Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men: Savage Land » X-Treme X-Men: Savage Land #1

X-Treme X-Men: Savage Land #1

X-Treme X-Men: Savage Land #1

"Savage Genesis"

Postacie
Cytat

Beast: "When beauty is in need Beast is here to help."

Streszczenie

Rogue ucieka, pchana paniczny lękiem biegnie po trawiastej równinie ścigana przez dinozaury, które noszą uniformy uczniów szkoły Xaviera. Przeciwnicy dopadają ją i zaczynają pożerać...


Budzi się i powoli orientuje się, że był to tylko sen, a ona znajduje się w blackbirdzie. Pochyla się nad nią Beast, a ona ze zdumieniem przygląda się jego zmienionemu, kotopodobnemu wyglądowi. Okazuje się, że w trakcie gdy była nieprzytomna, Storm zwróciła się doń o pomoc nie bacząc iż niedawno odesłała go z drużyny. Pragnęła, aby zbadał Rogue dręczoną przez dziwne wizje dinozaurów. Henry dochodzi do wniosku, że wizje te muszą mieć coś wspólnego z Savage Land. Słysząc o krainie w środku Antarktydy, gdzie czas stanął w miejscu Thunderbird powątpiewa w zdrowie psychiczne swych przyjaciół, lecz Ororo przypomina mu że komuś równie niewiarygodne mogą wydać się moce mutantów. Sage potwierdza wnioski Mc Coya, a Storm wydaje jej rozkaz aby skierowała blackbirda w stronę Cieśniny Magellana. Ma wrażenie, że wizje Rogue mogą być formą psychicznego przekazu pochodzącego z Savage Land. Bishop ma inną teorię. Uważa, że skoro moce Rogue przechodzą ostatnio metamorfozę i potrafi przywołać ona zdolności tych, których dotknęła, być może podobnie dzieje się z ich umysłami. Być może psyche jednego z nich okazała się na tyle silna, że zaczyna dominować. Rogue przysłuchuje się mu w milczeniu, a po jej policzku cieknie łza. Nikt z X-Men nie ma pojęcia, iż każdego dnia w jej umyśle rozgrywa się bitwa. Psyche tych, których moc absorbowała usiłują się uwolnic, a ona co dnia musi na nowo stawiać czoła Apocalypse'owi, Sinisterowi, Magneto, Sabretoothowi i innym złoczyńcom. Na szczęście są tam również inni, których kiedykolwiek absorbowała: Kapitan Ameryka, X-Men, a także Destiny. Dawno zmarła przyjaciółka przypomina jej, iż nie jest na tym świecie sama i zawsze może na nich liczyć. Zdradza je również, że nic nie dzieje się bez powodu, nawet ewolucja mocy Rogue. Każdy ma swoje przeznaczenie.


Mutantka wciąż rozmyśla nad tymi słowami, podczas gdy blackbird zbliża się do granic Argentyny. Skanery wykrywają obecność uzbrojonych oddziałów milicji, które najwyraźniej kogoś ścigają. Rogue bez ostrzeżenia przechwytuje stery i sprowadza samolot w dół, a natępnie wylatuje z luku atakując milicję. Storm natychmiast sprowadza szalejącą ulewę, podczas gdy Rogue rusza dalej. X-Men obserwują ją na skanerach, lecz nagle kontakt się urywa okrzykiem przerażenia, w tym samym momencie w którym Sage wykryła obecność wielu niezidentyfikowanych form życia. Powoduje to desant całej grupy, która opuściwszy samolot rusza na poszukiwania Rogue. I znajduje ją... tyle że w towarzystwie dinozaurów!


Istoty są Saurianami, rasą dinozaurów która przeżyła upadek meteorytu i ewoluowała przez tysiąclecia, rozwijając się równolegle wraz z ludzkością, wciąż pozostając w ukryciu. Ostatnimi czasy ich miasto zostało zniszczone, a grupa to ostatni przedstawiciele rasy. Z Internetu dowiedzieli się o Savage Land, który wydał się im ziemią obiecaną. Postanowili się tam przedostać, mając już dość ciągłego uciekania przed ludźmi. X-Men decydują się im pomóc.


Jakiś czas później blackbird wlatuje w tunel, którym daaaawno temu X-Men wydostali się z Savage Land na ocean [Uncanny X-Men #115 - Kumos]. Bishop stojący na samolocie zestrzeliwuje swą energią spadające skalne odłamki. Saurianie nie do końca ufają mutantom i zapewnieniom Beasta, że wszystko będzie w porządku. O ile ich przywódczynię, C'rel uspokajają te słowa, to wojownicy nie wydają się przekonani, zwłaszcza gdy przed pilotowanym przez Sage samolotem pojawia się wodospad. Storm i Thunderbird ruszają na zwiady, bowiem Ororo nie przypomina go sobie z czasów swej poprzedniej bytności w tunelu. Analiza Sage wskazuje, iż za nim znajduje się lita skała. Storm nie jest świadoma, iż jest obserwowana przez istotę, która składa swe raporty aktualnemu władcy części Savage Land i staremu wrogowi X-Men - Brainchildowi. Widzi on doskonałą okazję do zemsty na mutantach. Tymczasem Beast ratuje małego Saurianina, który przez swą ciekawość omal nie spadł z lecącego powoli blackbirda. Chłopiec usiłuje go ugryźć, a wojownik Khadar tłumaczy że wystarczającą często prześladowali go ludzie. Okazuje się, że Saurianie nie podążają ślepo za C'rel kóra wierzy w marzenie swego ojca, uważającego że świat jest wystrczająco duży dla dwóch ras. Khadar i jego stronnicy na razie są posłuszni, lecz buntują się, bowiem marzenie zabiło ojca C'rel, a dokładnie jeden z Homo Sapiens. Khadar ironicznie wytyka X-Men, że z tego co wie marzenie w ktore wierzą uczyniło z nich wyrzutków ze Szkoły Xaviera. Niedaleko o tym samym dyskutują lecący wyżej Storm i Thunderbird. Neal nazywa ją marzycielką i idealistką, gdy Ororo tłumaczy mu że będzie walczyć o każde życie i spełnienie marzenia Xaviera. W tej samej chwili Brainchild rozpoczyna własną grę i w tunelu nastepuje eksplozja. Spiętrzona ściana wody z wodospadu spada wprost na blackbirda...


[akcja tej miniserii rozgrywa się między X-Treme X-Men #4 a X-Treme X-Men #5]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Treme X-Men: Savage Land #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.