Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #21

Mystique #21

Mystique #21

"Quiet" - part 2

Postacie
Cytat

Homeland Security: "Raven Darkholme! Welcome to United States soil. You may now resist arrest"

Streszczenie

Satelity USA uzyskują namiar na jedna z najbardziej poszukiwanych terrorystek świata. Po wyłączeniu zagłuszaczy Mystique zostaje im podana jak na talerzu. Raven w Monte Carlo na widok wezwanego Sheparda rzuca się nań z nożem w ręku, a uspokoiwszy się prosi aby nie czynili Shortpackowi krzywdy. Shepard kpiąco oznajmia iż postara się go nie zabić i znika. Rozmowie przysłuchiwał się Fantomex. Tymczasem Forge informuje Xaviera, iż dotarł do miejsca, w którym niknie ślad Shortpacka. Najwyraźniej ktoś zwabił go w to miejsce, lecz nie ma tu śladu niczyjej innej obecności. Ślady małego telepaty urywają się nagle, zupełnie jakby rozpłynął się on w powietrzu.


Shortpack pyta czemu Steibeck jeszcze go nie zabił, skoro jest uwieziony i coś blokuje jego telepatię. Steinbeck stwierdza, iż powinien wiedzieć o pewnych rzeczach nim umrze, a jak dodaje Shepard nastąpi to w bólu. Wskazuje mu świecącą kulę, która przekazuje obraz z naszyjnika Raven. Oznajmia, iż to ona go zdradziła, zaś Xavier zastąpił go Forge'm. Shortpack został zdradzony.


Fantomex rząda od Raven pomocy, w zamian za co nie zdradzi podsłuchanych przez niego planów. Xavier nie dowie się, iż Mystique pragnie go zabić. W tym celu Raven uda się na Wyspy Dziewicze, gdzie zabierze ją EVA.


Rezydencja Mr Wicksa na wyspach. Jadąc do pracy poucza on Teda czyszczącego basen, aby ubrał się odpowiednio, nawet jeśli przychodzi wcześniej do pracy. Po jego odjeździe Ted udaje się spotkać z żoną, Wicksa, Shelly, z którą ma romans. Tym razem w łóżku zaskakuje ich Wicks, wycelowując w parę broń. Zastanawia się co ma z nimi uczynić. Nieopodal w samochodzie prawdziwy Wicks orientuje się, iż skoro Ted przyszedł do pracy tak wcześnie coś jest nie tak. Zawraca samochód sięgając po broń. Tymczasem Mystique naśladując siatkówkę Wicksa oszukuje skaner i dostaje się do sejfu. Zdziwiona jest rzeczą, którą polecił ukraść jej Fantomex. Trąca jajko Faberge powodując hałąs, co zwraca uwagę Wicksa który wpadł do domu z bronią. Znajduje w szafie związanych Teda i Shelly i zastanawia się co właściwie się wydarzyło. W tymczasie Raven ucieka do EVY na spotkanie z Fantomexem. Wręcza mu zdobycz - skostium Spidermana, który został znaleziony przez kogoś na Manhattanie i kupiony przez Wicksa za ciężkie pieniądze. Korzystając z nieuwagi Fantomexa wbija mu w brzuch nóz. Gdy ten mówi, iż to go nie zabije, Raven wyjaśnia iż kostium zainfekowany był technowirusem, który sparaliżował już EVĘ. w tej chwili atakuje system odpornościowy Fantomexa. Raven zrzuca go do morza. Gdy spogląda ze skały czekając aż wypłynie ciało nadlatują helikoptery. Rząd USA przybył aresztować Mystique.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.