Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #19

Mystique #19

Mystique #19

"Ingression"

Postacie
Cytat

Xavier: "And what would you have me do Shortpack? Turn her in?"
Shortpack: "Yes"

Streszczenie

Mystique bierze prysznic w bezpiecznym domu w Nowym Jorku, gdy nagle orientuje się iż ktoś jest w jej mieszkaniu. Atakuje nieproszonego gościa, którym jest Shepard. Raven dość ma dwuznacznej gry z jego strony i nie reaguje na słowne zaczepki. Oznajmia iż nie ma ochoty rozmawiać o zabiciu Xaviera, na co Shepard wyjaśnia iż tym razem przybył w innym celu. Potrzebuje jej pomocy. Zamierza włamać się do siedziby Hydry, ponieważ jej aktualny przywódca, kórym jest mężczyzna nazwiskiem Richter posiada coś, co Shepard pragnie zdobyć. Tym razem Mystique zaczyna z nigo kpić, pytając czemu nie skorzysta z pomocy Cichego Człowieka. Shepard oznajmia, iż potrzebuje do tej osoby drugiej osoby, szczególnie kogoś komu może zaufać. Raven oznajmia, iż ona musi wysuszyć włosy i nie jest zainteresowana.


W Genoshy Shortpack biegnie po torze przeszkód ułożonym z grzebienia, pinesek i innych niebezpiecznych przedmiotów. W trakcie biegu tłumaczy Xavierowi iż Mystique nie można ufać, szczególnie teraz, gdy złamała ich podstawową zasadę. Oni nie zabijają, zaś ona uczyniła tak z Victorem. Xavier stwierdza, iż Raven przeraża Shortpacka, zaś ten stawia sprawę jasno. Xavier winien się pozbyć Raven, z co najmniej przenieść ją do innych zadań. Shortpack na pewno nie zawierzy jej więcej swego życia.


Shepard przebrany za agenta Hydry wkracza do ich bazy i zostaje znokautowany przez innego agenta, który oznajmia że złapał szpiega. To Mystique, która była tu wcześniej i zażartowaniu z Sheparda wkracza wraz z nim do środka. Jadą razem na górę windą, lecz żadne z nich nie chce powiedzieć skąd mają wiedzę o Hydrze i oboje udzielają sobie wymijających odpowiedzi. Zakładają maski i wkraczają do bazy Hydry, gdzie dziesiątki agentów siedzą przy stołach w jadalni. Raven radzi Shepradowi aby się odprężył, bowiem nikt ich nie rozpozna, lecz jak się okazuje mężczyzna popełnił błąd. Jedn z członków Hydry dostrzega iż Shepard nosi Remongtona, co wzbudza jego podejrzliwość jako iż broń nie jest standartowym wyposażeniem Hydry. Gdy żąda od Raven i Sheparda aby zdjęli swe maski i pokazali oblicza, oboje nie mając wyjścia rozpoczynają walkę wręcz. Chwilę później muszą bić się z kilknastoma atakującymi ich agentami. Walka staje się coraz bardziej zaciekła. Chwilę później w gabinecie dyrektora Richtera rozlega się alarm. Gdy podnosi on wzrok widzi Sheparda mierzącego doń z broni, który oznajmia iż Richter wie po co przybył. Dyrektor naciska ukryty guzik, a po chwili sytuacja się zmienia. W Sheparda mierzy kilku agentów Hydry. Richter postrzela postrzelić przybysza w sposób jak najbardziej bolesny, gdy agenci otwierają oczy ze zdumienia. Przez drzwi wkracza jeszcze jeden Shepard. Nim mają szansę zareagować przemienia się on w Mystique i zaczyna rozdawać im ciosy na lewo i prawo. Mężczyźni padają na ziemię, zaś Raven doskakuje z nożem do Richtera. Shepard powstrzymuje ją mówiąc iż mają to po co przyszli i oboje się wycofują. Richter podnosi się z ziemi i otrzepując ubranie oznajmia, iż po raz ostatni udawał łotra dla Sheparda, dla którego zrobił już wystarczająco wiele.


W domu Raven żąda wyjaśnień w jakim celu atakowali Hydrę, zaś Shepard wręcza jej pudełko mówiąc iż właśnie to zdobyli. Znajduje się w nim pióro należące do Oskara Wilde'a, które Shepard wręcza Mystique wiedząc iż jej ulubioną książką jest "Portret Doriana Greya". Wściekła Raven daje mu w twarz, po czym wykrzykuje aby niegdy więcej nie warzył się nią manipulować. Zaczyna się z nim całować. Gdy w nocy wstaje z łóżka, spogląda na leżącego obok Sheparda i pióro, oznajmiając iż to zrobi. Zabije Charlesa Xaviera, lecz najpierw chce dowiedzieć się kim jest Cichy Człowiek.


Portal otwiera się, a Raven wraz z Shepardem stają na wprost osoby zwanej Cichym Człowiekiem. Kaptur spada. Mystique zupełnie się tego nie spodziewała...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.