Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #5

Mystique #5

Mystique #5

"Dead Drop Gorgeous" - part 5

Postacie
Cytat

Mystique: "Shut it. Or I do the same thing to you that you folks did to JFK back in '63"
Kapitan: "Fine. Do as he says"
Mystique: "Seriously? See I always knew I was right about Kennedy

Streszczenie

Mystique i grupa żołnierzy stoją przed lufami karabinów Ruchu Genetycznej Równości, jak przedstawia siebie i swoich towarzyszy Lazaro Riviera. Żąda on wydania uprowadzonych małych mutantów, kapitan kubańskiego wojska odmawia jednak oznajmiając, że nawet jeśli zostanie zastrzelony, Lazaro i tak nie ma szans na zwycięstwo. Raven jako generał Diosvil wymierza broń w kapitana, nakazując rzucić broń jego ludziom. Lazaro jest cokolwiek zaskoczony tym dziwnym szantażem, okazuje się jednak, że Raven nie kierowała go do rewolucjonisty, tylko do wojskowych. W chwili gdy karabiny upadają na ziemię, Raven strzela do każdego po kolei z pistoletu obezwładniającego, a następnie powraca do swojej prawdziwej postaci, przekonując Ruch jak wszystko wygląda w rzeczywistości.


Uspokojony Lazaro informuje, że wdarł się do kompleksu, aby odbić swą małoletnią siostrę. Niestety, okazuje się że obezwładniająca broń Forge'a działa niezbyt dobrze, bowiem kapitan odzyskuje przytomność i wydaje komputerowi polecenie natychmiastowego uruchomienia sekwencji startowej Sentineli. Wściekła Raven wypruwa doń cały magazynek z pistoletu, lecz nie zmienia to faktu iż Sentinele startują. Lazaro dziwi fakt, że skoro zaprogramowano je do niszczenia mutantów, nie zaatakowały Raven nim odleciały w siną dal. Odpowiedź jest prosta, jak stwierdza Mystique przeglądając pliki komputera bazy. Roboty mają uderzyć na miasto z największym skupiskiem mutantów na wyspie - Havanę. Jedyną szansą jest odnalezienie jednostki sterującej Sentineli, co możliwe będzie dzięki urządzeniu Forge'a. W tej samej chwili przybywa wsparcie armii i wojskowi otiwerają ogień do Ruchu. Raven puszcza się biegiem na poszukiwanie centralnego procesora, a tuż za nią podąża Lazaro. Zadaniem jego ludzi natomiast jest zatrzymanie przeciwnika.


90 sekund później Mystique i Lazaro biegają w podziemiach kompleksu poszukując procesora. Dobiega ich krzyk, włamują się więc do jednej z cel, gdzie znajdują garstkę uwięzionych dzieci mutantów. Brak tam siostry Lazaro, którą tak jak i innych mutantów zabrano. Choć żołnierze mowili, że wracają do domów, dzieci wiedzą że to nieprawda, bowiem słyszały dochodzące z cel krzyki. Evangelina Rivera została zabrana jako pierwsza.


Zza drzwi słychać podniesione głosy, najwyraźniej przybył pościg. Mystique zabiera karabin Lazaro i oznajmia, że spróbuje czegoś, czego nie robiła od lat, bowiem ostatnim razem omal nie rozerwało jej przy tym mózgu. Chwilę później na jej miejscu stoi czteroręki dwugłowy stwór, który wypada na korytarz i zaczyna strzelać na wszytkie strony. Kiedy kończy się jej amunicja, zaczyna rozprawiać się z żołnierzami gołymi rękoma. Wreszcie jej organizm wymusza powrót do zwykłej postaci. Raven bierze pistolet i podchodzi do przytomnego żołnierza, który z przerażeniem krzyczy, iż jest demonem gorszym nawet od małych mutantów. Słysząc to Raven strzela do niego. Zapada cisza, w której daje się słyszeć pikanie. Urządzenie Forge'a wykryło obecność centralnego procesora, więc Mystique rzuca się biegiem w jego stronę. Kopniakiem wyważa metalowe drzwi. W środku zastaje siostrę Lazaro - Evangelinę - z dziwnym urządzeniem podłączonym do jej głowy. Evangelina wyjaśnia, iż to ona jest centralnym komputerem. Jej mutacyjna moc pozwala na komunikowanie się z wszelkimi urządzeniami i poruszanie nimi. Mechanizm na głowie Evangeliny kontroluje Sentinele. Dziewczynka oznajmia, że nawet urządzenie Forge'a tu nie pomoże. Jedynym wyjściem aby Sentinele nie doleciały do Havany jest zabicie jej. Mystique podnosi pistolet...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.