Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #16

Mystique #16

Mystique #16

"Unnatural" - part 3

Postacie
Cytat

Shortpack: "Oh, more fighting. Great. That's nice. And Mystique has morphed into Marylin Manson. Wonderful."

Streszczenie

Shortpack desperacko wzywa pomocy, podczas gdy trzymający go w dłoni ochroniarz cieszy się swą przewagą. Radość kończy się w chwili gdy Shortpack gryzie go w ramię, dzięki czemu udaje mu się zeskoczyć na jedną ze śpiących mutantek która znajduje się w nigdzie. Nazywa się Sasza i wraz z Jurą biegnie po zielonej łące, lecz sielanka kończy się w chwili gdy zaczyna się dusić. Shortpack zeskakuje z jej ciała i umyka przed gradem pocisków, lecz strażnik w końcu go dopada zamierzając rozdeptać. Zastyga bez ruchu, zaś Sasza podnosi się z łóżka mówiąc iż zajęła się nim, bowiem Shortpack ją obudził. Pyta czy mały mutant działa razem z Wiktorem, a także czy nadal znajdują się w Austrii.


Drzwi do pomieszczenia otwierają się i wpada przez nie Raven pędząca na pomoc partnerowi. Widzi iż wszyscy mutanci zostali przebudzeni i przeprasza Shortpacka, iż nie mogła przybyć wcześniej. Shorty oznajmia, iż Xavier polecił im udać się do Pragi, gdzie człowiek imieniem Wiktor uprowadza mutantów i sprzedaje ich korporacji DermaFree. Raven oznajmia, iż nie skończyła jeszcze tutaj, co powoduje wybuch u Shortpacja. Wytyka jej, iż nie przybyła mu z pomocą, bowiem zajęta była niszczeniem swoich embrionów. Raven odpowiada, że nie zamierza pozwolić aby jej płody tworzono i zabijano dla bogatych ludzi i ich kuracji dermatologicznych. Shortpack wykrzykuje, że nie przybyła mu z pomocą, bowiem egocentrycznie zajęła się jak zwykle swoimi sprawami. Kłótnię przerywa Sasza ostrzegając iż nadbiegają strażnicy. Mystique sięga po broń, mówiąc iż blokują jedyną drogę ucieczki i będą musieli się z nimi zmierzyć, lecz przebudzony Jura na polecenie Saszy używa swej mocy. Dłońmi wypala otwór w ścianie.


Sztokholm, godzina 6:25 czasu środkowoeuropejskiego. Carlson zostaje poinformowana, iż Raven uwolniła mutantów z laboratorium, lecz o dziwo pozostawiła swe embriony w zasadzie nietknięte. Zastanawia się czemu terrorystka tak uczyniła, po czym dochodzi do wniosku iż zapewne znajduje się teraz na tropie Wiktora. Nie można dopuścić do utraty mężczyzny, bowiem bez mutantów DermaFree cofnie się do czasów gdy testowała swe produkty na myszach.


Shortpack poleca Saszy pozostać w ukryciu, podczas gdy on i Raven samochodem zamierzają opuścić Austrię i udać się do Czech. Sasza uprzedza, iż Wiktor jest niebezpieczny. Wkrótce Samochód rusza, a Shortpack nie może darować Mystique, iż zostawiła go w laboratorium. Raven karze mu zamilknąć, bowiem zostają zaatakowani. Na samochód z helikoptera skaczą dwaj ochroniarze, z którymi Raven walczyła w Sztokholmie.


Ferrari się rozbija, zaś wściekła Mystique transformuje swą dłoń w szpony, gdy wraz z Shortpackiem gramoli się z rozbitego pojazdu. Telepata obserwuje walkę, a coraz bardziej wściekła Raven dochodzi do wniosku iż obaj ochroniarze, zwani przez nią Franz i Heinz muszą być mutantami. W walce pomaga sobie wytworzonym ogonem Nightcrawlera, lecz ochroniarze zdobywają przewagę. Raven zostaje złąpana przez jednego z nich, lecz morfuje się na druga stronę i wymierza w zaskoczonego Franza pistolet Forge'a. Używa go, a wówczas osiłki padają, bowiem okazuje się iż dzielili jeden umysł.


Praga, 12:21. Francuski mutant Luc, prosi białowłosą kobietę o kontakt z Wiktorem, bowiem brakuje mu pieniędzy, a słyszał iż Wiktor daje nieźle zarobić. Werbowniczka prowadzi go do Wiktora, mijając po drodze jego ochroniarzy. Luc pokazuje swój dar, zmieniając swe ciało w metal, co może być przydatne w karierze przestępczej. Wiktor stwierdza, że musi jeszcze przejrzeć go na wskroś. Z jego ciała wyrastają macki chwytając Luca, a w głowę wbija mu się czułka z czoła Wiktora.


Shortpack kontaktuje się telepatycznie z Xavierem. Informuje go, że stracił kontakt z Raven, a ostatnie informacja pochodząca od niej mówiła iż ma się właśnie spotkać z Wiktorem. Najprawdopodobniej wpadła w jego ręce.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.