Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men: Savage Land » X-Treme X-Men: Savage Land #3

X-Treme X-Men: Savage Land #3

X-Treme X-Men: Savage Land #3

"False Haven"

Postacie
Cytat

Brainchild: "Be my Queen."
Storm: "Never."

Streszczenie

Brainchild siedzi w otoczeniu swej świty na tronie w dawnej twierdzy High Evolutionary'ego. Rozmyśla o tym, jak blisko znalazł się swego celu - opanowania całego Savage Land. Jego poddana, telepatka Leash przyprowadza mu nieprzytomną Rogue. Usiłuje opanować jej psychikę, tak jak czyniła to do tej pory z każdym napotkanym umysłem, lecz mutantka stawia jej opór. Widząc to Brainchild nakazuje odesłać ją z powortem do komnat gościnnych wioski, postanawiając później złamać ten opór konwencjonalnymi metodami. Następnie rozmawia z Lupą, która stwierdza iż dzięki narkotykowi ma Beasta pod kompletną kontrolą. Nie rozumie jedynie czemu Brainchild nie zabije X-Men, skoro tak ich się obawia. Ten stwierdza, że po tylu nieudanych próbach woli mieć ich wszystkich pod swą kontrolą i wykorzystać. Pozostawia Lupę i udaje się do przykutej do ściany Storm. Oznajmia Ororo, iż ma poważne plany w stosunku do niej i czy tego chce czy nie, zostanie jego królową.


W wiosce Saurianie i ludzie usiłują się zintegrować, a pomocna okazuje się gra w piłkę, w której uczestniczą także Beast i Thunderbird. Nagle do gry włącza się Rogue, która najwyraźniej wreszcie się przebudziła w swoich komnatach gościnnych. Dopytuje się co z resztą X-Men i chce natychmiast wyruszyć na ich poszukiwania, lecz Neal zdradza jej jaką obietnicę złożył Beast. Rogue zaczyna się kłócić, twierdząc że ich przyjaciele potrzebują ich bardziej, wówczas nadchodzi jednak Delage. Prosi mutantów o spełnienie obietnicy. Jego ludzie ruszają do walki i czynią tak z konieczności. Muszą uprzedzić atak dinozaurów, które pragną ich eksterminacji. Beast w pełni popiera ten plan, a Rogue patrząc jak całuje się z Lupą zastanawia się co go popycha do tak dziwnych zachowań. Do Neala podchodzi C'rel, prosząc aby w walce poszukał wśród wrogów informacji o Saurianach, którzy zostali najprawdopodobnie wzięci przez właśnie tych przeciwników do niewoli. Wszystko to telepatycznie obserwuje prawdziwy wódz wioski, Brainchild. Ma świetną zabawę, bowiem X-Men pracują dlań nawet o tym nie wiedząc.


W sniegach Amtarktydy leży zagrzebany blackbird, a w nim Saurianie, ranny Bishop i Sage. Tessa usiłuje uruchomić samolot, lecz jak dotąd bezskutecznie. Powoduje to zwątpienie Saurian, mimo to Sage nie rezygnuje. Narzekających pociesza Bishop, który wreszcie się ocknął. Sage udaje się zaś przywrócić zasilanie samolotu.


Grupa wypadowa podąża na spotkanie z dinozaurami. Beast zaczyna mieć wątpliwości, lecz Lupa całując go obezwładnia swym narkotykiem, przypominając że to jej ma słuchać i ją czcić. Na lecących w górze Thunderbirda i Rogue spadają tymczasem zwiadowcy armii dinozaurów - pterodaktyle. Uderzona skrzydłem Rogue zostaje odrzucona daleko w dżunglę, pozostałe zaś rzucają się na Neala, który pikuje ostro w dół. Na dole trwa zażarta walka, a nikt nie słucha C'rel starającej powstrzymać zgromadzonych od walki. Delage, Lupa i Beast prowadzą ludzi do walki z Velociraptorami. Nagle sytuacja się zmienia, bowiem dinozaury otrzymują odsiecz, a ku zaskoczeniu C'rel przewodzi jej Khadar, pragnący śmierci ludzi i X-Men. Rzuca się na Beasta i zaczyna się zacięta walka, podczas gdy niedaleko ze zbocza góry wstaje wbita w nią po ciosie pterodaktyla Rogue. Wściekła do siebie rozpędza się i powraca na pole walki, spadając na Saurian niczym błyskawica. Atakuje ich używając swej super-siły, podczas gdy Beast zyskuje wreszcie przewagę nad Khadarem. C'rel usiłuje ich rozdzielić, lecz bezskutecznie. Ludzie Delage zostają otoczeni, lecz po chwili okazuje się żr dinozaury przed czymś uciekają. Z lasu wyłania się powód ich panicznej ucieczki - płonący Thunderbird. C'rel udaje się wreszcie przekonać Khadara, aby zaprzestał walki. Wojownik rozkazuje swym Saurianom przerwać bitwę i obie strony decydują się zawrzeć pokój.


Mylą się jednak, wojna będzia trwała nadal, a Brainchildowi zapewni to przetransformowana w podobną Lupie istotę zezwierzęcona Storm.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Treme X-Men: Savage Land #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.