Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men: Savage Land » X-Treme X-Men: Savage Land #2

X-Treme X-Men: Savage Land #2

Postacie
Cytat

Sage: "We're X-Men. When we're on the job nobody dies."

Streszczenie

Zamarli X-Men przyglądają się lecącej w stronę blackbirda ścianie wody. Storm otrząsa się jako pierwsza i zaczyna wydawać rozkazy. Na jej polecenie Thunderbird ładuje Bishopa swą energią, aby Lucas mógł rozwalić w dowolnym miejscu ścianę, dzięki czemu samolot wyleci z tunelu. Sage poszukuje w tym celu odpowiedniego miejsca wśród skał. Pozostali X-Men rozpoczynają ewakuację z pokładu sauriańskich kobiet i dzieci. Rogue ciągnie ich za sobą na długiej linie, na której wisi również Beast. Bishop został naładowany do pełna płomieniami Neala, daje więc sygnał Sage. Ta startuje na dopalaczach, a Bishop energią niszczy odłamki skalne na drodze samolotu. Jeden z nich trafia jednak blackbirda, za którym tuż podąża fala i powoduje rotację samolotu. Sage udaje się w ostatniej chwili wyrównać lot, podczas gdy Bishop ani na chwilę nie przerywa ostrzału, pomagając sobie pistoletami. Zostaje przy tym niestety zerwana łączność, a pozostający na pokładzie Saurianie przeżywają ciężkie chwile podczas akrobacji Sage. Wreszcie cała grupa dociera do końća tunelu, a Storm wspomaga Bishopa swą mocą w zniszczeniu jego ściany. Chwilę później Storm, Rogue i Thunderbird przenoszący Saurian wylatują z wodospadu na zboczu góry w Savage Land. Góra okazuje się wulkanem, z którego szczytu wylatuje blackbird, powodując jego przebudzenie. Następuje erupcja. Z daleka obserwuje ją Brainchild i uśmiechając się ma nadzieję, że X-Men zginęli. Tymczasem blackbird spada w stronę ośnieżonych górskich zboczy i w nie uderza. Rogue dostrzega z góry, iż wypadająca z tunelu ściana wody porwała ze sobą Thunderbirda, Storm i kilku Saurian. Beast rzuca im się na pomoc i wyciąga Neala z wody. Nigdzie nie ma śladu Storm. Jeden z Saurian ze smutkiem oznajmia, iż widział jak Ororo porwała woda. X-Men spoglądają na szalejącą rzekę, nigdzie nie ma jednak śladu ich liderki. Nie mają pojęcia, że Brainchild dotarł do niej pierwszy i teraz znalazła się ona w jego rękach.


Beast budzi się widząc stado wielkich wilków. Skacze na drewnianą ścianę, lecz ich opiekunka, kobieta o zwierzęcych rysach imieniem Lupa, stwierdza że nie ma się czego obawiać. Beast przeprasza za swoje zachowanie i o dziwo zaczyna z nią flirtować. Lupa śmiejąc się zabiera go na zewnątrz, aby mógł obejrzeć wioskę w której się znajduje. To nowa ludzka osada, wybudowana w sercu Savage Land. Do Beasta podchodzi Thunderbird, a wraz z nim lider tej społeczności, Delage. Wyjaśnia X-Manom, iż znaleziono ich i kilku Saurian dryfujących rzeką. Rogue została odnaleziona i jest leczona, los Storm jest zaś niewiadomy. Delage wyjaśnia, iż ktoś zaatakował X-Men, bowiem był to atak przy użyciu psychicznych mocy, co dość boleśnie odczuł. Zabiera obydwu przed radę wioski. Jest już tam C'rel, pragnąca poprosić o schronienie dla siebie i swych ludzi. Delage obawia się, jednak iż dwa gatunki nie będą w stanie żyć obok siebie w harmonii, bowiem dinozaury Savage Land to drapieżniki, podczas gdy ludzie pragną pokoju. Stąd też w wiosce podzieleni są na dwie odrębne grupy. Nealowi przypomina to system kastowy w jego rodzinnym kraju. Niespodziewanie Beast ucina jego rozważania, oznajmiając że nie ma sensu szukać zaginionych. Lepiej pozostać w wiosce, wśród tych którzy im pomogli i teraz zapewnić im ochronę, przed nieznanym zagrożeniem, odpowiedzialnym za atak na X-Men. Neal zdziwiony jest słowami Henry'ego, który chełpi się iż X-Men mogą pokonać całą armię. Nastepnie Beast podchodzi do Lupy, wyraźnie czując do niej afekt. C'rel zaczepia Thunderbirda żaląc się, iż dostała schronienie w wiosce, lecz wielkim kosztem. Jej ludzie będą musieli pomagać w wyprawach na dinozaury, podczas gdy ona chciała żyć tu w pokoju. Być może rzeczywiście odrębne gatunki nie są w stanie żyć w pokoju obok siebie. C'rel niepokoi się o zaginionych Saurian, zwłaszcza o Khadara. Przyniesiono jej bowiem pokrwawioną bransoletę wojownika. Oznacza to, iż brał udział w walce, nie wiadomo jednak z kim.


Niedaleko Beast całuje się z Lupą, co obserwuje telepatycznie uśmiechający się coraz szerzej Brainchild. Za nim do ściany przykuta jest Storm.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Treme X-Men: Savage Land #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.