Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #15

New Avengers #15

New Avengers #15

"Secrets and Lies" part 2

Postacie
Cytat

Logan: "I'm not going out on a stage and playing dancin' monkey!!!"

Streszczenie

Nazywa się Carol Danvers alias Ms. Marvel (czasem też Warbird, a przez krótki okres nawet Binary). Wcześniej tego dnia znajomy znajomego poprosił ją, by zaopiekowała się jednym superprzestępcą, z którego to powodu dziewczyna przeleciała przez pół kraju. Jej podopieczny to Ulysses Klaw. Klaw był naukowcem, jednak w wyniku eksperymentu przemienił się w żywą energię, która by istnieć wymaga wydawania dźwięków. Tak wyposażony postanowił zostać terrorystą.


Podczas transportowania go do więzienia postanowił spróbować ucieczki, i wtedy właśnie pojawiła się Carol ze swoją zdolnością do absorbowania rozmaitych form energii. Nie musiała długo czekać na możliwość jej wykorzystania. Co prawda nie każdą formę energii jest w stanie przyjąć, jednak na swoje szczęście z tą nie miała żadnych problemów, ku sporemu zaskoczeniu Ulyssesa. Wraz z utratą możliwości jej kontrolowania utracił również kontrolę nad samym sobą i w efekcie został wessany przez konwerter energii własnego pomysłu. Po walce strażnicy pytają Carol, czy ta leci do Nowego Jorku, gdzie ma się odbyć konferencja prasowa New Avengers, w trakcie której przedstawią swój nowy skład. Zupełnie zaskoczona tym Danver opuszcza pobojowisko i kieruje się w stronę "jabłuszka".


Na miejscu wita ją Jarvis, a po chwili także i członkowie New Avengers. Ci zastanawiają się, w jaki sposób zaprezentować nowy skład światu. Na boku Steve pyta Carol, czy zdecydowała się wrócić do zespołu. Dziewczyna odpowiada, że nie jest to powodem jej wizyty. Przybyła tu by porozmawiać o tym, co jej się przydarzyło w trakcie House of M. Dzięki temu wydarzeniu nareszcie prowadzi życie superbohatera i nigdy nie czuła się lepiej. Teraz ma zamiar zyskać reputację, wyrobić sobie renomę i uznanie i być może wtedy pomyśli o powrocie do Avengers. Po krótkiej wymianie uścisków oboje udają się do pozostałych. Tu rozgorzała kłótnia między Starkiem a Loganem, który nie ma zamiaru brać udziału w tej szopce. Poza nim niemalże wszyscy są już gotowi by wystąpić. Podwieszony pod sufitem Spider-Man bardzo obawia się tej prezentacji. Nigdy nie miał dobrej prasy i żadne przesłanki nie wskazują na to, by tym razem miało być inaczej. Tony stara się go uspokoić, a na razie niech włoży maskę, gdyż za chwilę odwiedzi ich naczelny Daily Bugle J. Jonah Jameson.


W siedzibie Avengers pojawiają się naczelny Bugle'a, edytor Joseph Robertson i dziennikarka Kat Farrel. Jameson nie chce jednak prowadzić żadnych rozmów w obecności Spider-Mana. Captain America tłumaczy, że jego obecność jest konieczna. Poza tym Spider wiele razy narażał się w walce w obronie miasta i jego mieszkańców i robił to nawet wtedy, gdy wszyscy się od niego odwrócili, a prasa raz po raz wieszała na nim psy. Jonah walczy z myślami. Po krótkie, acz intensywnej burzy mózgów podchodzi do pająka i podaje mu rękę, co wszyscy przyjmują za dobry omen. Nieuchronnie zbliża się już jednak konferencja. Jeszcze tylko ostatnie uwagi od Iron Mana, budująca dla Spider-Woman rozmowa ze Stevem i można zaczynać.


Jako pierwszy do zgromadzonych tłumów wychodzi Captain America, który tłumaczy ostatnie miesiące z życia Avengers, by uświadomić wszystkim, z czym tak naprawdę bohaterowie mieli do czynienia w okresie, który dla większości był momentem wytchnienia i odpoczynku dla Avengers. Cap stara się wyprowadzić ich z błędu i prezentuje nowy skład zespołu, który witany jest przez wiwatujące tłumy.


Humory wszystkim popsuła prasa, która na poszczególnych członkach New Avengers nie pozostawiła suchej nitki, całkowicie mieszając ich z błotem i wyciągając na światło dzienne ponure fakty z ich przeszłości. Tony nie może uwierzyć, że redagujący te bzdury Jameson osobiście gościł w jego domu. Zdruzgotani tym co przeczytali New Avengers rozchodzą się.


Później w pubie. Do siedzącej samotnie Jessici podchodzi człowiek Hydry. Dziewczyna przekazuje ostatnie informacje o powrocie Nicka Fury do gry, czym kupuje sobie kolejny dzień życia.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #15 New Avengers #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.