Avalon » Serie komiksowe » Magneto: Dark Seduction » Magneto: Dark Seduction #2

Magneto: Dark Seduction #2

Magneto: Dark Seduction #2

"Rotten Apples"

Postacie
Cytat

Magneto: "Although dully impressed, you still seek reasons to doubt your father?"
Scarlet Witch: "Biology does not make you my father, Magneto. And where did you get the idea I'm impressed?"

Streszczenie

Magneto pokazuje Wandzie powoli odbudowujące się miasto Hammer Bay, by dowieść, jak wielki postęp uczynił się za jego rządów. Scarlet Witch nie jest jednak pod wrażeniem i nie zważając na rodzinne przytyki ojca, domaga się, by zabrano ją do Carrion Cove. Magneto odpowiada zgodnie z prawdą, że jest to jedyne miejsce, w którym wciąż trwa wojna domowa i niebezpiecznie byłoby dla niej udawać się w tamte rejony. Na pytanie, jak zamierza poradzić sobie z problemem, odpowiada, że odpowie na ogień ogniem, a tymczasem chciałby pokazać jej jeszcze kilka drobnych sukcesów. Wanda podejrzewa, że ojciec coś przed nią ukrywa, lecz musi przyznać, że od jej ostatniej wizyty, na wyspie zapanował porządek. Niepokoi ją obecność Polaris u boku Magneto i zaczyna się zastanawiać, czy wpłynął na nią tak samo, jak kiedyś na nią i Pietro. Przebiega jej przez myśl pytanie, czy wszystko to wyglądałoby inaczej, gdyby od początku wiedzieli, że Magnus był ich ojcem. Odpowiada sobie jednak sama, że to nie zmieniłoby faktu, że jest on udręczonym i szalonym człowiekiem.


Quicksilver opuszcza jaskinie w pobliżu Carrion Cove, przekonany, że nie może dopuścić, by jego ojciec dowiedział się o tym, co tu się znajduje. Rozumie już zacięcie mieszkańców miasta, ale targają nim wątpliwości, czy powinien pozwolić, by ta wojna trwała nadal, jeśli cena jest tak wysoka. Będzie musiał szybko się zdecydować, bo gdy dociera do miasta, zauważa, że jest już ono w zasięgu artylerii wojsk rządowych, ustawionej na wzgórzach. Amelia chce wiedzieć co postanowił, ale on najpierw postanawia podzielić się swoimi wątpliwościami, ale spadające pociski zmuszają go do pośpiechu.


Na wzgórzach ponad miastem, Jenny Ransome i Pipeline zbierają siły do ofensywy. Cormick niepokoi się długą nieobecnością Quicksilvera, podejrzewając, że coś mogło mu się stać podczas zwiadu. Postanawia wysłać Scanner na poszukiwania.


Wanda jest zaskoczona faktem, że pracujący w polach robotnicy nie są traktowani jak niewolnicy, czego się spodziewała. Magneto wprowadził tu ustrój zbliżony do socjalizmu, w którym pracownicy wynagradzani są produktami swojej pracy, przynajmniej do czasu, aż gospodarka stanie na nogi. Scarlet Witch chciałaby porozmawiać z tymi ludźmi osobiście i bez nadzoru, na co Magneto ochoczo przystaje, chociaż nie podoba się to doktor Huxley.


W trakcie bitwy, Scanner dostaje wezwanie od Jenny Ransome, ale odmawia wykonania rozkazu. Próbuje dogadać się z dawnymi kolegami i przekonać ich, że nie powinni stawać przeciwko Magneto, ale Barnacle zdradza, że tu nie chodzi już o ideały, ale o potęgę. Po chwili obezwładnia ją, używając swoich nowych, usprawnionych zdolności.


Philip Moreau próbuje skontaktować się z Cortezem, ale ten używa swoich zdolności, by zakłócić sygnał i ignoruje prośby o pomoc. Gdy połączenie zostaje zerwane, Fabian kontaktuje się z pułkownikiem Soworowem. Używając pseudonimu Koń Trojański, informuje, ze sabotaż w elektrowni powiódł się, ale wyniknęły okoliczności, które wymagają dodatkowych działań. W tej chwili dodatkowa moc walczących Acolytes zaczyna się obniżać, a wojska rządowe przechodzą do kontrataku.


Wanda rozmawia z rolnikami, którzy wyrażają się o Magneto pozytywnie, choć bez nadmiernego entuzjazmu. Sam Magnus wygląda, jakby się tego spodziewał, czym wprawia z zdumienie doktor Huxley. Tylko Polaris widzi, że kontroluje on funkcje organizmów rolników, by zmusić ich do mówienia tego, co trzeba. I tak, Wanda dowiaduje się, że więzienia zastąpiono komunami robotniczymi, zadbano o sieroty wojenne, a zbiory od lat nie były tak dobre. Tymczasem, Magneto słyszy w swojej głowie głos, który pyta, co zamierza zrobić, kiedy osiągnie tu wszystko. Głos ten sugeruje, że w Genoshy nie będzie mógł pokazać pełni swojej potęgi, a jedynie skuteczność dyktatury, tym bardziej, że wydarzenia w Carrion Cove mogą doprowadzić do jego końca. Magnus odpowiada tajemniczemu rozmówcy, że bardzo się myli - wydarzenia w Carrion Cove nie mogą mu zaszkodzić, bo sam je kontroluje.


Pietro właśnie wrócił na wzgórza nad miastem, by ocenić sytuację. Niespodziewanie zostaje zaatakowany, przez kogoś, kto twierdzi, że zależy mu a bezpieczeństwie ojczyzny. Po krótkiej szamotaninie, napastnik wpycha Quicksilvera na transmiter i teleportuje go. To Pipeline zaczął wprowadzać w życie własny plan: mieszkańcy Carrion Cove zdradzili mu swój sekret, w zamian za bezpieczeństwo i teraz wie już, w jaki sposób odebrać władzę Magneto i przywrócić ją mieszkańcom wyspy. Żołnierze stają po jego stronie i przygotowują się do wyruszenia na stolicę. Ich ruchy obserwują przez satelitę członkowie komitetu ONZ.


Wanda wspomina swój pobyt na wyspie, kiedy trwała tu wojna domowa, a Fabian Cortez porwał jej bratanicę. Zauważa, że Magneto przyjął go do swojego rządu tak, jakby go to nie obchodziło, ale on twierdzi, że skłonny jest zapominać o drobnostkach w imię wyższego celu. Córka wprost mówi mu, że nie zbuduje tu nieba, lecz Magneto chciałby wiedzieć, co widzi, kiedy patrzy na to, czego już dokonał.


Cortez odbiera telefon od członków Komitetu, którzy informują, że upadek rebelii zmusił ich do podjęcia decyzji o wysłaniu specjalnych sił. W tym czasie oddział rządowy, prowadzony przez Cargill próbuje wedrzeć się do ratusza Carrion Cove, ale przy wejściu zostaje obezwładniony przez Voght i jeszcze kogoś. Cortez odnajduje rozmawiających na dachu Magneto i Scarlet Witch, by poinformować o wkroczeniu obcej grupy na terytorium Genoshy, by wspomóc rebelię. Okazuje się, że Wanda od początku wiedziała o tym, że rada zamierza wysłać Avengers.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Magneto: Dark Seduction #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.