Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #10

Mystique #10

Mystique #10

"Tinker, Tailor, Mutant, Spy" - part 4

Postacie
Cytat

Quiet Man: "You think Raven can be trusted?"
Sheppard: "Under no circumstances, but I thin she can be used"

Streszczenie

Nosicielka grozi, iż wyrzuci Shortpacka przez okno jeśli Raven natychmiast nie odda jej wirusa. Mystique oznajmia, iż Shortpack przeżyje upadek z każdej wysokości, ten jednak głośno protestuje że to nieprawda. Telepatycznie Raven gratuluje mu, iż popsuł tak doskonały bluff. Cierpliwość nosicielki się wyczerpała i żąda, aby jej dzieci natychmiast powróciły do niej. Shortpack nadaje teleaptycznie, aby Raven użyła broni Forge'a, lecz ta nie chce tego uczynić z uwagi na fakt iż również on może zostać ranny.


Raven niechętnie wyciąga przed siebie rękę z fiolką, a Nosicielka natychmiast kieruje w jej stronę pistolet i strzela. Fiolka pęka, a przerażony Shortpack wykrzykuje iż Nosicielka zabiła właśnie każdego na planecie. Ta oznajmia, że wirusa zaprojektowano aby zarażał jedynie tych którzy nie zostali zarażeni oryginalnym wąglikiem. Teraz zostaną zarażeni wszyscy na świecie. Raven będzie pierwszą osobą, bowiem osuwając się na ziemię zaczyna gwałtownie kasłać. Jej ciało pokrywają wrzody. Shortpack błaga Nosicielkę, aby dała jej antidotum. Ta jednak staje nad Raven i przygląda się jej agonii, stwierdzając iż Dr Taylor połączył wąglika z ebolą. Mystique krztusząc się umiera. Nosicielka klęka aby zebrać siew, w postaci wirusa rozwiniętego w organiźmie Raven. W chwili gdy całuje ją w usta orientuje się, że coś jest nie tak. Wyczuwa, iż Mystique nie nosi i nigdy nie nosiła w sobie zarazy. Raven uderza ją głową, mówiąc że cały czas dzięki swym zdolnościom udawała. Wściekła nosicielka podnosi się i atakuje Raven. Obie kobiety zaczynają ze sobą walczyć, zadając sobie ciosy. Gdy Raven pada na łóżko, Nosicielka oznajmia że zaraz ją zabije. Wówczas zostaje porażona prądem, bowiem Mystique użyła na niej spinki otrzymanej od Forge'a. Nosicielka pada usmażona wysokim napięciem, a Raven wyjaśnia Shortpackowi iż użyła pustej fiolki, którą stworzyła ze swego ciała. W podobny sposób tworzy okulary i kolczyki, gdy zmienia się w kolejne postacie. Prawdziwa fiolka jest bezpieczna. Shortpack wezwał już telepatycznie współpracowników, którzy pozbędą się ciała Nosicielki. Mystique kieruje się do samolotu, a telepata radzi jej uważać. Kto wie co może się wydarzyć, jeśli wirus wpadnie w niepowołane ręce.


Na moście Nelsona Mandeli Raven wzywa Shepparda wymawiając jego imię do naszyjnika. Ten pojawia się natychmiast. Słysząc, iż nie dostanie wirusa jeśli Raven nie dowie się dla kogo pracuje, odpowiada iż dla Cichego Człowieka. Nie odpowie jednak po co wąglik potrzebny jest jego pracodawcy. Raven oznajmia, iż w takim razie go nie dostanie. Sheppard gratuluje Mystique, bowiem tym samym zdała ostatni test. Gdyby zgodziła się oddać fiolkę, oznaczałoby to iż jest potrójną agentką Xaviera, która ma za zadanie namierzyć Cichego Człowieka. Wściekła Raven chwyta Shepparda, ten zaś mówi jej aby się uspokoiła, bowiem następnym razem otrzyma już prawdziwe zadanie. Na razie powinna uzbroić się w cierpliwość.


Wkrótce Sheppard staje przed osobą w czerwonej szacie, oznajmiając iż Mystique należy do nich. Wówczas kontaktuje się z nim jego drugi agent pytając czy poczynił jakieś postępy. Sheppard odpowiada Shortpackowi twierdząco.


Raven powraca do bezpiecznego domu, gdzie oczekuje jej już Forge wypróbowujący miotacz płomieni ukryty w suszarce. Wyjaśnia iż Xavier nie może przybyć, z powodu problemów związanych wydarzeniami w Szkole. Forge stwierdza, iż sukces i zachowanie Mystique bardzo go zdziwiły. Raven natychmiast stwierdza, iż zapewne usiłuje ją o coś oskarżyć i ma podejrzenia, że prowadzi za plecami grę. Ku jej zdziwieniu okazuje się, iż Indianin chciał ją zaprosić na kawę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.