Avalon » Serie komiksowe » Weapon X: Draft » Weapon X: Draft #4

Weapon X: Draft #4

Weapon X: Draft #4

"Shock the Monkey"

Postacie
Cytat

Strażnik: "Freeze freak! Stay right where you are and put patient Baubier down!"
Wild Child: "*Hisss!*"
Strażnik: "Ah, forget this! I don't get paid enough (uciekając)."

Streszczenie

Z zapisów Dyrektora:

"Agent Wild Child, Kyle Gibney, jest uważany przez wielu (w tym mnie) za nieprzewidywalnego, jednak jego oddanie wobec Programu czyni z niego idealnego agenta werbunkowego. Odrzucony przez osoby odpowiedzialne za to czym się stał, jest on żywym dowodem na to, że jest miejsce w Programie dla każdego utalentowanego osobnika - niezależnie od jego przeszłości czy stanu umysłowego.

Wild Child obecnie stara się rekrutować byłą członkinię Alpha Flight o kryptonimie Aurora. Jej super-prędkość i zdolność lotu czynią z niej doskonałą kandydatkę do Programu Weapon X. Jednakże jej obecny stan umysłowy, można porównać jedynie z poczuciem zagubienia Wild Childa".


Dyrektor zapisuje raport sytuacyjny. Jego tematem jest Kyle Gibney, inaczej znany jako Wild Child, mutant z zarówno psychologicznymi jak i fizycznymi przemianami. Jako dziecko został porzucony, porwała go przedziwna subkultura, którą Dyrektor zna aż nadto dobrze. Liczne anonimowe agencje poddały Kyle'a eksperymentalnym ulepszeniom. Modyfikowano jego umysł wiele razy, za każdym razem miał służyć komuś i czemuś innemu. Z pewnością już sam nie wie kim jest. Psychika Kyle'a jest tak podatna na wpływy, że potrzeba jedynie drobnej sugestii by zamienić go w maszynę. Gdy się go wprawi w ruch, nic go nie zatrzyma. Dyrektor uważa, że choć dawny związek z Aurorą może wywlec na wierzch jakieś zapomniane uczucia, to ludzie z Programu są pewni, że misja zakończy się sukcesem.


Ontario w Kanadzie, Szpital Psychiatryczny Manitoba dla Kobiet, zmierzch. Zmasakrowany personel szpitala świadczy o tym, że misja pozyskania dla Programu Aurory idzie zgodnie z planem. Wild Child wchodzi do celi Jeanne-Marie i zastaje ją w katatonicznym stanie. Widząc go młoda kobieta wypowiada słowo "potwory". Kyle delikatnie ujmuje Jeanne-Marie w ramiona i kładzie się obok niej. Leżąc obok swej ukochanej, Wild Child roni samotną łzę.


Sześć miesięcy wcześniej. Kobe, Japonia. Gibney obserwuje z oddali Shiro Yashidę i jego służącego. Sunfire właśnie pije filiżankę herbaty gdy nagle jego ochroniarz, trzymając broń w ręku, wbiega krzycząc, że są w niebezpieczeństwie. Ponad zaskoczonym Shiro przeskakuje Wild Child, którego celem jest uzbrojony mężczyzna. Gdy ręce Sunfire'a zaczynają żarzyć się atomową energią, spostrzega on drugiego napastnika. Jest nim Sabretooth. Creed wlekąc ciało jednego z ochroniarzy mówi, że ma propozycję dla Shiro. Kyle wtrąca się i mówi Victorowi by ten uważał, bo Dyrektor ostrzegał, że ich cel jest groźny. Creed odpowiada mu by się zamknął po czym kontynuuje. Wybór jest prosty, albo Sunfire pójdzie z nimi i przyłączy się do Weapon X, albo zginie. Creeda nie obchodzi, którą opcję wybierze Japończyk, jemu zależy by jak najszybciej wynieść się z Japonii. Shiro gniewnie mówi, że samuraj nie boi się śmierci a chwilę potem nagły rozbłysk atomowej energii spala wierzchnią warstwę ciała Sabretootha. Sunfire wznosi się w powietrze by "ukarać" za tą zniewagę wspólnika Creeda. Wild Child nie ma zamiaru dać się usmażyć i z pistoletu martwego ochroniarza trzykrotnie strzela do Shiro. Trzy kule dosięgają swego celu i Sunfire z trzema dziurami w klatce piersiowej spada na ziemię. Wild Child podchodzi do ciała Creeda i mówiąc, że ma to na co zasłużył, spycha go do basenu. Sabretooth z nadal odnawiającymi się tkankami wynurza się z wody i łapie Kyle'a za szyję. Następnie rani go w gardło i rzuca niczym szmacianą lalkę do basenu. Creed spluwa na wciąż leżącego w wodzie Wild Childa.


Siedziba Weapon X. Sabretooth przynosi Kyle'a do naukowców Programu i mówi, że chyba go "zepsuł". Sugeruje im także by nie leczyli strun głosowych, bo jeśli Wild Child jeszcze raz spróbuje się z niego nabijać to zginie.


Teraźniejszość. Na gardle Kyle'a nadal widać blizny. Wild Child powstaje, to samo robi Jeanne-Marie. W pozycji siedzącej bezmyślnie patrząc przed siebie ponownie wymawia słowo "potwory". Kyle niosąc swą ukochaną na rękach rusza w kierunku wyjścia. Kroczącego przez hol szpitala Wild Childa zaczepia od tyłu strażnik. Mierząc mutantowi w głowę krzyczy by ten zostawił pacjentkę w spokoju. Kyle odwraca się i złowieszczym syknięciem sprawia, że strażnik ucieka w popłochu.


Kilka godzin później. Kyle i Jeanne-Marie spożywają posiłek w przydrożnej jadłodajni. Zaczepia ich czwórka facetów nieszczególnie przepadających za mutantami. Kyle najpierw rozprawia się z mężczyzną, który zdeptał mu hamburgera a następnie masakruje trójkę jego kompanów. Całe to zajście bardzo rozbawiło Aurorę. Kyle zabiera kluczyki do samochodu jednemu z mężczyzn. Jadąc ciężarówką Wild Child obserwuje śliniącą się i patrzącą w dal Jeanne-Marie, wspomina jak pięknie kiedyś wyglądała. Kyle zatrzymuje samochód gdy Aurora sięga by dotknąć jego twarzy. Kobieta cicho wymawia jego imię i tuli się do jego mutanta mówiąc "dziękuję".


Aurora zasnęła a Wild Child prowadzi ciężarówkę w kierunku ośrodka. Dyrektor i agent Jackson obserwują samochód na monitorze. Brent entuzjastycznie zauważa, że Wild Child wyprzedził harmonogram. Nagle Kyle zawraca przed bramą i odjeżdża w siną dal. Jackson mówi, że się tym zajmie. Wild Child zabrał Aurorę w góry, razem na dachu ciężarówki obserwują piękny wschód słońca. Dociera do nich Jackson, który mówi Kyle'owi, że wie co sobie on myśli. Gibney jednak nie może skazywać Aurory na egzystencję w takim stanie. W odpowiedzi Wild Child syczy na Brenta. Jackson ciągnie dalej, Weapon X może zwrócić jej władzę umysłową. Kyle, choć sprawia mu to ból, wie, że tak należy postąpić.


Trzy miesiące później. Dyrektor mówi Kyle'owi, że okres rekonwalescencji Aurory już minął, i że można już ją odwiedzać. Przestrzega go także, że Jeanne-Marie nie pamięta nic od momentu gdy trafiła do szpitala aż do chwili obecnej. Dyrektor mówi, że Kyle będzie mógł spotkać się z nią podczas kolacji. Wild Child zjawia się z kwiatami ubrany w garnitur. Bardzo wyczekiwał tego spotkania. Aurora przyjmuje kwiaty i uprzejmie dziękuje Kyle'owi za to, że ją uratował. Po tym grzecznym wstępie, chłodno mówi swemu "wybawcy" by ten poszedł sobie, ponieważ ona je kolację i stara się to robić po cichu. Wild Child jest zdruzgotany.


Za lustrzaną ścianą zajście to obserwowali Dyrektor, Jackson i Mesmero. Cała ta sytuacja szczerze rozbawiła tego ostatniego.


Do samotnie stojącego, wpatrującego się na Jeanne-Marie latającą w oddali Kyle'a dołącza Brent. Mówi on, że wie, jak mu jest ciężko, ale Aurora nie jest powodem żeby czuć przygnębienie. Dodaje, że wszyscy są bardzo zadowoleni z jego wyników i że postąpił właściwie. Odpowiedzią na to jest jedynie smutne spojrzenie Kyle'a. Brent mówi, że naprawdę jest mu przykro...

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X: Draft #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.