Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #17

Mystique #17

Mystique #17

"Unnatural" - part 4

Postacie
Cytat

Mystique: "What sort of worthless mutant does that make you>"
Victor: "Who says I am a mutant? Maybe I'a a God!"
Mystique: "Yeah? Let's find out!"

Streszczenie

Praga, trzy godziny wcześniej. Xavier rozmawia telepatycznie z Mystique zapewniając jej iż zlecając jej tę misję nie miał pojęcia iż DermaFree wykorzystuje jej embriony. Pragnie dowiedzieć się jak korporacja weszła w ich posiadanie. Raven z sarkazmem pyta czy może zająć się już tajemniczym hipnozyterem z Pragi, który jak zeznali ocaleni z Austrii mutanci schwytał ich do laboratorium. Xavier przypomina Raven o jednym - żadnego zabijania, bowiem Shortpack doniósł mu co uczyniła bliźniakom w dordze do Pragi. Raven jest wściekła na małego kapusia, a Xavier musi oboje uspokoić.


Teraźniejszość. Luc odzyskuje przytomność usiłując przypomnieć sobie co się stało. Spogląda na znajdujące się w tej samej piwnicy trzy inne kobiety. One także nie mają pojęcia co się z nimi stało, ani skąd się tu wzięły.


Shortpack biegnie między nogami gości hotelowych informując Xaviera, iż nie zamierza wziąść na siebie odpowiedzialności za śmierć kolejnej agentki, tak jak stało się to z Prudence. Słowa Xaviera aby się uspokoił nie odnoszą skutku, bowiem Shortpack zamierza odnaleźć Raven. Strzela liną do odjeżdząjącego samochodu i trzymając ją podąża Mystique na ratunek jadąc na rolkach.


Więźniowie spoglądają na lustro zastanawiając się kim są. Dwóm blondynkom wydaje się, iż mogą być siostrami, nie mogą być pewne jednak nawet tego. Luc spogląda na szybę pytając o swe imię. Po drugiej stronie weneckiego lustra Wiktor dobija właśnie targu, z pewnym mężczyzną poszukującego sługi, gotowego spełniać jego mroczne żądania. Wiktor zapewnia, iż wszyscy więźniowie są mutantami, a on może uczynić ich umysły bardzo podatnymi na wszelką sugestię, jakiej mężczyzna sobie zażyczy.


Do Salzburga przybywa Carlson. Słucha raportu sytuacyjnego, dowiadując się iż bliźniaków uprzątnięto już z drogi. Poleca nie przeszkadzać Raven w Pradze, bowiem może uda się jej wyeliminować Wiktora, którego korporacja i tak niebawem by usunęła. bowiem zawsze można znaleźć innego dostawcę. Rozkazuje jak najszybciej odnaleźć mutantów których Mystique uwolniła z laboratorium i zlikwidować za wszelką cenę.


W Pradze Shortpack puszcza linę zbliżając się do celu. Tymczasem Lucowi udaje się porozumieć z czwartą więźniarkę, mówiącą wyłącznie w języku angielskim, która stwierdza iż są bydłem.


Wskutek jego błędu w tłumaczeniu obie siostry rzucają się na nią, sądząc że są krowami. Gdy Luc zastępuje im drogę dochodzi do zwarcia i obie siostry zlewają się w jedno ciało. Przypominają sobie wszystko. Są mutantem mogącym zlać się w jedno ciało, a Wiktor miał wynając je jako tancerkę. Wówczas powala je macka Wiktora, bowiem odsuwa się lustro weneckie. Wiktor oznajmia iż anglojęzyczna mutantka została sprzedana i chwyta ją macką, a także Luca który rzuca się na nią. Śmiejąc się mówi stojącemu obok niego mężczyźnie który dokonał właśnie zakupu, iż mutanci są wobec niego bezsilni. Nagle orientuje się iż w plecy ma wbity nóż. Kupiec zmienił się w Raven. Wiktor wyciąga z pleców nóż i rzuca się na nią, a pomiędzy nich dostaje się Luc. Wiktor dzięki swym mackom radzi sobie z obojgiem napastników, a wówczas anglojęzyczna mutanka poraża go swą energią. Raven chwyta nóż, oznajmiając iż czas by dokończyć to, co zaczęła.


Shortpack przybywa z odsieczą kratką wentylacyjną, a widząc Raven pyta co się stało, bowiem pewien był iż spotkało ją coś złego. Ta spokojnie wyjaśnia iż zamilkła, bowiem dość miała już jego gadania. Słysząc to telepata uderza ją swą małą pięścią. Chwilę później zszokowany widzi Wiktora przybitego nożem do krzesła.


W Salzburgu do miejsca w którym ukrywają się uwolnieni mutanci wdzierają się mężczyźni odziani w stroje policyjne.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.