Avalon » Serie komiksowe » Mutant X » Mutant X #3

Mutant X #3

Mutant X #3

"The Pack"

Cytat


Havok: "Maddie! Hank! Bob! Ororo! Warren? I'd even accept You."

Streszczenie

Kanada. Havok biegnie przez śnieżne zaspy w kanadyjskim lesie, rozpaczliwie nawołując swoich przyjaciół z Six. Szuka ich już od trzech godzin i nadal nie odnalazł żadnego śladu. Nagle zauważa na śniegu ślady stóp. Patrząc przed siebie zauważa Blackbirda. Nie może uwierzyć, że zataczając koło wrócił do miejsca w którym wszystko się zaczęło. Nagle coś szybko przemieszcza się miedzy drzewami. Alex, słysząc nieznajomych, strzela w ich kierunku potężną wiązką plazmy wykrzykując żeby zabrali również jego tak jak resztę zespołu. Wypomina sobie, że to wszystko jest jego winą, gdyż reszta nawet nie chciała tu lecieć.


Cztery godziny wcześniej, na pokładzie Blackbirda. Alex sprzecza się z Maddie i resztą Six o to, dlaczego nie wierzą w jego historie związaną z alternatywnym wymiarem i tym, że nie jest Summersem z tego świata. Próby uspokojenia męża przez Madelyne i prośba, aby przedyskutować to później prywatnie nie dają rezultatów.

Maddie nadal mu nie wierzy, ponieważ Reed Richards, najinteligentniejszy człowiek na Ziemi nie znalazł żadnego dowodu na potwierdzenie historii o innej rzeczywistości, a wszystko to może być tylko urojeniem spowodowanym doświadczeniem zbliżonym do śmierci. Alex tłumaczy żonie, że Richards z tego świata nie jest tak mądry jak Reed z jego rzeczywistości. Pryor nie potrafi zrozumieć dlaczego Havok chce znaleźć się w świecie gdzie mutanci są znienawidzeni, oni nie wzięli ślubu i nie mieli syna, a Magneto jest złoczyńcą. Alex tłumaczy, że tam właśnie należy. Maddie obiecuje mu pomóc jeśli tylko da im jakieś dowody na potwierdzenie swojej teorii. Wściekły Alex obiecuje dać im dowody, przy okazji przypadkowo wyłącza urządzenia ochraniające statek. Blackbird zostaje trafiony jakimś pociskiem. Silniki zostają uszkodzone i pojazd zaczyna spadać. Madelyne pyta się męża czy jest z siebie dumny.


Czas obecny. Alex kontynuuje przeszukiwanie lasu. Znajduje jakieś ślady w śniegu, ale nie potrafi określić do kogo należą. Żałuje, że nie poświęcał większej uwagi Wolverine'owi gdy ten uczył go śledzenia podczas pobytu w X-Men. W tej chwili na Summersa spada lawina skalna. Używając plazmy niszczy skały, ale tracąc równowagę spada w śnieg. Kiedy wstaje, zauważa naprzeciwko siebie trojkę postaci. Wolverine'a, Sabretootha i Wild Childa, którzy są gotowi do ataku. Alex pamięta słowa Maddie która mówiła mu, że ta trójka tworzy zespół zwany Pack. Nagle Summers zauważa rozwścieczonego Brute, który najwyraźniej dołączył do Pack.


Trzy i pół godziny temu. Blackbird rozbił się nad kanadyjskim lasem, a Fallen podczas upadku stracił dużo krwi. Alex przeprasza Madylyne, tłumacząc, że nie wiedział, iż w tym świecie relacje miedzy Kanadą, a Ameryką są takie złe. Rozzłoszczona Pryor pokazuje mu hologram na którym widać dzień w którym Alex utworzył Six. Maddie mówi, że nie wie czego on chce więcej skoro tamten dzień był dla niego podobno najszczęśliwszy w życiu.


Czas obecny. Alex nie potrafi porozumieć się z Pack, którzy szybko biegają wokół niego jak głodne zwierzęta. Summers próbuje przemówić do Wolverine'a, mówiąc, że chce tylko odzyskać przyjaciół. Logan odpowiada wysunięciem pazurów. Alex zaczyna rozumieć, że jedynym wyjściem jest zabicie przeciwników. Próbuje jeszcze przemówić do Brute, co w końcu przynosi skutek. Hank ryczy donośnie, co na chwile powstrzymuje przeciwników, po czym przeprasza Havoka za swoje zachowanie.


Na rozgrzewkę Alex uderza w przeciwników plazmą, ale promień trafia w skały, odsłaniając wejście do tunelu. Pack wyraźnie przestają zwracać uwagę na Summersa i McCoy'a i idą w stronę tunelu. Nagle odwracają się, wpatrując się w Havoka. Mężczyzna rozumie, że chcą aby poszedł za nimi. Obiecuje zrobić to jeśli przyprowadzą tutaj jego drużynę. Pack wydaja się rozumieć polecenie. Po krótkim czasie Wolverine przyprowadza Six, a Madelyne mówi, że wiedziała, że nie zostawi ich. Summers chce przytulić Pryor, ale drogę zastępuje mu Wolverine, który przystawia szpony do głowy kobiety. Alex zgadza się iść z Pack do tunelu i każe Maddie odejść. Kobieta mówi, że Six są zespołem i nie zostawiają nikogo. Summers obiecuje, że wróci, a potem opuszczą ten kraj razem. Razem z Pack wchodzi do tunelu.


Parę minut później. Alex z Pack docierają do drzwi, których ci pierwsi nie potrafią zniszczyć. Logan przystawia pazury do twarzy Havoka. Z trudem wypowiadając słowa, każe mężczyźnie otworzyć drzwi. Alex prosi, aby się odsunęli i używając potężnej wiązki plazmy niszczy drzwi. Wszyscy wchodzą do opuszczonego laboratorium. Przeszukując pomieszczenie, Alex zaczyna rozumieć, że musza być w ośrodku Weapon X czyli w miejscu gdzie Logan dostał adamantium.


W tej chwili pojawiają się Six, a Maddie tłumaczy, że zespół nie zostawia nikogo. Wolverine naciska jakiś guzik i włącza wideo bez dźwięku. Alex tłumaczy przyjaciołom jak Logan, Sabretooth i Wild Child zostali złapani przez naukowców Weapon X, a ich mutacyjne moce zostały ulepszone, by stali się elitą agentów kanadyjskiego rządu. Pack uciekli z kompleksu przy okazji niszcząc laboratorium i uciekając na pustkowie, a teraz znaleźli ukryte wejście do tych pomieszczeń.

Nagle Brute mówi, że czuje jakąś dzikość w powietrzu i zespół powinien jak najszybciej się oddalić. Pack atakują. Żaden z Six nie jest w pełni sił, ale postanawiają i tak walczyć. Alex przeprasza Maddie za wszystko. Kobieta odpowiada, że zawsze będzie go kochała, nawet jeśli on tego nie pamięta. Całują się i wtedy Summers uderza plazmą, co niestety nie jest wystarczające. Havok znowu przeprasza żonę, ale ona tłumaczy, iż Alex oddał im ich lidera i dlatego każdy z Six da z siebie wszystko. Walka się rozpoczyna. Nagle jakieś jasne światło oślepia prawie każdego w pomieszczeniu. Pojawiają się członkowie Alpha Flight. Guardian tłumaczy, że Six w tej chwili właśnie pogwałcają dubliński pakt o nieagresji. Pack zostaną osadzeni w areszcie, a jeśli Six nie wyniosą się z terenu Kanady w ciągu godziny, też się tam znajdą.


Na pokładzie Blackbirda, Alex przeprasza Madelyne. Wie, że miała racje i on należy do Six. Uradowana Maddie wita go z powrotem.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mutant X #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.