Avalon » Serie komiksowe » Mutant X » Mutant X #1

Mutant X #1

Mutant X #1

"In the End ... as in the Beginning"

Cytat


Nick Fury: "Commandos! Kill the boy!"
Mandroid: "Easier said than done, Colonel! We're having a little problem with his nanny!"

Streszczenie

Przez czarną przestrzeń spada Alex Summers, który pamięta moment swojej śmierci.


W innym czasie i miejscu, szóstka mutantów rozpoczyna właśnie walkę z Sentinelami, które identyfikują grupę jako The Six. Summers mówi reszce, że ma już dość niszczenia Sentineli, ponieważ i tak na ich miejsce przyjdą kolejne, dużo potężniejsze. The Six atakują roboty i odkrywają, że przeciwnicy uodpornili się na ich moce. Bloodstorm wzywa szczury, nad którymi ma kontrole od czasu zamiany w wampirzyce i rusza na Sentinele które nie są przygotowane na tak nieoczekiwany atak. Nagle jeden z robotów namierza Madelyne. Havok natychmiast rzuca się w stronę żony i osłania ją własnym ciałem. Przerażona Pryor widzi jak jej ukochany wpada do wody, mówiąc jeszcze, że ją kocha.


Pod wodą dusza Summersa (Havok "umarł" w X-Factor #149 - dop. Gamart), łączy się ze zmarłym ciałem swojego odpowiednika z tego świata. Nieprzytomnego Alexa ratuje Brute.


Na brzegu Havok odzyskuje świadomość i widząc The Six z Madelyne Pryor na czele wpada w szał myśląc, że ktoś po raz kolejny bawi się jego umysłem. Wyładowuje swoją złość na atakującym właśnie Sentinelu niszcząc go swoją plazmą. Do nadal zdezorientowanego mutanta podchodzi Fallen po czym nokautuje Summersa mówiąc, że jest poza kontrolą, a reszta drużyny jest za bardzo uczuciowa, aby go powstrzymać.


Havok budzi się w pomieszczeniu medycznym. Postanawia dowiedzieć się kim dokładnie są The Six zanim skontaktuje się z X-Factor. Nagle zauważa koło swojego łóżka Brute, który jest szczęśliwy, że tak dobrze wypełnił polecenie Madelyne i uratował Alexa. Opowiada Summersowi o tym, że kiedyś intelektem dorównywał nawet Reedowi Richardsowi, ale przez eksperymenty na sobie stracił go zyskując przy tym większą siłę i zdolność oddychania pod wodą. Z chęcią zgadza się oprowadzić Havoka po budynku. Opowiada mu też o X-Men, których liderem jest Magneto. Summers chciałby się z nimi skontaktować, ale McCoy przypomina mu, że przecież po tym co wydarzyło się w Ameryce Południowej obaj liderzy prawie pozabijali się nawzajem. Nagle rozmowę przerywa pojawienie się Warrena, który każe Brute powiadomić Pryor o przebudzeniu jej męża. Hank odchodzi mówiąc jeszcze do Summersa, że Worthington go przeraża.


Po chwili pojawia się szczęśliwa Maddie, wpadając mężowi w ramiona. Cieszy się, że już wszystko w porządku i przypomina o ich synu Scottym. Widzac minę Havoka, mówi, że te jego żarty z brakiem pamięci nie są już śmieszne. Summers postanawia udawać na razie, że wszystko jest w porządku. Spacerując natykają się na Ice-Mana i Brute. Havok chce przywitać się z Drakem, ale ten odskakuje od niego, przypominając, że przecież nie może dotknąć żadnej żywej istoty bez specjalnego kostiumu po tym, co zrobiły mu eksperymenty Lokiego, ponieważ natychmiast ją zamrozi. Zasmucona Madelyne zaczyna przypominać mu jak został jedynym ocalałym z katastrofy samolotu Summersów. Późniejsze stworzenie X-Men przez Xaviera, narodziny Scotty'ego, rezygnacje Professora X i przejęcie zespołu przez Magneto, ugryzienie Storm przez Dracule i w końcu Apocalypse'a który zmienił Warrena w istotę bardzie martwą niż żywą.


Poruszony śmiercią Scotta Alex pyta, gdzie jest Lorna. Madelyne odpowiada, że o ile dobrze pamięta to należy do X-Men Magneto. Rozmowę przerywa pojawienie się Bloodstorm, która mówi, że terroryści z S.H.I.E.L.D przeprowadzają kolejną

akcję przeciwko mutantom, tym razem na Liberty Island. Poruszona Marvel Woman każe natychmiast zebrać drużynę ponieważ na Liberty Island jest dzisiaj Scotty, który bardzo chciał zobaczyć Statuę Wolności, ze swoją nianią. Prosi Alexa, żeby pomógł jej uratować syna, przed tym szaleńcem Furym.


Liberty Island. Nick w wywiadzie dla CNN opowiada o swoim patriotyzmie względem ludzkości i nienawiści dla mutantów i innych super dziwadeł. Dla oczyszczenia świata obłożył Statuę materiałami wybuchowymi z Legacy Virusem, który pierwotnie miał zabijać tylko mutantów, ale został zmodyfikowany i teraz posłuży do unicestwienia wszelkich istot z DNA różniącym się od ludzkiego, dlatego Avengers, Spider-Man i inni również zostaną zainfekowani. Jego wypowiedź przerywa pojawienie się The Six. Uśmiechnięty Fury zastanawia się, jak Havok i jego ludzie przeciwstawią się Mandroidom, po czym sam zakłada jeden z pancerzy i każe atakować.


Po kolei eliminowani są członkowie Szóstki. Na placu boju pozostają Maddie i Alex. Kobieta krzyczy w stronę Fury'ego, że chce odzyskać swojego syna, po czym wzlatuje w powietrze, mówi, że jest Goblin Queen i telekinetycznie zaczyna rozsadzać Mandroidy.


W tym czasie do gry wraca reszta The Six. Fury, śmiejąc się w strone Pryor, każe swoim ludziom, aby zabili jej syna. Niestety dla niego, ci są właśnie eliminowani przez nianię Scotty'ego - Elektre. Zdenerwowany przywódca S.H.I.E.L.D mówi, że nie pozwoli się pokonać bandzie mutantów i greckiej ninja, po czym ogłusza Natchios i przystawia broń do głowy młodego Summersa. W tym samym momencie w jego plecy uderza potężna dawka plazmy z rąk Havoka. Pancerz razem z Furym znika w wodzie.


Wieczorem w domu, Madelyne proponuje Alexowi, aby przed snem odwiedził syna. W pokoju Scotty zachowuje się dziwnie, a gdy dotyka dłoni Summersa ten przypomina sobie moment swojej "śmierci" (X-Factor #149 - dop. Gamart). Scotty mówi mu, że Havok nie jest jego ojcem i chce odzyskać swojego prawdziwego tatę...

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mutant X #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.