Avalon » Serie komiksowe » Mystique » Mystique #18

Mystique #18

Mystique #18

"Unnatural" - part 5

Postacie
Cytat

Mystique na widok zdemolowanego pokoju: "Either our mutants are rockstars and we didn't know it, or DermaFree came to repo their guinea pigs"

Streszczenie

Mystique i Shortpack powracają do mieszkania w Salzburgu, a mały telepata wciąż wyrzuca Raven iż kierowana chęcią zemsty zabiła osobnika mogącego zdradzić praktyki DermaFree światu. Gdy wchodzą do mieszkania ich oczom ukazuje się zrujnowane wnętrze i staje się dla nich jasne, że korporacja ponownie porwała uwolnionych mutantów. Raven zamierza ruszyć im na ratunek, lecz Shortpack oznajmia iż nie puśi jej samej. Nie ufa jej już tak samo, jak przed rozpoczęciem tej misji, podczas której złamała tak wiele poleceń. Tymczasem grupa uderzeniowa, która schwytała uciekinierów wywozi ich w nieznanycm kierunku. Szybko orientują się, iż nie wracają do siedziby korporacji. Samochody zatrzymują się w lesie, a strażnicy wskazują na wbite w ziemie łopaty, nakazując im kopać swoje groby.


Raven spogląda z niepokojem na siedzibę DermaFree, gdzie zwiększono ochronę, najwyraźniej jej oczekując. Żałuje, iż nie nie dała Forge'owi do zbadania detektorów wykrywających jej obecność, lecz teraz nic już na to nie może poradzić. Wewnątrz budynku Carlsson uspokaja swą asystentkę, iż są bezpieczne, pomimo zabójstwa Victora w Pradze. Pojawia się strażnik informując, iż otrzymał wiadomość że mutanci zostali wyeliminowani, gdy następuje wybuch. To Mystique użyła pomocy dwójki mutantów. Carlsson rzuca się do ucieczki, podczas gdy jej strażnicy walczą z potowrami. Raven znowu ignoruje polecenia Shortpacka. Uwolnieniem mutantów zamierza zająć się dopiero gdy policzy się z Carlsson.


Limuzynę, w której odjeżdża Carlsson zatrzymuje policjant. Kobieta wietrzy postęp, lecz dla jej kierowcy jest za późno. Policjant zmienia się w Raven, która najpierw obezwładnia kierowcę, a po chwili wpada do wnętrza pojazdu. Carlsson oznajmia, iż wygrała bowiem jej świnki doświadczalne nie żyją. Raven jednak interesuje co innego. Żąda odpowiedzi na pytanie skąd korporacja miała jej materiał genetyczny. Gdy Carlsson odpowiada iż woli zginąć, niż dać jej taką satysfakcję, Raven kieruje w jej stronę nóż. Powraca do Shortpacka informując go czego się dowiedziała, a ten poleca jej pomóc dwójce jej klonów, Lucowi i Tanyi, którzy wciąż atakują ochronę. Raven nie zamierza jednak tego uczynić, oznajmiając iż wszystkie zamierza najpierw zniszczyć swe płody. Tanya i Luc znali ryzyko, gdy zgłąszali się na ochotnika. Ochrona powala dwójkę mutantów, zaś przerażony Shortpack stwierdza iż Mystique jest potworem.


Godzinę później Luc i Tanya śpią bezpiecznie we własnych łóżkach, zaś Raven przeklina Shortpacka mówiąc iż nigdy nie będzie miała ponownie szansy dostac się do fabryki aby zniszczyć swe płody. Telepata ocenia bilans misji, w której zginęło tyle osób, a oni nie mają żadnego dowodu na działalność DermyFree. Jak się okazuje mutanci z lasu nie zginęli. Za oknem pojawia się Sasza, jedna z uciekiierek wyjaśniając iż korzystając ze swych mocy bez żadnego problemu odebrali strażnikom mundury, samochody i broń, a potem przekazali informację iż są martwi. Teraz mogą pójść do prasy i doprowadzić do upadku DermaFree.


Na świecie po relacjach mutantów iż byli wykorzystywani jako świnki doświadczalne wybucha afera. DermaFree usiłuje ukryć swe sekrety, lecz mutanci udowadniają inspektorom Interpolu iż korporacja ukrywa prawdę.


W samolocie lecącym do Genoshy Shortpack rozmawia telepatycznie z Xavierem, który zadowolony jest z ostatecznego obrotu sprawy. Po tym jak cała historia ujrzała światło dzienne, żadna korporacja nie odważy się powtórzyć działań DermaFree. Shortpack ma jednak inny problem. Oznajmia, iż nie zamierza pracować już z Raven i leci o tym porozmawiać z Xavierem osobiście do Genoshy.


W Salzburgu Mystique przenika do fabryki i staje przed aparaturą klonującą. Unosi krzesło zamierzając ją zniszczyć, po czym opuszcza wyraźnie niezdecydowana.


W Szwecji pewna kobieta spotyka się z panem Steinem, który obiecuje pomoc jej sprawie i pieniądze na obronę korporacji. Kobietą jest Carlsson, mająca po spotkaniu z Mystique potwornie zdeformowaną twarz.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Mystique #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.