Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #13

Mystique #13

Mystique #13

"Nevermore"

Postacie
Cytat

Przerażeni ludzie: "Run!"
Raven:" What? Hasn't anyone seen a stupid tranquilizer gun before?"

Streszczenie

W środku karnawału w Rio de Janeiro Mystique pod postacią mężczyzny poszukuje kobiety, która odcięła dłoń martwego mutanta, mającego moc przemiany dotykiem wszystkiego w złoto. Opis Shortpacka mówiącego, iż kobieta nosi na sobie cekiny nie pomaga w roztańczonym tłumie, dopiero gdy Raven dowiaduje się iż poszukiwana ma torbę z czerwonym paskiem wpada na pewien pomysł. Podczas gdy Shortpack w bezpiecznym lokalu usiłujeobronić się przed atakującym go kotem, Raven w swej naturalnej postaci wykrzykuje iż jest Królową Karnawału.


Oferuje swe wdzięki temu, kto odnajdzie jej dwórkę, noszącą opisaną torbę. Złodziejka szybko zostaje wskazana, zaś Mystique natychmiast wyciąga pistolet i strzela do niej środkiem usypiającym. Gdy tłum rozbiega się w panice, okazuje się iż wcale on nie podziałał, bowiem kobieta zrywa się i zaczyna walczyć z Mystique wręcz. Rzuca się do ucieczki. Raven kontaktuje się Shortpackiem, któremu udało się obłaskawić kota i wbiega w uliczkę, w którą skręciła kobieta. Nikogo tam nie ma, lecz nagle znikąd pojawia się Shepard. Mystique każe Shortpackowi wyłączyć się i słyszy od Sheparda, iż nadeszła pora przygotowań do ostatniego zadania. Raven ma jednak dość już gierek, zwłaszcza iż pragnie kontynuować pościg i poirytowana pytaniami Sheparda oddaje mu naszyjnik, dzięki któremu mógł on ją namierzać. Rusza w pogoń, za kobietą kierując się do kanałów, bowiem Shortpack uprzedza ją, iż jeśli nie odzyska ręki wskutek nadprodukcji złota nastąpi załamanie światowego rynku ekonomicznego.


Shepard powraca do Cichego Człowieka. Uspokaja mocodawcę, iż zwrot naszyjnika przez Raven nie oznacza, iż zrezygnowała ona z pomocy. Bez niej nie uda im się zemścić. Chwilę później na ekranie laptopa Shortpacka pojawia się Shepard, mówiąc iż wpadł na trop Steinbecka, agenta który zamordował Prudence. Jak obiecał, przekaże tę informację Shortpackowi. Ten prosi, aby skontaktował się z nim później, bowiem w kanałach pod Rio trwa pościg. Ta wiadomość wystarcza Shepardowi.


Shortpack powraca do Mystique kierując ją w krętych tunelach. Uciekająca kobieta biegnąc w kanałach natrafia na robotnika, którego prosi o pomoc w odnalezieniu drogi. Ten zamierza udzielić jej w zamian za "drobną" przysługe, a gdy kobieta zbliża się okazuje się, iż robotnikiem była Raven. Wywiązuje się walka wręcz, aż wreszcie Mystique udaje się powalić przeciwniczkę. Odbiera jej rękę, na co kobieta wpada w histerię. Wyjaśnia iż zamierzała ją sprzedać, bowiem potrzebuje 20 tysięcy dolarów, aby dokończyć operację zmiany płci. Urodziła się jako mężczyzna, lecz pragnie być kobietą i ma dość życia w ciele, które jest dla niej więzieniem. Słysząc to Mystique postanawia jej pomóc. Używa ręki na biegnącej w kanałach rurze, a zmieniwszy jej kawałek w złoto wręcza go kobiecie każąc się wynosić. Gdy Raven spogląda na uciekającą pojawia się Shepard, oznajmiając iż odkrył słabość Raven. Posiada ona litość, bowiem powtórzyła się sytuacja, gdy nie mogła zabić austriackiej agentki ani dziewczynki na Kubie. Na pytanie Raven jaka jest jej druga słaboć całuje ją. Oddaje jej naszyjnik, prosząc aby skontaktowała się z nim gdy będzie gotowa wykonać finałowe zadanie - zabić Charlesa Xaviera.


W pociągu z Rio Shortpack dziękuje Shepardowi za trop prowadzący do Steinbecka. Omal nie zaskakuje go przy tej rozmowie Raven, mówiąca iż nie zamierza pracować dla Xaviera wiecznie. Lecz jak oznajmia, ktoś powiedział jej kiedyś iż całe przeznaczenie zostało już zapisane. Na razie ogląda widok za oknem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.