Avalon » Serie komiksowe » Madrox » Madrox #2

Madrox #2

Madrox #2

"The Chicago Whay"

Postacie
Cytat

Carol Campbell: "Mr. Madrox... I believe my husband, Ned, is cheating on me."
Jamie: "With another woman?"
Carol Campbell sarkastycznie: "No, with a cocker-spaniel."

Streszczenie

Na jednej z uliczek Chicago, banda oprychów bije mężczyznę. Nie jest to taka zwykła bójka, bo przekazują oni reporterowi wiadomość od pana Capetti. Skatowany Stringer obiecuje przerwać swoje śledztwo, ale szef bandy mówi, ze na to już za późno, skoro władze zainteresowały się sprawą. Przerywa im pojawienie się Madrox, który myślał, że gangsterskie czasy Chicago ma już dawno za sobą. Ponieważ odwołał się przy tym do francuskich filmów, szef bandy nie zrozumiał nic z jego monologu i kolega musi mu wyjaśnić. Kiedy okazuje się, że Madrox i Stringer się znają, wielki łysol zamierza zaatakować także jego, żartując, że zaraz drugi będzie leżał na chodniku. Po chwili przekonuje się, że odgadł słusznie, bo po kolejnych ciosach pojawia się nie tylko drugi, ale i trzeci Madrox. We trzech, przeganiają zaskoczonych oprychów i pomagają dziennikarzowi się pozbierać. Stringer bynajmniej nie jest szczęśliwy, widząc Madrox, chociaż jeden z duplikatów jest dla niego nadzwyczaj uprzejmy. Jamie szybko wchłania duplikaty, zanim zostanie posądzony o intencje inne niż rzeczywiste, a następnie prosi reportera o pomoc. Tamten odpowiada, że nie chce, żeby widywano go w towarzystwie mutantów i próbuje odejść, ale Jamie ostrzega, że jeśli mu nie pomoże, może się niechcący wydać, że Stringer również jest mutantem-telepatą, a wtedy na pewno zabiorą mu Pulitzera. Wobec takich argumentów, Stringer nie może się nie zgodzić. Wykorzystując przewagę, Madrox postanawia dodatkowo wprosić się do niego na nocleg.


Na szczycie Empire State Building, jakiś człowiek podziwia widoki. Stojący za nim ciemnoskóry mężczyzna o białych włosach i tatuażach odbiera telefon. Ktoś z Chicago informuje go, że poprzedniego wieczoru jego ludzie natknęli się na Madroxa, chociaż Clay zapewniał, że on nie żyje, więc najprawdopodobniej zabił duplikat. Mężczyzna wyjaśnia, że dźgnął tego, którego mu wskazali i jest pewien, że nie przeżył ataku. Równie dobrze, ten w Chicago może być duplikatem. Tamten każe mu zabić każdego Madroxa, jakiego zobaczy, aż nie będzie ich więcej. Clay tłumaczy, że wykonuje teraz inne zlecenie, więc szef każe mu się streszczać. W takiej sytuacji, chwyta mężczyznę, za którym stał i wyrzuca go przez siatkę na ulicę.


Tymczasem w biurze detektywistycznym Madroxa, jego duplikat zajmuje się porządkami, wstawiając nową szybę w drzwiach, na której Guido maluje szyld agencji. Niestety, namalował go od środka tak, że patrząc z zewnątrz napis jest od tyłu. To jednak nie przeszkadza pierwszej klientce trafić do celu. Jamie zaprasza ją do środka i pyta w czym może pomóc, Carol zaś odpowiada, że mieszka w okolicy i potrzebuje pomocy. Madrox słusznie zgaduje, że jest mutantem, ale ona nie chce powiedzieć, jakie są jej zdolności. Prosi natomiast, by zbadali czy to prawda, że mąż ją zdradza, ponieważ szepcze przez sen imię innej kobiety - Kim. Rahne twierdzi, że sprawa będzie prosta, ponieważ potrafi wyśledzić każdego. W takim razie, Jamie przyjmuje zlecenie i prosi, żeby Carol zawiadomiła ich, kiedy jej mąż będzie wychodził z domu. Ona odpowiada, że mąż nigdy nie wychodzi, bo jest sparaliżowany, a romans przebiega prawdopodobnie na planie astralnym. To trochę komplikuje sprawę.


Nazajutrz, Madrox i Stringer udają się do siedziby redakcji tego drugiego. Jamie zamierza wyszukać w archiwum numer z 24 maja, który zachował się w pamięci jego duplikatu, chociaż Stringer twierdzi, że równie dobrze mógł to zrobić w bibliotece publicznej. Podczas gdy jego nowy partner przeszukuje archiwum narzekając, że lepiej było, kiedy stare gazety przechowywano w pudłach, Madrox zamyśla się nad swoją sytuacją i powoli odpływa w filozoficzne myśli. Nagle podrywa się z krzesła, bo zauważa zdjęcie, którego szukał. Stringer robi niewyraźną minę i tłumaczy, że kobieta na zdjęciu to Sheila Desoto, narzeczona Edwarda Vance'a - lokalnego potentata, którego powiązania ze światem przestępczym są publiczną tajemnicą. Dodaje, że powinien trzymać się od niej z daleka, jeśli nie chce skończyć jak ten duplikat. Jamie zauważa, że zdjęcie pochodzi z przyjęcia urodzinowego Sheili i zastanawia się, w jaki sposób jego duplikat mógł ją poznać. Każe sobie wydrukować i pyta, gdzie mógłby ją znaleźć, więc Stringer odpowiada, że mieszka w willi swojego narzeczonego, ale nie sposób się tam dostać. Madrox jednak polega na swoich umiejętnościach Shaolin, więc postanawia zaryzykować. Dodaje przy tym, że dla takiej kobiety warto umrzeć.


W Nowym Jorku, Clay wsiada do tej samej taksówki, którą wcześniej jechał ranny duplikat Madroxa. Kierowca zagaduje go myśląc, że jest turystą, ale ten szybko przechodzi do zadawania pytań. Mówi, że widział jak ranny wsiada do samochodu i chce wiedzieć, dokąd pojechał. Taksiarz już wtedy najadł się dość strachu i nie ma zamiaru o tym rozmawiać, do czasu, aż widzi wylot lufy pistoletu.


Wieczorem, Jamie zakrada się do murów posiadłości i znajduje wygodne miejsce. Uderzając w ścianę pięścią, tworzy pięć duplikatów, między którymi zaraz rozgrzewa dyskusja, bo reprezentują raczej sprzeczne aspekty jego osobowości. Z trudem przywołuje wszystkich do porządku i każe im zbudować piramidę, po której wdrapuje się na mur. Zaraz potem, wchłania wszystkie duplikaty, obawiając się, żeby ten z nadmiernym poczuciem sprawiedliwości nie zawiadomił właściciela posiadłości i zazdrości innym bohaterom, że nie mają takich problemów ze sobą. Po drugiej stronie zauważa kamerę, ale dzięki umiejętnościom Shaolin, skutecznie znika z pola widzenia, zanim strażnicy go zauważą. Zakrada się od tyłu i zauważa, że wszystkie kamery są odwrócone od basenu. Po chwili pojmuje dlaczego, kiedy zauważa kobietę, wychodzącą z wody toples. Po chwili wahania, wychodzi z ukrycia i zaskakuje ją. Ku jego zdziwieniu i zadowoleniu zarazem, Sheila rozpoznaje go od razu, a zaraz potem wpada mu w ramiona i całuje namiętnie. W prawdzie, nie wie, co tu się dzieje, ale w tej chwili wydaje mu się to najmniej ważne.


Drugi Jamie siedzi w swoim nowojorskim biurze, rozmawiając przez telefon z Rahne, która prowadzi dochodzenie w sprawie Campbellów. Nie wie, że znalazł się na celowniku karabinu snajperskiego. Po chwili pada strzał i Clay skreśla drugiego.


W tym samym momencie, prawdziwy Madrox doznaje szoku i wpada do basenu, tracąc przytomność.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Madrox #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.