Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #6

Mystique #6

Mystique #6

"Dead Drop Gorgeous" - part 6

Postacie
Cytat

Żołnierz: "Kill anything that moves!"
Mystique: "My plan exactly!"

Streszczenie

Sentinele kierują się w stronę Havany, do której dotrą niebawem dokonując eksterminacji społeczności mutantów na wyspie. Tymczasem Mystique wciąż nie jest w stanie podjąć decyzji. Evangelina przekonuje ją, że jej mózg działa jak komputer i nie słysząc go roboty zgłupieją i zawrócą do bazy. Ona nie może przestać nadawać, jedyny sposób aby powstrzymać ten komputer, to go wyłączyć. Raven nie jest jednak w stanie zastrzelić Evangeliny. Dziewczynka przekonuje ją, że jeśli odda się swe życie dla innych, tak naprawdę nigdy się nie umiera. Tego nauczył ją jej ojciec, a ona zamierza z pomocą Mystique poświęcić swe życie. Raven unosi pistolet, zaś Evangelina prosi aby przekazała jej bratu, że go kocha. Wówczas pada strzał, lecz nie z ręki Raven. Lazaro zabił swą siostrę. Ze łzami w oczach mówi do Mystique, iż nie miał innego wyjścia, bowiem słyszał wszystko co mówiła Evangelina. Teraz zaś nadeszła jego kolej. Po tych słowach unosi broń do głowy zamierzając się zastrzelić, na co jednakże nie zamierza pozwolić mu Raven. Ogłusza go uderzając pistoletem i akurat na ten widok natrafiają rebelianci, którzy ewakuują z kompleksu dzieci.


Raven udaje się jednak przekonać ich, że to nie ona zabiła Evangelinę. Jej wyjaśnienia zgadzają się ze wskazaniami monitorów, z których wynika iż roboty zawróciły i weszły na kurs kolizyjny z kompleksem. Grupa musi się stamtąd wydostać jak najszybciej, lecz niestety ich tropem idą oddziały kubańskiego wojska, które zastępują im drogę. Raven niewiele myśląc z pistoletem w ręku toruje droge pochodowi strzelając do wszystkich, którzy mogą im zagrozić. Wraz z rebeliantami wychodzi z kompleksu, akurat by zobaczyć Sentinele pikujące w stronę budowli. Padają ostatnie strzały z prawie już pustych magazynków, a grupa w ostatniej chwili oddala się na bezpieczną odległość gdy następuje eksplozja.


Wszyscy podnoszą się patrząc na gruzy. Oczywiście rząd zaprzeczy, że wydarzenia te miały miejsce. Generał, pod którego Raven się podszyła najprawdopodobniej zostanie obarczony za wszystko odpowiedzialnością i po cichu stracony. Lecz po dzisiejszej nocy Castro stwierdzi, że problem mutantów jest daleki od rozwiązania... a jeśli spróbuje czegoś nowego rebelianci będą tutaj, aby go powstrzymać. Raven odchodzi, prosząc aby przekazano Lazaro, gdy ten się ocknie iż postąpił tak jak powinien.


W motelu Diaz Raven zastanawia się głośno, czy gdyby Lazaro nie strzelił, zdołałaby to uczynić. Pyta Shortpacka, czy Xavier wybrał ją dlatego, iż sądził że nie obawia się przelewać krwi. Shortpack usiłuje opowiedzieć co mówiła w takiej sytuacji Prudence, lecz Raven nie ma znowu ochoty słuchać o pierwszej agentce Xaviera.


Jednej z wielu, nie pierwszej, prostuje Shortpack. Mystique nie słucha go już jednak i ignoruje fakt, iż ma ich wkrótce zabrać samolot. Przemienia się w mulatkę i wychodzi upić.


Gorąca noc na Kubie. Do Raven popijającej w jednym z barów podchodzi mężczyzna, który przedstawia się jako Shepard. O dziwo zna jej imię. Gdy Raven wymierza weń broń, oznajmia iż przybył zaoferować jej pracę. Wie o jej układzie z Xavierem i nie żąda aby go zerwała. Czasami będzie po prostu wykonywać misje, bądź też kontrmisje dla niego. Motywy Sheparda muszą pozostać na razie ukryte, bowiem nie wie czy może ufać Raven. To powiedziawszy wręcza jej szagfir, będący jej kamieniem zodiakalnym. Zdumiona Mystique zastanawia się kim jest przybysz i skąd znał on jej datę urodzenia, lecz gdy unosi wzrok już go tam nie ma. Zniknął równie tajemniczo jak się pojawił. Gdy Raven zdecyduje się skorzystać z jego oferty, wystarczy jedynie że powie jego imię do szafiru...


W nieznanym miejscu Shepard wychodzi z portalu teleportacyjnego. Podchodzi do siedzącej w pobliżu postaci w czerwonych szatach i informuje ją, iż Raven nie ma pojęcia kto za wszystkim stoi. Postać w czerwonych szatach stwierdza, iż zemsta wkrótce się dokona.


Brooklyn. Xavier przybył osobiście do bezpiecznego domu, aby pogratulować Mystique zakończenia jej misji. Oznajmia je, że nie musi już dla niego pracować, może oddać się w ręce władz, a on będzie zabiegał aby dostała dożywocie. Mając taki wybór Raven woli pozostac agentką Charlesa. Ściskając w ręku zawieszony na szyi szafir mówi mu, aby nie obawiał się o ich przyszłą współpracę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.