Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #15

Mystique #15

Mystique #15

"Unnatural" - part 2

Postacie
Cytat

Ochroniarz: "Stand Down!"
Mystique: "And if I refuse?"

Streszczenie

W Szwecji Shortpack wspina się na wywietrznik na dachu informując Raven, iż dotarł właśnie do punktu spotkania. Tymczasem Carlson odzyskała właśnie przytomność i zawiadamia strażników, iż do budynku przeniknęła Mystique. Raven walczy właśnie z dwoma ochroniarzami, na których nie robią wrażenia jej ciosy i oddają jej pięknym za nadobne. Po chwili wypada przez świetlik i spada wraz z pękniętą szyba kilka pięter w dół. Gdy dochodzi do siebie po upadku ze zdumienim widzi, iż dwaj ochroniarze skoczyli za nią. Wymierza kopniaki w ich czułe miejsca, co powstrzymuje osiłków i rzuca się w poszukiwaniu windy.


Po chwili dociera do Shortpacka na dachu, lecz pojawiają się tam także uzbrojeni strażnicy. Jeden z nich traci orientację, gdy w jego głowie rozlega się telepatyczne wyznanie miłości. Posądza o to swojego kolegę, a gdy obaj przestają się wreszcie spierać, okazuje się że w chwili gdy spuścili wzrok z Raven i Shortpacka, ci po prostu zniknęli. Gdy dobiegają do krawędzi dachu widzą iż Raven zmieniła swe ręce w skrzydła i szybuje wraz z Shortpackiem między dachami. Wściekła oznajmia małemu telepacie iż natychmiast musi porozmawiać z Xavierem.


Raven rozmawia z hologramem Xaviera, który mówi iż miał podejrzenia odnośnie DermaFree i testowania ich leków na mutantach, lecz Raven stwierdza iż kłamie, bowiem wie iż chodzi o coś więcej. Xavier zapewnia, iż nie jest w stanie przeniknąć telepatycznie jej mózgu i musi mu powiedzieć o co jej chodzi, lecz wściekła Raven oddala się. Shortpack nie ma pojęcia o co jej chodzi, zaś Xavier prosi aby z nią porozmawiał. Poleca im także udać się do Austrii i w pierwszej kolejności uwolnić schwytanych mutantów, a dopiero później zebrać dowody przeciwko DermaFree.


W pociągu jadącym do Austrii Shortpackowi udaje wyciągnąć się z Raven co odkryła w komputerze DermaFree. Kuracja plastyczna oparta jest na komórkach uzyskanych z embrionów. Proces ten zabija płody, a uzyskane komórki miesza się z ludzkimi powodując odnowienie skóry. Z danych odczytanych przez Raven wynika iż używane przez DermaFree komórki embrionalne należą do niej. Embriony które giną są nią.


Carlson spogląda na bałagan i stwierdza, iż nalezy założyć iż Raven Darkholme wie o wszystkim. Prawdopodobnie jest w drodze do Wiednia, gdzie powstają jej hybrydalne klony. Nakazuje uprzedzić Salzburg, aby przygotowali się na przybycie Mystique.


Godzina 14.44 czasu środkowo europejskiego nieopodal Salzburg. Raven pod postacią ciemnowłosej kobiety zostaje zaczepiona przez Sheparda. Ten oznajmia, iż wie już o całej sprawie, a gdy kładzie Raven dłoń na ramieniu, ta ją zdejmuje mówiąc iż był to jedynie pocałunek. Stwierdza, iż albo Xavier nie ma pojęcia o jej embrionach, albo nie chce jej tego zdradzić. Shepard stwierdza, iż atak na DermaFree byłby samobójstwem, skoro pracownicy korporacji wiedzą iż Mystique nadchodzi. Ta zamierza jednak wyjasnić skąd DermaFree ma jej płody i ocalić umierających mutantów. Nic jej nie powstrzyma.


Nocą do strażników pilnujących laboratorium DermyFree podchodzi inny strażnik prosząc o ogień. Ci wymierzają w niego broń. Raven zostaje zatrzymana. Wkrótce szef ochrony zakłada jej kajdany, uniemożliwiające przemianę. Oznajmia, iż ma pozdrowienia od Carlson, kóra pragnie ją zapewnić iż zostanie dobrze wykorzystana. Raven zaczyna zwijać się z bólu, a z jej brzucha niczym w "Alienie" wyskakuje Shortpack. Dzięki latającemu plecaczkowi powala wszystkich strazników i chwilę później zdejmuje kajdany Raven. Rozdzielają się w poszukiwaniu uwięzionych mutantów, lecz Raven ma najwyraźniej inne plany, bowiem kieruje się w strone pomieszczeń z klonami. Shortpack odnajduje schwytanych i woła Mystique, ta jednak nieodpowiada. Chwilkę później jeden ze strażników chwyta go zaciskając wokół niego swą pięść.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.