Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men: X-Pose » X-Treme X-Men: X-Pose #1

X-Treme X-Men: X-Pose #1

X-Treme X-Men: X-Pose #1

"Chasing Smoke"

Postacie
Cytat

Manoli: "Can I kill him?"
Neal: "Temper Manoli"
Manoli: "I really want to kill him"

Streszczenie

Kim oni są? Producent telewizyjny Paul D'Antoni patrząc na podobizny mutantów, którzy ocalili właśnie świat przed inwazją, nie ma wątpliwości: to jest temat. Zamierza stworzyć program, w kórym przedstawi całą prawdę o tak zwanych X-Men. Dziennikarze ruszają do boju, na miejscu pozostaje jedynie dwójka weteranów: Neal Conan i Manoli Wetherell. Producent wypowiada się o nich lekceważąco. Uważa że powinni odejść do lamusa, bowiem są przedstawicielami starej szkoły dziennikarstwa, a ich programy w których nic się nie dzieje nudne jak flaki z olejem. Neal i Manoli postanawiają udowodnić mu że jest inaczej i zrobić najlepszy program o X-Men.


Pierwszy z dziennikarzy dociera do siedziby X-Corp w Paryżu i głośno domaga się spotkania z Warrenem Worthingtonem. Recepcjonistka każe mu zaczekać. Przez następne kilka godzin dziennikarz może obserwować jak dziewczyna zmienia swój wygląd, jest bowiem mutantką. Czas mija, aż wreszcie gdy zniecierpliwiony dziennikarz domaga się spotkania z Xavierem albo Worthingtonem, mówiąc że pożałują jeśli do niego nie dojdzie, odchodzi z kwitkiem. Tymczasem na Manhattanie Manoli i Wetherell, towarzyszący X-Men od dawnych czasów procesu Magneto i Upadku Mutantów, wykorzystują wszystkie kontakty, aby spotkać się z grupą Storm. Alastaire Stuart, Valerie Cooper i płk Vashin naprowadzają ich na trop i wreszcie zdobywają adres Rogue w Nowym Orleanie. Młodzi dziennikarze usiłują dostać się w tymczasie do Instytutu Xaviera, uważając że niezależna prasa ma prawo wiedzieć co dzieje się w szkole. Natykają się jednakże na White Queen, której uczniowie wrzucają ludzi do jeziora. W Nowym Orleanie drzwi do których pukają Neal i Manoli otwiera Logan. Unika odpowiedzi na zadawane pytania, woląc pozostać w cieniu, lecz przyznaje że według niego błędem było upublicznienie istnienia szkoły. Nadjeżdża Storm na wózku inwalidzkim, co wstrząsa Manoli, kóra nie wiedziała jakie rany X-Men odnieśli w Madripoorze. Mutanci nie są nieśmiertelni, są jak ludzie zauważa Manoli, lecz Ororo twardo oznajmia jej że mutanci są ludźmi. Usiłując z dużym wysiłkiem wykonywać ćwiczenia gimnastyczne Storm mówi Nealowi, że jej grupa nie chroni mutantów, lecz wszystkich ludzi i zmierza przy tym w przeciwieństwie do Szkoły pozostać w cieniu, czyni to bowiem ją bardziej skuteczniejszą. Charles Xavier jest niczym pasterz chroniący swych uczniów, sytuacja jednak się zmieniła. Niegdyś mutanci byli miejską legendą, teraz są ich miliony a liczba wciaż rośnie. ¦wiat się zmienił, musieli więc zmienić się także X-Men. Storm czuje odpowiedzialność za planetę. Podczas gdy Xavier koncentruje się na dobru mutantów, Storm zależy na dobru całej ludzkości. Co powiedziawszy usiłuje użyć swej mocy, spada jednak na ziemię. Z niechęcią powraca na wózek inwalidzki.


Valle Soleada w Kalifornii. Manoli i Neal obserwują Bishopa, którego Sage uczy surfować. Lucas okazuje się pojętnym uczniem, a surfowanie sprawia mu dużą przyjemność. Jakiś czas później czwórka siedzi razem przy stoliku w kawiarni przy plaży. Obserwują nadchodzącą agresywną grupę młodzieńców. To Spikes, miejscowi mutanci kórzy jak zwykle przybyli pokazać Statycznym, czyli ludziom, kto rządzi na plażach. Zaczepiają także siedzących przy stoliku, jednak Bish nie daje się sprowokować. Jedna ze Spikes, mutantka imieniem Paint przeprasza czwórkę za to zachowanie. Jej moc to tworzenie tatuaży, które po jakimś czasie znikają. Neal ulega jej namowom i pozwala, aby pokryła jego ciało wielobarwnymi wzorami. Tymczsem Spikes grożą coraz większej ilości ludzi, co doprowadza do przyjazduu samochodu policyjnego. Wówczas szeryf zostaje najpierw podpalony, a potem zakręcony powietrznym wirem. Bishop i Sage powalają mutantów przy użyciu siły fizycznej. Dopiero gdy podpalacz atakuje Lucasa, X-Man uzywa swej mocy aby go pokonać. Wydarzenie nagrała Manoli. Zdumiona Paint mówi, że myslała iż X-Men chronią mutantów. Sage wyjaśnia jej że chronią całą ludzkość. Tymczasem szeryf nakazuje puścić schwytanych. Oznajmia, że nie mając super mocy nie da się utrzymać porządku. Zmierza poprosić o przeniesienie, a mutanci jeśli chcą mogą potem opanować nawet całe miasto. ¦wiat zmienił się i przypomina teraz dawny dziki zachód. Na pograniczu Zachodu był zawsze rewolwerowiec, który niósł pomoc potrzebującym, mówi Neal spogladając na X-Men. Sage odpowiwada mu, że to ich świat i tylko od nich zależy jaki pozostawią swym dzieciom. Oni zamierzają nie dopuścić, aby spadł w przepaść.


W kilka dni później D'Antoni ogląda materiał Neala i Manoli. Korzystając z ich nieobecności postanawia uczynić go bardziej dramatycznym. Poleca wyciąć wszystko po słowach Sage: To nasz świat. Ludzie powinni zacząć się bać.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Treme X-Men: X-Pose #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.