Avalon » Serie komiksowe » Magneto: Dark Seduction » Magneto: Dark Seduction #4

Magneto: Dark Seduction #4

Magneto: Dark Seduction #4

"By Right Of Force"

Postacie
Cytat

Magneto do Avengers: "You are all free to leave! You'd best carry Iron Man. I rather doubt, his armour will be fully functional for several hours."

Streszczenie

Pojedynek między Magneto i Polaris rozpoczął się od dywersji Mistrza Magnetyzmu. Stwierdzenie, że jeśli stanie przeciwko niemu, straci szansę na odzyskanie Alexa, sprawiło, że Lorna zawahała się, a wtedy on przełamał jej barierę. Przez chwilę trzyma ją w polu magnetycznym, ale wtedy znowu słyszy głos w swojej głowie, który ostrzega, że użycie maszynerii może go zabić. Magnus tak bardzo koncentruje się na udowadnianiu tajemniczemu rozmówcy, że wie dobrze, co robi, że przestaje się interesować Lorną. Ona wykorzystuje szansę by się uwolnić i przejść do kontrataku, lecz wciąż nie ma pełnej kontroli nad swoim potencjałem i wykorzystywanie go, szybko ją męczy. Magneto odpowiada na atak powodując nagłe wypalenie jej energii, a gdy Polaris próbuje się pozbierać, zamyka się w komorze maszynerii Genoinżyniera. Lorna próbuje wykonać ten sam manewr na nim, zanim proces przywróci mu pełnię zdolności, ale brakuje jej umiejętności.


Tymczasem Avengers i zwolennicy Magneto wspólnie ewakuują cywilów ze zniszczonego Carrion Cove. Przy okazji wychodzi na jaw, jak bardzo wieloznaczna jest sytuacja na wyspie, w zależności od punktu widzenia: Czyny takie jak ten sprawiają, że Magneto jawi się jako gotów na wszystko szaleniec, ale jednak dla tych ludzi jest tym, który zakończył wieloletnią wojnę domową i odbudował ich ojczyznę. Nic nie jest czarne, ani białe.


Wanda i Pietro odzyskali wreszcie przytomność, ale oni również nie potrafią przerwać procesu przywracającego moc Magneto. Lorna siedzi z boku i płacze, bo odkąd straciła połączenie z Magnusem, znowu czuje się słaba i niepotrzebna. Quicksilver próbuje ręcznie rozłożyć maszynę na części, ale zostaje porażony magnetycznym impulsem z wewnątrz. Dalsze próby na nic się zdadzą, bo proces dobiegł już końca i komora otwiera się, a ze środka wylatuje potężniejszy niż kiedykolwiek Magneto.


Za pośrednictwem Scanner, Huxley i Moreau obserwują wydobywającą się z jaskiń energię. Dla pani doktor to znak, że plan Magneto się powiódł, pora więc rozwiązać problem Fabiana Corteza. Udawszy się do jego celi, Alda oświadcza, że jego usługi nie są im już potrebne, a Magneto z pewnością zechce go zabić za zdradę. Proponuje mu jednak wolność, w zamian za informacje.


Obserwujący kompleks jaskiń Avengers, zostają nagle unieruchomieni i w żaden sposób nie mogą uwolnić się z pola magnetycznego. Jedynie Goliath i Wasp pozostali wolni, ponieważ Magneto ma im coś do powiedzenia. Domaga się, by grupa natychmiast opuściła jego kraj i oświadcza, że to ONZ i inne ludzkie organizacje, winne są wszystkiemu, co wydarzyło się w Carrion Cove, a na dowód rzuca tablicę z logiem Roxxonu. Wasp twierdzi jednak, że Avengers nie pracują dla nikogo, a jedynie dla wspólnego dobra całego świata. To zaś wymaga, by Magnus został powstrzymany. On jednak przygotował małą demonstrację, by udowodnić, że nie zdołają go powstrzymać. Pięćdziesiąt mil dalej, w Hammer Bay, eskortowany do portu Fabian Cortez zostaje nagle uniesiony z miejsca, aby po chwili spaść na ziemię w Carrion Cove. Widząc jego śmierć, Pipeline postanawia się ulotnić. Pym nazywa to morderstwem, lecz Magneto twierdzi, że była to prawnie usankcjonowana egzekucja zdrajcy. Ostrzega też, że przy następnej próbie jakiegokolwiek ataku na jego państwo, gotów jest rozpętać trzecia wojnę światową, rozpoczynając od zrzucenia satelitów na największe miasta. Ponieważ konflikt taki nie leży w niczyim interesie, raz jeszcze prosi, by Avengers opuścili wyspę. Gdy się zgadzają, zostają uwolnieni z pola magnetycznego, tak samo jak Polaris, Wanda i Pietro. Magneto twierdzi, że zawiódł się na nich, lecz jego dzieci zgodnie twierdzą, że to oni się zawiedli, bo wizja przystani dla mutantów, którą oferował okazała się tylko egoistycznym majakiem szaleńca. Postanawiają odejść razem z Avengers. Również Polaris opuszcza Genoshę. Magneto zostaje sam, z członkami swego rządu, by świętować zwycięstwo w milczeniu.


Tego wieczoru, Magneto ogłosił wszem i wobec swój powrót do najwyższej formy, a wiadomość ta powitana została z entuzjazmem przez jego zwolenników. W tym samym czasie, pod osłoną nocy, do niewielkiego portu przybiła łódka z Quicksilverem i Polaris na pokładzie. To początek nowej opozycji.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Magneto: Dark Seduction #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.