Avalon » Serie komiksowe » Friendly Neighborhood Spider-Man » Friendly Neighborhood Spider-Man #4

Friendly Neighborhood Spider-Man #4

Friendly Neighborhood Spider-Man #4

"The Other: Evolve or Die" - part 10: "Pirate Booty"

Postacie
Cytat

Ciocia May: "Go play, Peter."

Streszczenie

Tony Stark bada Spider-Mana. Wyniki są interesujące. Okazuje się, że nie tylko zrzucił on skórę, lecz także zanikły wszystkie ślady po jego dawnych urazach. Słysząc to, stojący z rozpostartymi rękami i nogami bez ubrania w urządzeniu Starka Peter stwierdza, że jest zadowolony, ale zaczyna mu już być zimno. Do laboratorium wchodzą Reed Richards i Hank Pym, który słysząc typowy dla Spidey'a żart, stwierdza, że regeneracja nie poprawiła jego poczucia humoru. Zapytany przez Reeda o samopoczucie, Peter odpowiada, że czuje się jak człowiek z obrazu Leonarda da Vinci. Zastanawia się, czy jeśli tamta postać miała osiem kończyn, mogła mieć jakieś powiązania z "pajęczymi" mocami. Pym wyjaśnia mu, że to było po prostu studium ludzkiego ciała oparte na zapiskach rzymskiego architekta, Marka Witruwiusza. Spidey snuje kolejne wydumane domysły - skoro Witruwiusz był architektem, a pająki też są architektami, musi być powiązanie. Na szczęście Mr. Fantastic gasi jego zapał.

W tym samym czasie nad innymi naukowcami, którzy badają zrzuconą przez Parkera skórę, pojawia się chmara pająków.

Z dyrektorem szkoły, w której uczy Peter Parker, rozmawia kandydat na nowego nauczyciela w-fu. Ma wspaniałe osiągnięcie i kwalifikacje, lecz jedna rzecz niepokoi pracodawcę. Ubiegający się o pracę mężczyzna przez pewien czas był w śpiączce po wypadku samochodowym, spowodowanej obrażeniami mózgu. Wuefista uspokaja dyrektora, przyznając, że wprawdzie ma nieco dziur w pamięci, jednak wciąż potrafi nauczyć dzieci wielu przydatnych rzeczy. Zwraca też uwagę na to, że szkoła nie zanotowała od dawna sportowych osiągnięć. Przekonuje to dyrektora, który decyduje przyjąć się Flasha Thompsona na stanowisko nauczyciela wychowania fizycznego. Zaskakuje go też wspominając, że uczy tu także kolega Thompsona z lat szkolnych, Peter Parker. Flash jest bardzo zadowolony z perspektywy ponownego spotkania z "mizernym Parkerem".

W Stark Tower Mary Jane zaskakuje Logana, dając mu buziaka. Tłumaczy mu, że to za danie jej okazji do wyładowania swoich negatywnych emocji na nim, gdy myśleli, że Peter nie żyje. Wolverine zastanawia się, jak domyśliła się jego prawdziwych intencji. Wychodząc, MJ wyjaśnia, iż wie, że Logan nigdy nawet nie próbowałby startować do niej. Musi być świadomy tego, że prędzej odcięłaby sobie głowę, niż umówiła z nim. Zdezorientowany Wolvie pyta Jarvisa, co powinien o tym myśleć, ten jednak odpowiada mu banałem na temat młodych ludzi i dzisiejszych czasów.

Pomimo, że badania Petera nie dobiegły jeszcze końca, chce on już wyjść. Odwraca się i zmierza do drzwi. Kiedy Tony dotyka jego ramienia, by go zatrzymać, Parker odruchowo w mgnieniu oka powala go na ziemię. Jest tym równie zaskoczony, co Stark. Bohaterowie zaczynają dyskutować na temat tego, co zaszło, kiedy przerywa im pojawienie się cioci May. Oznajmia tonem nie znoszącym sprzeciwu, że nadeszła teraz pora, by jej siostrzeniec wyszedł się rozerwać. Naukowcy próbują tłumaczyć staruszce, że mają jeszcze wiele badań do wykonania, ona jednak jest nieprzejednana. Peterowi należy się trochę odpoczynku, zwłaszcza po wszystkim, co zaszło. Stark, Pym i Richards nie mają wyjścia i muszą jej ulec, a Parker ucieka z laboratorium, zanim zmienią zdanie.

Peter i MJ idąc korytarzem spotykają Cage'a i Jessikę Drew. Na pytanie, gdzie się wybierają, Peter odpowiada, że mają zamiar trochę się zabawić. Mary Jane dodaje, że mąż obiecał jej przejażdżkę, co wywołuje jednoznaczne skojarzenia u Luke'a. Okazuje się jednak, że Parker miał na myśli co innego niż Cage. Z zamaskowaną MJ przywiązaną do swoich pleców Spider-Man przemierza na pajęczynie miasto, ku wielkiej uciesze żony.

Tymczasem miejsce, gdzie badano zrzuconą skórę Parkera, jest całe pokryte pajęczynami, a naukowcy obezwładnieni i przylepieni do ścian. Obserwują bezsilnie, jak chmara pająków pożera skórę Spider-Mana.

Peter z MJ rozbijając się po mieście natrafiają na kradzież. Spidey rzuca się w pogoń za złodziejaszkiem i plącze mu nogi pajęczyną, pozostawiając obezwładnionego na pastwę trzewików niedoszłej ofiary kradzieży. Zostają zauważeni przez J. Jonaha Jamesona, który oczywiście zaczyna natychmiast im wygrażać z okna redakcji Daily Bugle. Kiedy tak rozmawiają i fruwają pomiędzy budynkami, Spidey nagle zostaje oszołomiony przez pajęczy zmysł. Ledwo co udaje mu się uchronić ich przed upadkiem. Stwierdza, że to musi być coś dużego i postanawia natychmiast wracać do Stark Tower. Nie był w błędzie - gdy przybywają na miejsce, okazuje się, że cała górna część wieży opleciona jest pajęczą siecią. Spider-Man decyduje, by pozostawić MJ na dole, a sam udaje się do wieżowca. Wewnątrz napotyka na mnóstwo pająków-kanibali, pożerających inne zwierzęta tego rodzaju. Przedzierając się przez pajęczyny dociera do swojego poprzedniego ciała, obecnie będącego pożywieniem dla całej gromady pająków. Nagle okryte od stóp pająkami ciało, mające teraz kobiece kształty, staje na równe nogi. W tym samym momencie spod dłoni Petera wyskakują żądła. Zaczyna walczyć z dziwaczną przeciwniczką, niewiele jednak może osiągnąć, naśladuje ona bowiem dokładnie każdy jego ruch. Po chwili walki dziwne stworzenie wybija dziurę w ścianie Stark Tower i ucieka, pozostawiając na miejscu zdziwionego Petera.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Friendly Neighborhood Spider-Man #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.