Avalon » Serie komiksowe » Mutant X » Mutant X #2

Mutant X #2

Mutant X #2

"No Way Out !"

Cytat


Ben Grimm: "Get me outta here, Summers. I'll show that little Napoleon a thing or two"

Streszczenie

W stronę Baxter Bulding zmierza właśnie Blackbird, pilotowany przez Bloodstorm. Na pokładzie, Havok zastanawia się co tutaj robi, szczególnie po tym jak Scotty odkrył prawdę o tym, że Alex nie jest jego prawdziwym ojcem. Przemyślenia Summersa przerywa Munroe, która każe przygotować się zespołowi gdyż Fantastic Four potrzebują ich pomocy.


Członkowie Fantastic Four, wyposażeni w cybernetyczne kostiumy, które dają im moc, walczą właśnie z niejakim Mootem i jego insektoidami. Susan zauważa przylot Six i nie może uwierzyć, że mutanci zdecydowali się im pomóc. Alex jest zaskoczony tym, że w świecie w którym się znalazł FF nie mieli do czynienia z energią kosmiczną, a ich moce biorą się z zaawansowanej technologii. W czasie walki, Summers pyta Richardsa z czym dokładnie walczą. Fantastic tłumaczy, że przeciwnik nazywa siebie Moot i zniszczył bramę miedzy wymiarami. Teraz próbuje podbić Ziemie, a jedynym sposobem pokonania go jest znalezienie wyrwy miedzywymiarowej i zainstalowanie tam specjalnych urządzeń które wszystko naprawią.


W innym miejscu, niszczący kolejne insektoidy Torch mówi Ice-Manowi, że są oni ostatnimi osobami jakich spodziewał się tu spotkać po całej sprawie związanej z Reedem, Sue i Havokiem. Bobby odpowiada, że atak zabójczych robali oznacza desperackie czasy. Brute każe się obojgu uciszyć. Bloodstorm dziękuje przyjacielowi, a Sue komentuje, mówiąc, że jest przyzwyczajona do takich gadek swojego młodszego brata. W tej chwili Moot krzyczy, że są skończeni gdyż ich świat znajduje się w samym środku inwazji. Oni zginą pierwsi, a mózg Richardsa posłuży do wyższych celów. Zajęty wzniosłą przemową Moot nie zauważa Mr. Fantastica, który podkradając się za jego plecy, zakłada przeciwnikowi na głowę urządzenie blokujące. Po wszystkim Alex pyta Reeda czy ten pomoże mu w pewnej sprawie. Madelyne odciąga męża na bok pytając co robi. Przecież wie, że Havok jest ostatnią osobą z którą Richards chciałby rozmawiać. Maddie odchodzi z liderem FF zostawiając zdziwionego Summersa.


Później w Bannerman Castle, siedzibie Six, Maddie każe członkom zespołu wypocząć gdyż w każdej chwili mogą wyruszyć w kolejną misje. Na boku pyta Alexa czy nadal jest cos miedzy nim a Susan Richards. Alex odpowiada, że nie ma pojęcia o co jej chodzi. Kobieta mówi, że mu wierzy i nie chce, aby on ją zawiódł. Na odchodne każe Havokowi iść do Scotty'ego ponieważ muszą spędzić trochę czasu razem. Nagle Summers słyszy za swoimi plecami jakiś głos. Bloodstorm mówi, że jeśli nie jest już potrzebna to chce zająć się swoimi własnymi sprawami. Alex zgadza się. Ororo znika w obłoku mgły, a Drake, który właśnie się pojawił, pyta czy jego też przeraża zachowanie Munroe. Przecież nawet nie wiedzą gdzie znika w nocy, a będąc wampirem musi się pożywiać. Kontynuując, dodaje, że wszyscy w Six są lekko dziwni, a szczególnie Fallen, który przesiaduje cały dzień na gzymsie wyglądając jak gargulec. Szczerze wolał go za czasów gdy Warren był Angelem. Przy Worthingtonie nawet Ororo wydaje się być normalna.


W tym samym czasie w nieznanym miejscu pojawia się mglista postać. Bloodstrom oznajmia, że jest w domu i czuje głód.


Alex właśnie wchodzi do pokoju Scotty'ego, gdzie zastaje chłopca w towarzystwie Elektry. Prosi o chwile prywatności z synem, przy czym wyraźnie zauroczony jest niańką chłopca. Na osobności tłumaczy Scotty'emu, że to co stało się jego tacie nie jest w żadnym wypadku jego winą. Nie chce też skrzywdzić chłopca. Nie wie jak znalazł się w tym świecie, ale wie, że do niego nie należy, a wierzy mu w to tylko Scotty. Proponuje mu układ: On powróci do swojego świata i sprowadzi jego prawdziwego tatę. Ucieszony chłopak pyta się czy może pomóc. Alex prosi o wyjaśnienie skąd wiedział, że nie pochodzi stąd. Scott odpowiada, że czasami po prostu wie takie rzeczy. Pyta też czy na pewno sprawi, że jego ojciec powróci, ale nie czekając na odpowiedź wpada mu w ramiona, bo wie, że Havok jest dobrym człowiekiem i można mu wierzyć. Całej sytuacji przygląda się w lustrze szczęśliwa Madelyne. Odchodząc dodaje, że teraz wszystko wróci do normalności. Gdy znika w lustrze pojawia się jej demoniczne odbicie która woła ją po imieniu i mówi, że nadszedł już czas. Po chwili lustro pęka.


Na drugi dzień, Alex spotyka się w Baxter Bulding z Reedem Richardsem. Opowiada mu całą swoją historie, a Fantastic każe mu zostać na kilka testów. Widząc dziwne zachowanie rozmówcy Alex pyta co stało się z Mootem. Richards tłumaczy, że sprawa z nim to kompletne nieporozumienie i wymyślna sztuczka, a inny wymiar był kompletnym nonsensem. Alex dalej drąży temat pytając czy Moot dalej jest w budynku. Reed ucina temat mówiąc, że jego przypadek bardziej go interesuje. Może on być kluczem do poznania i podbicia nowych wymiarów. Może nawet przeprowadzi na nim jakąś sekcje. Nagle przed zdezorientowanym Summersem pojawia się Moot w swojej własnej osobie, opuszczając przejęte wcześniej ciało Fantastica.


Uciekając przed insektoidami, Alex trafia do pomieszczenia gdzie znajduje się uwięziona reszta FF. Susan każe walczyć Havokowi z psychiczna mocą Moota. Summers strzela w przeciwnika plazmą mówiąc, że nie ma szansy, aby się do niego przyłączył. Moot szybko znika z pomieszczenia, mówiąc, że zna słaby punkt mężczyzny, którym jest jego syn Scotty. Alex, używając plazmy, niszczy więzy Fantastic Four, po czym wszyscy ruszają za przeciwnikiem. Szybki atak Johnny'ego i Sue oszałamia wroga, a ostateczny cios zostaje zadany przez wiązkę plazmy Alexa. Po wszystkim, Reed pyta się Havoka, w jakiej sprawie przyszedł. Summers odpowiada, że związane jest to z podróżami miedzywymiarowymi.


Poźniej. Laboratorium Richardsa. Po przeprowadzonych testach Reed pyta Havoka czy jego świat jest lepszy od tego. Summers odpowiada, że nie wie czy jest lepszy, ale jest jego po czym pyta, czego dowiedział się Fantastic podczas testów i czy może mu pomóc. Reed odpowiada, że chyba mu się uda, ale po chwili gasi zapał Alexa dodając, że pomoże mu, ale nie w taki sposób o jakim myśli Summers. Nagle za swoimi plecami Alex zauważa zapłakaną Madelyne, która mówi, że potrzebuje innego rodzaju pomocy. Richards tłumaczy, że testy nie wykazały nic, co może potwierdzić historie Havoka o innym wymiarze. Przy okazji jednak znalazł coś co może być uszkodzeniem mózgu po wypadku. Poleca Maddie zabrać Alexa do Leonarda Samsona który jest bardzo dobrym psychiatrą.


Podczas powrotu do domu Madelyne obiecuje mężowi, że wszystko będzie dobrze. Radzili sobie już z większymi problemami więc i z tym się uporają.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mutant X #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.