Avalon » Serie komiksowe » X-Men: First Class » X-Men: First Class #3

X-Men: First Class #3

X-Men: First Class #3

"A life of the mind"

Postacie
Cytat

Hank (po połknięciu przez tunel): "We'll, we've been swallowed."
Ktoś: "Look, there's a light!"
Hank: "Uh, I don't know if we want to exit that way!"

Streszczenie

Instytut Xaviera, wczesny poranek. Młodzi mutanci przychodzą do kuchni żeby zjeść śniadanie. Pani Lafitte, pomoc domowa w Instytucie, stawia na stół świeże gofry. Scott, Bobby, Jean i Warren zasiadają do stołu, niedługo potem dołącza do nich Xavier wraz z Hankiem. Nauczyciel wita ciepło uczniów. Podczas gdy wszyscy miło rozmawiają nad świeżymi bułeczkami, Jean ma dziwne wrażenie, że coś jest nie tak. Kiedy do gromadki dosiada się Blob, przedstawiony przez profesora, dziewczyna pyta go, czy nie są obecnie w konflikcie i czy to nie przeszkodziło mu w przyjściu tutaj. Chłopak zamiast odpowiedzieć, zabiera się do jedzenia naleśników z syropem klonowym. Zdezorientowana Jean nie wie, co jest nie tak i wybiega z jadalni. Kiedy w korytarzu mija profesora grającego w szachy z Magneto, nie zwraca uwagi nawet na Cyclopsa, zapewniającego ją, że wszystko jest w porządku. Dziewczyna kręci głową i testuje swoje moce unosząc stary zegar, ale jej moc okazuje się być pod kontrolą. Kiedy Cyclops pyta ją, czy nie zachowuje się przypadkiem za często jak Marvel Girl, rudowłosa zaciąga go przed lustro i prosi, żeby spojrzał na siebie i powiedział, kogo widzi. Chłopak wymienia młodego studenta, ucznia Profesora, lidera grupy X-Men, jednak gdy dochodzi do 'mutanta', jego źrenice rozszerzają się, a w lustro trafia silna wiązka laserowa. Jean wie już, o co chodziło - Cyclops nie miał na sobie okularów. Po przyniesieniu mu ich udaje się do kuchni, żeby sprawdzić, co z innymi.


Witające ją niezbyt miłe okrzyki spowodowane zniszczoną przez Scotta kuchnią. Dziewczyna przeprasza, wyjaśniając, że to wszystko przez brak okularów. Zatrzymuje swój wzrok na pani Lafitte i podchodzi do niej, nie spuszczając jej z oka. Zaczyna powoli sobie przypominać, że ostatnio Xavier wspominał o jej wyśmienitych waflach oraz o tym, że... uczestniczył w jej pogrzebie. Twarz kobiety zmienia się i wykrzywia w okropnym grymasie, krzycząc, że była wierną służącą przez lata. W tym samym czasie Blob dostaje ataku furii spowodowanego brakiem nowych porcji gofrów i rzuca stołem o ścianę. Warren, który chce go powstrzymać, stara się uderzyć chłopaka, jednak z dość mizernym skutkiem - zostaje "pochłonięty" przez brzuch Bloba. Studenci uciekają z pomieszczenia, odseparowani lodową ścianą wytworzoną przez Bobby'ego od Bloba oraz... profesora. Jean jednak zapewnia, że nie ma go tam, i że to wszystko to pewnego rodzaju mistyfikacja. Hank przytakuje jej. X-Men chwytają swoje uniformy ściągnięte przez Jean i kierują się na pierwsze piętro. Mimo iż schody wydają się nie mieć końca, drużyna w końcu dociera do pokoju, w którym śpi... Hank we własnej postaci. Jean sugeruje że są znajdują się w wirtualnej rzeczywistości i że będą musieli odnaleźć tego, kto ją stworzył. Odpowiada przecząco na pytanie Scotta, czy Magneto, którego widzieli wcześniej za tym wszystkim stoi, przypominając, że zna tylko jednego mutanta zdolnego do takiej władzy czyimś umysłem - profesora X. Dziewczyna nie może odnaleźć go siłą umysłu, więc wszyscy wybiegają na korytarz. Cyclops używa swojej mocy do zrobienia dziury w podłodze, jednak lasery przeszły przez wszystkie piętra. Przyjaciół ratuje Bobby, tworząc lodową zjeżdżalnię. Drużyna z trudnością mija ogromne lasery wytwarzane przez monumentalnych rozmiarów Scotta i nagle pojawia się w małej kuchni, widząc panią Lafitte karmiącą młodego Charles'a Xavier'a. Studenci wiedzą już, że znajdują się w umyśle profesora.


W podświadomości nauczyciela, X-Men trafiają na małą, z pozoru cichą wyspę, jednak fragmenty sentineli wyjaśniają, że nie jest to zwykłe miejsce. Szczególnie dziwny wydaje się powrót Warrena, który nadlatuje do wysiadającej z lodowego samochodu grupy. Zszokowani Marvel Girl, Cyclops, Beast i Iceman godzą się podążyć za nim. Angel doprowadza ich do centrum wyspy, do kopuły z Cerebro, wokół której biega Juggernaut. Jean stara się połączyć z Cerebro, jednak nie udaje się to ani jej, ani nikomu innemu. Cyclops, wiedząc, że w tej sali wszystko się wyjaśni, stara się bezskutecznie przebić kopułę. Jedynym wyjściem okazuje się więc Juggernaut, przywołany przez niezbyt miłe nawoływania Bobby'ego. Wtedy, obok X-Men pojawia się postać młodego Charles'a obawiająca się starcia z bratem. Mimo zapewnień, chłopiec do ostatniej chwili obawia się mutanta, który jednak dzięki refleksowi Bobby'ego ślizga się po lodzie i uderza w kopułę, powodując autodestrukcję systemu...


X-Men przenoszą się do oryginalnej sali z Cerebro, wokół wyczerpanego profesora. Xavier obiecuje im, że będzie musiał naprawić Cerebro, gdyż nie jest jeszcze urządzeniem na którym można w pełni polegać. Mutanci śmieją się, prosząc nauczyciela, aby przed kolejną próbą po prostu ich obudził.

Autor: Madeleine

Galeria numeru

X-Men: First Class #3 X-Men: First Class #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.