Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #11

New Avengers #11

New Avengers #11

"Ronin" part 1

Postacie
Cytat

Captain America: "So if... if you have to fight your way out... please... if at all possible... no killing."

Streszczenie

Japonia, Osaka. Dzień dzisiejszy. Kilku ubranych w garnitury i uzbrojonych w samurajskie miecze ochroniarzy walczy z Roninem wewnątrz zdemolowanej restauracji. Walka szybko zostaje rozstrzygnięta na korzyść samotnego wojownika ninja, który przybył tu, by poznać odpowiedzi na pewne pytania.


Miasto Nowy Jork. Dzień wczorajszy. W Central Parku spotykają się Captain America i Matt Murdock. Matt ubiega pytanie Steve'a dotyczące przyłączenia się Daredevila do New Avengers i zdecydowanie odmawia, zirytowany już nieco nieustannie powtarzającą się propozycją. Captain uderza więc z innej beczki i podaje nazwisko Kenuichio Harada, które Murdock natychmiast i bezbłędnie przypisuje do postaci znanej jako Silver Samurai. Harada jest jednym z uciekinierów z więzienia Raft pamiętnej nocy. Zaraz po swej ucieczce Kenuichio odleciał prywatnym samolotem do Japonii. Pytanie brzmi, czyj był ten samolot, a przez to komu zależało na ściągnięciu samuraja na wyspę. Z problemem tym Steve zwraca się do Matta, jako specjalisty d/s zorganizowanych grup przestępczych z rejonów wschodniej Azji i częstego przeciwnika The Hand. Murdock sugeruje, że za ściągnieciem Kenuichio może stać klan Yashida, którego kapitał znacznie przekracza możliwości samego Fiska, a który nie posiada reprezentatywnego, charyzmatycznego lidera. W przeciągu dwu lat odrzucono siedem kandydatur. Mając w końcu silnego przywódcę organizacja mogłaby zdominować wszystkieg tego typy grupy przestępcze na świecie. Słysząc to Captain America postanawia zniszczyć ją w zarodku. Do tego potrzebny jest jednak Daredevil.


Japonia. Ronin dociera do celu swej wędrówki, który stanowi okazały budynek klanu Yashida.


Miasto Nowy Jork. Dzień wczorajszy. Mocno już rozdrażniony Matt stara się wytłumaczyć Steve'owi przyczyny swej decyzji. Jego podwójna tożsamość dla nikogo nie stanowi już tajemnicy, ściga go rząd, rządy stanowe i służby federalne. Wszyscy chcą wtrącić go do więzienia bardziej niż jakiegokolwiek znanego superprzestępcę chodzącego po ziemi. Steve wysłuchawszy tego opowiada, jak sam przechodził przez coś podobnego. Wtedy zrzucił kostium Captaina America i założył zupełnie nowy uniform, przy okazji przemianowując się na Nomada. Nie reprezentował już żadnego kraju, tylko samego siebie.


Japonia. Ronin niezauważony przemierza teren otaczający siedzibę klanu Yashida. W centralnej części natrafia na grupę ludzi otaczających skrzynię ustawioną na katafalku. Jeden z nich otwiera ją. W jej wnętrzu znajduje się zbroja Silver Samurai'a.


Miasto Nowy Jork. Dzień wczorajszy. Matt obserwując niepewność na twarzy Steve'a przypomina sobie o kimś, kto mógłby pomóc Avengers zamiast niego. Kogoś, kto zna dobrze przeciwnika, lokalne warunki i ma doświadczenie w walce pod presją tego czynnika i z tym przeciwnikiem.


Japonia. Jedna z osób podnosi hełm samuraja i bierze do ręki jego miecz. Niespodziewanie pojawia się grupa ludzi. Na jej czele dumnie kroczy Madame Hydra. Bez słowa podchodzi do mężczyzny z mieczem w ręku i zaczyna go całować. Przyglądający się temu Ronin jest wyraźnie zaskoczony jej obecnością tutaj.


Miasto Nowy Jork. Dzień wczorajszy. Steve spotyka się z kobietą referowaną przez Matta. Trudno jest mu się przełamać, ale ostatecznie akceptuje jej kandydaturę. Ma tylko jedną prośbę, żeby w miarę możliwości ograniczyła konieczność zabiajania kogokolwiek.


Japonia. Obecność Ronina zostaje wykryta i rozpoczyna się śmiertelna walka pomiędzy nim, a pilnującymi posiadłości wojonikami. Ledwo uporawszy się z pierwszą falą, ze wszystkich stron zaczynają nadcierać uzbrojeni po zęby wojownicy ninja. Wywiązuje się jeszcze krwawsza niż poprzednio i jeszcze bardziej bezlitosna walka.


Japonia, Osaka. Apartament Stark Enterprises. Na balkon posiadłości Avengers wspina się Ronin, który informuje zgromadzonych, że zawiódł w swej misji. Udało mu się przedostać do posiadłości klanu Yashida, gdzie natrafił na Haradę, The Hand i Hydrę. Wszyscy oni wydają się współpracować ze sobą. Teraz dopiero wszyscy widzą rozdarty kostium i rany na ciele przybyłego wojownika. Znajomy szelest rozcina wieczorną ciszę. To dziesiątki gwiazdek ninja, zaraz za którymi pojawiają się ich właściciele.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.