Avalon » Serie komiksowe » Civil War: War Crimes » Civil War: War Crimes

Civil War: War Crimes

Civil War: War Crimes

"War Crimes"

Postacie
Zapowiedź

Wilson Fisk - Kingpin, chciałby zaangażować się w działania rządu i zaoferować swoją pomoc w ujęciu wroga publicznego numer jeden, jakim stał się Captain America. W zamian oczekuje tylko rewizji wyroku, więc dlaczego Iron Man nie miałby chociaż rozważyć jego propozycji? Chyba, że kryje się za tym coś więcej...?

Cytat


Hercules: "At the end of the day, thy Captain is but a soldier. As such, he doth recognize that sometimes in war, hard decisions must be made to achieve thy goal. And should that cost thee a piece of thy soul? So be it."

Streszczenie

Kiedy Wilson Fisk był małym chłopcem, inne dzieci dokuczały mu i nie chciały z nim grać w baseball z powodu jego tuszy. Chłopiec, więc zawsze siadał sam obok i obserwował grę, uczył się jej, aż w końcu zrozumiał dokładnie, o co w niej chodzi tak, że nikt nie znał się na niej lepiej. Po wielu latach gra się zmieniła, a Wilson, teraz znany jako Kingpin, wciąż najchętniej ją obserwuje. W tym właśnie momencie, na stołówce w więzieniu na Wyspie Rikera, Fisk patrzy, jak Fancy Dan, Ox i Montana biją innego więźnia, który ośmielił się skorzystać (na różne sposoby) z prysznica zarezerwowanego dla Kingpina. Po złamaniu delikwentowi ręki, Fancy Dan podchodzi do stołu Fiska w celu odebrania zapłaty. Powstrzymuje go Turk Barrett, goniec Kingpina, który przypomina Enforcerom, że nikt nie może przeszkadzać panu Fiskowi w posiłku. Następnie informuje ich, że wynagrodzenie czeka na nich w celi. Kingpin mówi do Barretta, że jeżeli nie radzi sobie z tak prostym zadaniem, jak zapewnienie mu spokoju, to znajdzie sobie kogoś innego. Turk przeprasza go i mówi, że to się więcej nie powtórzy. Niestety dla niego, Hammerhead chce zamienić parę słów z Fiskiem. Odpycha Barretta na bok i mówi Kingpinowi, że to wielka szkoda, że ten musi gnić w więzieniu, podczas gdy za jego murami trwa wojna między super-bohaterami. Przestępcy mogą wykorzystać tą sytuację i Hammerhead nie zamierza siedzieć bezczynnie. Następnie odchodzi, po tym jak strażnik mówi mu, żeby nie wszczynał awantur w ostatnim dniu pobytu w więzieniu. Do Barretta podchodzi strażnik, który mówi, że Kingpin ma odwiedziny. Turk początkowo nie chce przeszkadzać szefowi, ale zmienia zdanie, kiedy dowiaduje się, kto chce zobaczyć Fiska.


Strażnicy prowadzą Kingpina do Sali odwiedzin, gdzie przy rozstawionych szachach czeka Tony Stark. Rozmawiają o starych czasach, w międzyczasie Tony wygrywa partię, aż wreszcie milioner pyta się, po co Fisk chciał się z nim zobaczyć. Ten odpowiada, że chce mu pomoc wygrać wojnę. Stark początkowo myśli, że to żart, ale pyta się, dlaczego rząd miałby przyjąć pomoc od znanego kryminalisty. Kingpin mówi, że to nie byłby pierwszy taki przypadek i opowiada historię z czasów drugiej wojny światowej, niemieckie U-Booty przybiły potajemnie do Nowego Jorku i w zamian za złoto naziści otrzymywali pomoc od mafii. Wtedy rząd wypuścił na wolność Lucky'ego Luciano, ojca chrzestnego, który w zamian za to wypędził Niemców i nie pozwolił na dalszą współpracę. Stark chciałby wiedzieć, czego Kingpin oczekuje w zamian, ale ten mówi, że w tej chwili jeszcze nie chce o tym mówić. Tony odpowiada więc, że będzie się musiał zastanowić nad propozycją, a w międzyczasie chciałby zobaczyć próbkę tego, w jaki sposób Fisk może mu pomóc. Następnie wychodzi i dzwoni do Marii Hill. Ona jest zdania, że jeżeli Kingpin jest w stanie pomóc im, to jest to warte współpracy z przestępcą.


W swoim nocnym klubie Hammerhead spotyka się z Trapsterem i Slyde'em. Tłumaczy im, że Akt Rejestracji nie jest dla super-przestępców niczym dobrym i powinni utworzyć własną stronę w trwającej wojnie. Slyde nie widzi problemu: ujawnienie tożsamości niewiele zmienia, ponieważ każdy przestępca, który kiedykolwiek został aresztowany, jest już znany władzom. Hammerhead mówi, że dla nich się na tym nie skończy, będą wiecznie obserwowani, śledzeni i podsłuchiwani, a do tego nie chce dopuścić. Trapster zgadza się przyłączyć do niego, ale Slyde mówi, że poszedłby za Kingpinem, ale nie będzie słuchać takiej płotki, jak Hammerhead. W tym momencie Underworld strzela Slyde'owi w tył głowy i zabija go. Hammerhead przedstawia go jako starego żołnierza, który powrócił, żeby mu pomóc zająć się pewnymi utrudnieniami. Wzywa dwóch ludzi, którym każe porzucić ciało Slyde'a w Hell's Kitchen jako wiadomość dla Kingpina. Wynosząc zwłoki zabitego, jeden mówi do drugiego, że nie podoba mu się, że Underworld pracuje dla Hammerheada, ponieważ kiedyś byli wrogami.


W ciągu następnych tygodni wieść o współpracy Kingpina z rządem się rozeszła, więc Fisk większość czasu spędza w strzeżonej celi. Barrett wciąż przekazuje mu wiadomości. Pewnego razu Enforcerzy atakują go i mówią, że wielu ludziom nie podoba się umowa, jaką zawarł Kingpin, również i im. Ponadto zostali finansowo zmotywowani przez Hammerheada, żeby się zająć Fiskiem. Okazja nadarza im się całkiem szybko, kiedy przekupują strażnika, aby pozwolił im zaatakować Kingpina, kiedy on bierze prysznic. Fisk z łatwością jednak pokonuje trzech napastników.


Tydzień później Stark znów odwiedza Kingpina, który ma dla niego kolejne informacje. Tym razem nie chodzi o trzeciorzędnych bohaterów: Fisk ma tożsamości, pod którymi ukrywają się Kapitan Ameryka i jego Secret Avengers. Tony pyta się, czy Kingpin zdecydował już, co chce w zamian za udzieloną pomoc. Ten odpowiada, że Stark powinien poszukać odpowiedzi w historii, którą mu opowiedział podczas pierwszego spotkania.


Barretta odwiedza jego żona. Zauważa, że został pobity i mówi mu, że nie mogą dłużej tak być. Turk odpowiada, że już niedługo wszystko się skończy, a oni będą ustawieni. Żona Barretta mówi mu, że przekazała wszystkie wiadomości i że Hammerhead zebrał wiele ludzi, z którymi ma spotkanie. Turk odpowiada, że o tym Fisk już wie. Ma do przekazania jeszcze jedną wiadomość. Kiedy mówi żonie, kto jest jej adresatem, kobieta jest przerażona.


Stark odwiedza Fiska po raz kolejny i mówi mu, że dzięki jego informacjom udało się schwytać Cloaka i Dagger, co jest sporym osiągnięciem. Dodaje, że domyślił się, czego Kingpin chce w zamian: wyjścia na wolność. Tony wyjaśnia, że łagodniejsze więzienie lub skrócenie wyroku jest możliwe, ale wypuszczenie Fiska na wolność - nie. Kingpin chce rozmawiać z Marią Hill. Stark daje mu telefon. Fisk mówi Hill, że Kapitan Ameryka przebywa w starej kryjówce Nicka Fury'ego, o której reszta S.H.I.E.L.D. nie ma pojęcia. Oddaje telefon Tony'emu, który dostaje polecenie rozpoczęcia formalności związanych z wypuszczeniem Kingpina na wolność.


Później, Iron Man i oddział S.H.I.E.L.D. udają się pod adres wskazany przez Fiska. Nie wiedzą, że wewnątrz magazynu nie ma zbuntowanych bohaterów, lecz zebranie złoczyńców prowadzone przez Hammerheada, który mówi, że jego celem jest nie tyle walka z herosami, lecz z Kingpinem. Akt Rejestracji jego nie dotyczy, ponieważ nie ma mocy, tak więc nie może reprezentować super-przestępców. Poza tym, Kingpin siedzi w więzieniu, więc nie może ich dosięgnąć. W tym momencie Iron Man przebija się przez dach i jest równie zaskoczony widokiem, co Hammerhead. Wywiązuje się walka między dwoma grupami. Hammerhead próbuje się ukryć i zastanawia się, jak wszystko się tak popsuło. Nagle ktoś strzela mu w plecy.


Tony znów odwiedza Kingpina w więzieniu, ale tym razem w Sali pojawia się Turk Barrett. Fisk nie chce już rozmawiać ze Starkiem. Ten mówi, że wszystkie formalności związane z wypuszczeniem Fiska zostały załatwione i pyta się Barretta, dlaczego Kingpin zdecydował się zaprzepaścić tą szansę. Turk w odpowiedzi daje Tony'emu zegarek od Fiska. Stark rozumie, że to on wykonywał polecenia Kingpina, a nie na odwrót, jak również i to, że w tej grze przeciwko niemu stał również jeszcze ktoś inny.


Gdzie indziej, Kapitan Ameryka czyta wiadomość od Fiska, który dziękuje mu za współpracę. Falcon mówi, że nie podoba mu się to, że musieli działać wspólnie z Fiskiem, nawet jeżeli odnieśli zwycięstwo. Hercules tłumaczy mu, że teraz jest wojna, a w takiej sytuacji często trzeba podejmować trudne decyzje i zawierać niewygodne sojusze, żeby osiągnąć cel.


W szpitalu więziennym na Wyspie Rikera Hammerhead zauważa, że ma gościa, którym jest Underworld. Mówi mu, że jak tylko dowiedział się, że kule, którymi został postrzelony były z adamantium, domyślił się, że to on był sprawcą. Underworld mówi, że od początku pracował dla Kingpina. Hammerhead pyta się dlaczego. Dio odpowiada, że przez dziesięć lat, które spędził w więzieniu, wiele się zmieniło, ale Kingpin jak rządził światem przestępczym, tak rządzi do tej pory. Lepiej jest więc pracować dla niego. Poza tym, cała sprawa miała dla Underworlda charakter osobisty: kiedyś Hammerhead zabił jego najlepszego przyjaciela, bo ten był mu winny marne dwa tysiące dolarów. Dio przykłada pistolet do głowy Hammerheada i strzela.


W więzieniu wszystko wróciło do normy. Kiedy rozeszła się wieść o tym jak Fisk pokonał Hammerheada i oszukał Iron Mana, przestępcy znów zaczęli go szanować. A Kingpin może wrócić do tego, co lubi najbardziej, czyli obserwowania z boku.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.