Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #3

Mystique #3

Mystique #3

"Dead Drop Gorgeous" - part 3

Postacie
Cytat

Mystique: "Your own Charlie's Angels?"
Forge: "Actually, I like to think of Charles as the M to you 007. And since I'm the doddering old gadget guy, I guess that makes me your Q."

Streszczenie

Samolot Xaviera przecina przestworza. Na jego pokładzie Mystique nie chce uwierzyć, iż Xavier którego znała, wyrwał ją z rządowej fortecy. Podejrzewa, iż ma przed sobą Copycat, Chamelona bądź Mastermind. Wreszcie dochodzi do wniosku, iż Xavier uratował ją, bowiem wie że to nie ona popełniła zbrodnie o które oskarżał ją Kitano. Jest jednak inaczej. Xavier nie wierzy Mystique, która zapewnia iż to nie ona wysadzała budynki. Ocalił ją, bowiem potrzebuje je pomocy. Mystique natychmiast wyśmiewa jego ideę i marzenia o świecie, w którym ludzie i mutanci żyją obok siebie w pokoju. To tylko marzenie, nic więcej. Xavier ucina dyskusję, bowiem nie ratował jej, aby stała się członkiem X-Men. Potrzebuje tajnego agenta. Żarty Raven kończy pojawienie się Forge'a. Ta natychmiast go atakuje, najwyraźniej ich wspólna przeszłość odcisnęła w jej pamięci trwały ślad. Po krótkiej szarpaninie Forge usypia wreszcie Raven gazem za pomocą swojej sztucznej dłoni.


Mystique budzi się w jednym z bezpiecznych domów Xaviera, przygotowanym na wypadek kłopotów. Forge radzi jej, aby przywykła do otoczenia, bowiem miejsce to będzie od tej pory jej domem. Poirtyowana Mystique zapytuje, czy jeśli będzie chciała go opuścić, eksplodują implanty, które zapewne Forge umieścił w jej czaszce gdy była nieprzytomna. Indianin stwierdza sucho, że Xavier nie pozwolił mu na takie rozwiązanie, choć on osobiście za tym optował. Zamiast tego w oparciu o technologię ze statku na którym była więziona, skonstruował urządzenie maskujące Mystique przed skanerami Johny'ego Kitano. To dzięki nim została odnaleziona i schwytana. Jesli będzie nieposłuszna, Forge i Xavier wyłączą urządzenie, przez co kobieta zostanie szybko namierzona przez władze. Raven zapytuje kogo ma zabić. Nikogo, odpowiada schodzący po schodach Xavier, a raczej jego telepatyczny obraz w mózgu Mystique. W ten sposób w przyszłości będą odbywały się wszystkie odprawy. Poirytowana Mystique żąda wyjaśnień.


Kuba. Eksplodują wojskowe jeepy, a enigmatyczny generał rozkazuje aby zabrać pozostałe, bowiem moc mutanta którego tropi jest jeszcze potężniejsza niż przypuszczał. Broń sama strzela, lecz żołnierzom udaje się wreszcie zlokalizować w wysokiej trawie ściganą, którą okazuje się mała dziewczynka. Generał spoglądając w dół napełnie swoją strzykawkę tajemniczym płynem.


W Brooklynie Xavier przechodzi do wyjaśnień. Po ekplozji elektrownii w Czarnobylu w ZSRR zaczęło przychodzić na świat coraz więcej mutantów. Sowiecki rząd zainicjował więc projekt, będący rosyjską wersją Sentineli. Gdy zimna wojna dobiegła końca, większość tych robotów została zniszczona, co Xavier starał się kontrolowac i nadzorować osobiście. Nie wszystkie jednak, bowiem ostatnio dwa roboty pojawiły się i zostały sprzedane na czarnym rynku. Mystique widzi w swym mózgu podobiznę Steinbecka, mutanta który zakupił maszyny od rosyjskiego generała i sprzedał je Kubańczykom. Castro postanowił najwyraźniej rozwiązać radykalnie problem niewielkiej populacji mutantów żyjącej na wyspie. Źródła Xaviera donoszą, że Homo Superior na Kubie zaczęli znikać.


Administracja USA odmówiła interwencji, nie chcąc powtórki kryzysu kubańskiego. W ten sposób pozostała tylko Mystique. Rząd USA nie chce kolejnej Zatoki Świń, a X-Corporation nie ma jeszcze filii na Kubie, zatem zadaniem Mystique będzie zniszczenie Sentineli, w taki spoosób aby wyglądało to na robotę od wewnątrz, co nie wzbudzi niczyich podejrzeń. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem pirokineta Steinbeck zamordował już jedną agentkę Xaviera, Prudence [w Mystique #1 jeśli jakimś cudem to przegapiliście - Kumos]. Nie uchroniło jej nawet to, że dzięki swej mutacyjnej mocy mogła wykorzystywać ciała innych ludzi. Stało się to nim przekazała plany robotów Xavierowi, nikt nie ma zatem pojęcia co różniło te maszyny od oryginalnych Sentineli. Odprawa dobiega końca, a Forge wręcza Raven urządzenie, które wywoła elektromagnetyczny impuls kompletnie niszcząc roboty. Pora ruszać na Kubę, gdzie z Mystique skontaktuje się inny agent Xaviera, będący jej polowym kontaktem.


Santiago. Na lotnisku z samolotu wysiada niezwykle seksowna atrakcyjna kobieta. Kieruje swe kroki do biura Straży Celnej, gdzie funkcjonariusz jest pod jej dużym wrażeniem. Zastępuje go jednak podejrzliwa kobieta, która szybko odkrywa iż rezerwacja hotelowa została podrobiona. Dziewczyna mruczy pod nosem wściekłym głosem, iż Forge nie potrafi nawet podrobić zwykłego druczka, po czym na widok nadbiegających celników zmienia się w Fidela Castro. Funkcjonariusze są w szoku, zwłaszcza gdy Fidel ich atakuje. Głos w głowie Mystique nakazuje jej ucieczkę. To Shortpack, telepata będący jej kontaktem. Mystique wskakuje do Chevroleta parkującego przed lotniskiem, w którym siedzi mężczyzna będący jak się jej wydaje Shortpackiem. Ku jej zaskoczeniu Shortpack stoi przed nią na desce rozdzielczej i okazuje się malutkim człowieczkiem wielkości kilkunastu centymetrów. Nakazuje swemu kierowcy Marcosowi ruszać, lecz ten wybrał właśnie ten moment aby zdradzić swego towarzysza. Postanawia sprzedać za pieniądze Mystique nadbiegającym celnikom i wycelowuje w nią pistolet...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.