Avalon » Serie komiksowe » Weapon X: Draft » Weapon X: Draft #3

Weapon X: Draft #3

Weapon X: Draft #3

"Falling to Pieces"

Postacie
Cytat

Dyrektor: "Do you see it? Now do you finally understand what you've signed up for?"
Jack: "No... you can't be thinking that... that's just evil..."
Dyrektor: "Welcome to Weapon X, Jack."

Streszczenie

Z zapisów Dyrektora:

"Nie jest łatwo radzić sobie z agentem Sauronem. Nawet w szeregach Bractwa Złych Mutantów uważano go za outsidera. Często opętany przez swą gadzią stronę, Sauron choć budzi grozę, jest niebezpiecznym osobnikiem. Każdy komu zależy by to ujrzeć zobaczy, że jest on lojalny tylko wobec SIEBIE. W tym właśnie tkwi klucz do obchodzenia się z nim - tak długo jak myśli, że używa Weapon X do własnych celów, można nim manipulować i efektywnie go wykorzystywać. Jak już wcześniej wspomniałem, przy rekrutowaniu trzeba brać DOBRYCH ze ZŁEM...

 

Sauron obecnie został wysłany by rekrutować nowego telepatę dla Programu. Jego pierwszym celem będzie White Queen z X-Men, Emma Frost, choć boję się, że będzie miał z tym duże trudności. Dlaczego wysyłam go na misję, której przeznaczono by się nie powiodła? Może dlatego, że Sauron jest najbardziej zbędny dla zespołu..."


Jackosn i Dyrektor prowadzą odprawę agentów Weapon X. Każdy z nich otrzymał misję sprowadzenia nowego rekruta, jeśli im się to nie uda mają jeszcze misję zastępczą. Te zadania są niebezpieczne i jeśli ktoś zginie nikt za nim nie będzie tęsknił. Sauron po cichu mówi do siebie, że dobrze by było gdyby to Dyrektor zginął. Zwierzchnik słysząc swoje imię podaje Lykosowi szczegóły jego misji. Ma on zwerbować Emmę Frost. Dyrektor i Jackson drwią z Saurona mówiąc mu, że wybierając mu zadanie nucili sobie melodię z "Pięknej i Bestii". Lykos to "bestia" jednak w przeciwieństwie do swojego odpowiednika z bajki, on nie będzie miał swojej "pięknej", zawsze pozostanie zerem. Po wyjściu Dyrektora i Jacksona Sauron wybucha gniewem. Opuszcza pomieszczenie by móc wylecieć z budynku. Po drodze mija Dyrektora i agenta Jacksona. Patrząc za Lykosem, przełożony Weapon X mówi, że pewni członkowie zespołu mogą nie wrócić i będzie trzeba przygotować worki na ciała. Przydadzą się nawet jeśli komuś uda się wykonać powierzoną misję.


Manhattan, Sauron krąży nad apartamentem Emmy Frost. Nie podoba mu się jak jest traktowany. Wie, że specjalnie jest wrabiany by wyszedł na głupca. Jest pewien, że Dyrektor go nienawidzi, a Jacksonowi nie można ufać. Sauron zauważa swój cel i nurkuje by zaatakować. Emma leżąca na leżaku przy basenie okazuje się być telepatyczną iluzją i Lykos rozbija się. White Queen wychodzi z głebi apartamentu mówiąc, że Sauron otrzyma rachunek za wyrządzone zniszczenia. Karl próbując się wydostać spod gruzu krzyczy, że za nic nie będzie płacił. Emma zauważa, że atakującym jest Sauron i zaczyna z niego drwić mówiąc, że wcześniej był bardziej inteligentny, miał nawet własne moce hipnotyczne. Lykos w furii krzyczy, że Dyrektor eksperymentując na nim zmienił go po czym atakuje White Queen. Jego szpony jednak odbijają się od diamentowej skóry Emmy. Frost wchodzi do środka a Sauron podąża za nią. Emma mówi mu by spytał się jej "jak idą interesy". Lykos nie rozumie o co jej chodzi jednak zadaje to pytanie. Emma odowieada, że interesy mają się wspaniale. Teraz Emma będzie mogła odpisać sobie to "spotkanie" jako wydatek biznesowy, więc Sauron nie będzie musiał już jej płacić. White Queen wreszcie pyta się niedoszłego zamachowcę dlaczego ten chce ją zabić. Lykos odpowiada, że nie chciał jej zabić tylko zwerbować do nowego programu Weapon X. Emma stwierdza, że nie jest tym zainteresowana. Ma jednak inny pomysł. Sprawi, że Sauron dotrze do swojego "planu B" względnie bezboleśnie. Emma wprowadza Lykosa w trans.


Sauron budzi się szybując nad Australią, w pobliżu drugiego mutanta, tego którego miałby zwerbować w wypadku gdyby nie udało mu się z White Queen. "Plan B" to czarnoskóry Jack, który właśnie ogląda mecz piłki nożnej w swojej przyczepie kempingowej. Nagle dach wozu zostaje oderwany przez Saurona. Mutant jednak nie znajduje swojego celu. Lykos zastanawia się czy Jack czasem nie jest teleporterem a nie telepatą. Jego cel zakrada się od tylu i dwukrotnie uderza go łopatą. Po powaleniu napastnika Jack razem ze swoim psem pędzi do furgonetki. Gdy już jest przy wozie Sauron atakuje i rani go. O dziwo zamiast krwi i ciała, rana wygląda tak jakby ktoś odłupał kawałek kamienia. Sauron przy następnym ataku kompletnie demoluje auto. Leżąc w powykręcanym wraku mówi, że nienawidzi Dyrektora. Jack podpala paliwo, które wyciekło z rozbitego samochodu co powoduje potężną eksplozję. Sauronowi nic się nie stało i próbuje on w locie złapać Jacka za rękę. Ta jednak odłamuje się niczym kamień. Jack wreszcie pyta się Saurona czego on od niego chce. Lykos odpowiada, że chce go zwerbować do Weapon X.


Tymczasem w siedzibie Programu, Dyrektor mówi Jacksonowi, że ktoś musi zawieść. Wszystko wskazuje na to, że nie wszystkim może się powieść. Zwierzchnik Weapon X uważa, że Sauronowi brakuje inteligencji by poradzić sobie z zadaniami trudniejszymi niż najprostsze.


Ponownie Australia, Jack ogląda swoją zniszczoną przyczepę. Sauron mówi, że Weapon X udoskonaliło jego zdolności. Jack ma nadzieję, że organizacja przyczepi mu jakoś odłamaną rękę. Sauron ponownie go za to przeprasza. Czarnoskóry mutant odpowiada mu, by się tym nie zadręczał, ponieważ ciągle mu "coś" odpada, zwłaszcza kiedy używa swoich radarowych zdolności. Mężczyzna nasypuje psu dużo karmy i odlatuje razem z Sauronem. Jack prosi go żeby podrzucił go do Banku Australii, gdyż chce się pożegnać że swoją dziewczyną. Już na miejscu mężczyzna przedstawia Meredith Miller Lykosowi. Strażnik bankowy strzela do Saurona jednak mutant szybko go obezwładnia. Jack prosi Merry by ta zaopiekowała się jego psem gdy on będzie w USA. Jak tylko zarobi odpowiednią ilość pieniędzy to wróci i razem kupią dom.


Tymczasem Sauron zadowolony z siebie kontaktuje się z Dyrektorem i mówi mu, że zwerbował Jacka. Dyrektor gani go za opieszałość i rozkazuje by wracał do bazy. Agent Jackson stwierdza, że Sauron nawet wyprzedził harmonogram. Dyrektor ucisza go mówiąc, że wie o tym.


W drodze powrotnej Sauron i Jack zatrzymują się w lesie. Jack wyjaśnia Lykosowi na czym polegają jego zdolności, radarowy zmysł ostrzega go przed niebezpieczeństwem. Karl jest raczej niewzruszony jego mocami. Jack zauważa, że Sauron tylko lata i niszczy przyczepy kempingowe. Zastanawia się też czy Dyrektor da mu jakiś plecak rakietowy lub coś równie "fajnego". Lykos nie chce rozmawiać o tym osobniku. Mówi, że on zwraca się do niego jakby był szmatą. Nagle Jackowi odpada stopa. Zawsze gdy użyje zbyt dużo telepatii, rozpadają mu się stawy. Jack prosi by Sauron podał mu taśmę klejącą z plecaka. Lykos jednak nie rozumie czym jest taśma klejąca i myśli, że mężczyzna się z niego naśmiewa. Wyobrażając sobie, że Jack to Dyrektor ma zamiar nauczyć go szacunku. Sauron atakuje w szale i rozbija mutanta na kawałki. Gdy wracają mu zmysły zaczyna się zastanawiać co mu zrobią ludzie z Weapon X kiedy przyniesie im Jacka w kawałkach.


Lykos przybywa do siedziby Programu z kawałkami swojego rekruta pozbieranymi do pudełka. Korpus i głowa Jacka są w miarę nietknięte. Australijczyk ma nadzieję, że będą mogli go poskładać do kupy.


Sauron tkwi w izolatce choć wykonał misję. Po części by przekonać się czy "dolegliwość" Jacka jest zaraźliwa. Choć najprawdopodobniej nie jest, to Sauron spędzi w uwięzieniu jakiś czas. Sauron krzyczy, że wykonał misję, i że chce latać.


"Pokruszony" Jack nadal leży w pudełku i czyta myśli osób otaczających go. Dyrektor zaprasza go głębiej w swój umysł, on chce by Australijczyk zobaczył co zaplanował. Jack wreszcie może zobaczyć gdzie zdecydował się wstąpić i na jego twarzy maluje się absolutne przerażenie. Mówi, że nie można tak myśleć... to jest po prostu złe. Dyrektor wita go w Weapon X.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X: Draft #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.