Avalon » Serie komiksowe » Magneto: Dark Seduction » Magneto: Dark Seduction #1

Magneto: Dark Seduction #1

Magneto: Dark Seduction #1

"The Masada Maneuver"

Postacie
Cytat

Quicksilver: "What is going on here?"
Żołnierz: "Caught this flatscan family in secured area..."
Quicksilver: "Excuse me soldier, but I don't accept rasist terminology!"
Żołnierz: "A human family, sir."

Streszczenie

Quicksilver pędzi przez łąki i pola Genoshy, zastanawiając się, jak bardzo zmienił się kraj, odkąd zgodził się tu zostać, by pilnować swego ojca i nie dopuścić, by w swych rządach posunął się za daleko. Jak dotąd, Magneto odnosił niemal same sukcesy, czego najlepszym dowodem jest odnowione miasto Hammer Bay, do którego właśnie zmierza. Zatrzymuje się, widząc, jak grupa żołnierzy otacza na nabrzeży rodzinę ludzi, którzy próbowali opuścić wyspę nielegalnie. Zapytany żołnierz, wyjaśnia, że ludzie złamali przepisy o godzinie policyjnej i weszli do strefy dla nich zakazanej, by spróbować nielegalnej emigracji. Pietro natychmiast każe ich wypuścić, przypominając, że jako członek rządu, ma prawo decydować o warunkach emigracji. Mówi ludziom, żeby spokojnie wrócili do domu i wypełnili odpowiedni wniosek, ale ojciec rodziny odpowiada, że wszystkie podania są odrzucane. To właśnie jedna ze spraw, którymi zamierza się zająć Quicksilver podczas pobytu w stolicy.


Najpierw jednak udaje się do siedziby rządu, by przekazać Magneto informacje z linii frontu. Zamiast niego, zastaje w gabinecie Corteza, który rozsiadł się w fotelu przywódcy. Teraz gęsto się tłumaczy, wyjaśniając przy okazji, że większość członków rządu udała się do elektrowni, ponieważ znowu pojawiły się jakieś problemy.


Pietro udaje się tam natychmiast. Znajduje próbujących naprawić generator fuzji Moreau, Ransome i Pipelinea. Jenny wyjaśnia, że mają problemy z poborem mocy i Pipeline używa swoich zdolności, by umożliwić robotnikom dostęp do rdzenia. Jeśli nie uda im się usunąć usterki, wciągu tygodnia miasto zostanie bez prądu. Quicksilver twierdzi, że dużo gorsze rzeczy mogą się wydarzyć w tym tygodniu, ale zanim zdąży wyjaśnić, rozlega się alarm, a ramię dźwigu zaczyna obsuwać się wprost na nich. Pietro zarządza ewakuację, ale zagrożenie szybko mija, gdy metalowa część zawisa w powietrzu. To przybył Magneto w towarzystwie Polaris. Podczas gdy przywódca wydaje rozkazy naprawy sprzętu, Pietro nie może się nadziwić, dlaczego Lorna wciąż towarzyszy jego ojcu. Rozmyślania przerywa mu Magnus, który domaga się raportu z Carrion Cove. Quicksilver przybył właśnie po to, by poinformować, że ostatnie uderzenie nie powiodło się i miasto wciąż jest niezdobyte, a sytuacja patowa. Magneto nie może wyjść z podziwu, w jaki sposób grupka terrorystów w małym mieście opiera się całej jego armii. Ucisza Moreau, który twierdzi, że nie wszyscy uważają bojowników za terrorystów, a następnie ogłasza, ze popełnił błąd, słuchając rad doktor Huxley. Pora zdecydowanie rozprawić się z rebelią. Pietro może tylko zacisnąć zęby i zastanowić się, co teraz począć.


Tymczasem, w Nowym Jorku, Alda Huxley próbuje przebić się przez strażników, stojących przed drzwiami biura Komitetu do spraw Genoshy przy ONZ. W końcu udaje jej się to i wkracza na naradę, od progu krzycząc, że nie zgadza się, być jedynie doradcą do spraw mutantów. Gabrielle Haller oświadcza gniewnie, że została usunięta z poprzedniego stanowiska, a jej miejsce zajmie ktoś inny.


Wieczorem, Pietro zjawia się w apartamencie Polaris. Zastaje ją, siedzącą na suficie wśród artystycznego nieładu, co podobno ma usprawnić jej kontrolę nad własnymi zdolnościami. Maximoff nie przyszedł jednak by porozmawiać o tym, ale by zapytać, co sprowadza ją do Genoshy. Obserwując, jak blisko trzyma się Magneto, zaczął podejrzewać, że być może w jakiś sposób uzależniła się od jego mocy. Ona spokojnie odpowiada, że tak samo jak on, próbuje zrobić tu coś dobrego. Wyjaśnia, że po zniknięciu Alexa czuła straszliwą pustkę i dopiero po spotkaniu z Magneto przy okazji walki z Apocalypsem, udało jej się wypełnić ją. W obecności Magneto, czuje, że jej zdolności rozszerzają się i chociaż zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie to dla niej, chce posunąć się dalej, wierząc, że dzięki temu kiedyś będzie mogła odnaleźć Havoka. Pietro rozumie jej motywy, ale obawia się raczej o wpływ swego ojca. Obiecuje pomóc jej w każdy możliwy sposób, jeśli będzie tego potrzebowała. Lorna dziękuje mu uściskiem.


Scanner stoi nad zwłokami swoich towarzyszy z patrolu wojskowego. Przez chwilę zastanawia się, po co przybyła do Genoshy i przysięgła służbę Magneto, skoro to tylko uwikłało ją w kolejny konflikt. Potem zmienia się w impuls bioelektryczny i w takiej postaci wraca do pobliskiego obozu. Dzięki swoim zdolnościom, uzyskała z mózgów ofiar informacje o wydarzeniach poprzedniej nocy, które teraz przekazuje na ekran w kwaterze głównej. Wraz z Cargill i Voght, ogląda masakrę, rozpoznając obraz energetycznego bicza, który dowodzi, że rebelianci mają w swoich szeregach mutantów. Cargill stwierdza, że w takiej sytuacji powinni odpowiedzieć tym samym. Akurat w tej chwili, w obozie ląduje transporter z członkami rządu na pokładzie, więc wiadomości zostają szybko przekazane. Pipeline natychmiast wyklucza obecność mutów, bo wzory energetyczne nie pasują do jego rejestrów, wydaje się więc oczywiste, że rebelianci ściągnęli pomoc z zewnątrz. Pozostaje więc pytanie, kto i za jaką cenę zgodził się im pomóc. Tego zamierza się dowiedzieć Amelia, która właśnie się teleportowała.


Podczas posiedzenia ONZ, Alda Huxley przedstawia sukcesy rządu Genoshy, od czasu przejęcia władzy i dowodząc pokojowych zamiarów, prosi o zniesienie sankcji i międzynarodową pomoc medyczną. Niektórzy z zebranych wątpią jednak w dobre intencje Magneto, a argumentacja Huxley zostaje przerwana przez ambasador Haller, która twierdzi, że pani doktor zbyt mocno jest zaangażowana osobiście w sprawę, by oceniać ją obiektywnie. Komitet poprosił więc o opinię osobę z zewnątrz, która zgodziła się pomóc.


W nocy, pani burmistrz Carrion Cove, osobiście nadzoruje odbiór transportu zapasów. Brzydzi się tych, z którymi musiała się sprzymierzyć, ale nie widzi innego wyjścia. Pyta więc przywódcę grupy ukrytej w cieniu, jak długo wytrzymają, jeśli Magneto wyśle na front mutantów. Ten odpowiada, że utrzymają pozycje tak długo, jak będzie to konieczne. Niespodziewanie, pojawia się również Amelia, która twierdzi, że plan jest skazany na niepowodzenie, chyba, że ona im pomoże.


O świcie obóz wojsk rządowych zostaje zaatakowany. Zgodnie z informacjami, jakie przekazała Amelia, wśród napastników są byli Acolytes, ale obecni stronnicy Magnusa nie mają oporów w walce z nimi. Wkrótce zjawia się też Quicksilver, który opuścił obóz, by zaczerpnąć informacji. Dowiedział się, że Carrion Cove zawsze było najbardziej niezależnym miastem i w czasie poprzedniego reżimu jako jedyne odmawiało wykorzystywania mutów, więc musiało wydarzyć się coś ważnego, jeśli teraz zdecydowało się na otwarty konflikt z nowym rządem. Dochodzi do wniosku, że jedynym sposobem na powstrzymanie rozlewu krwi, jest odkrycie tej tajemnicy.


Udaje się więc do miasta, korzystając z faktu, że większość mieszkańców ukryła się na czas ataku. Dociera do ratusza i znajduje tam pakunki z logiem kompanii Roxxon, jednak ktoś z tyłu mówi, że to nie oni stoją za tym. Pietro zostaje otoczony przez mgłę i porażony. Materializując się nad nim, Amelia mówi, że nie można dopuścić, by Magneto poznał sekret miasta.


W tym czasie, w Hammer Bay ląduje samolot z nowym obserwatorem ONZ na pokładzie. Magneto i Polaris oczekują na wizytatora i chociaż Lorna denerwuje się, Magnus zdaje się być w dobrym humorze. Pierwsza z samolotu wychodzi doktor Huxley, która dokonuje oficjalnej prezentacji: nowym obserwatorem z ramienia ONZ jest Wanda Maximoff.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Magneto: Dark Seduction #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.