Avalon » Serie komiksowe » Weapon X: Draft » Weapon X: Draft #2

Weapon X: Draft #2

Weapon X: Draft #2

"Septic Beauty"

Postacie
Cytat

Marrow: "How do I feel? Why would I feel anything? Isn't that what your test was meant to be? To see if I could be hurt? I'm beyond being hurt anymore..."
Dyrektor: "Perfect. Welcome aboard, Sarah."
Marrow: "Don't call me that anymore, Director... my name is Marrow."

Streszczenie

Z zapisów Dyrektora:

"Obecność byłej X-Manki w szeregach Weapon X wydawała się być nieunikniona i dziwnie na miejscu, skoro jeden z ich najlepszych agentów był częścią naszego programu od początków jego istnienia. Ironicznie, można zauważyć pewną analogię pomiędzy Marrow a Wolverinem i ja rozkoszuję się tą ironią. Właściwie to wspomogłem ją próbując rekrutować Sarah. Być może uda się dowieść, jak przewiduję, że podstawową różnicą pomiędzy Marrow a Wolverinem jest to, że jej ducha można złamać.

Jak w większości byłych 'bohaterów', lojalność nowego agenta można poddać próbie zmuszając go do zdradzenia osoby, która mu zaufała. Nawet lepiej, wysłać ją za człowiekiem, który uratował jej życie. Wkrótce dowiemy się czy niedawno zdobyta uroda Marrow jest tylko powierzchowna... czy nadal nosi w sobie część swej mrocznej furii."


Dyrektor, patrząc na Marrow podłączoną do aparatury w laboratorium, rozmyśla. Doszedł do wniosku, że jest jedynie kilka sposobów by doprowadzić kogoś do szaleństwa. Nie do takiego zwykłego obłędu jednakże. Do kompletnego złamania czyjegoś charakteru. Dyrektor uważa, że doprowadził właśnie ten stan niepoczytalności do perfekcji. Marrow przybyła do niego szukając kogoś kto mógłby jej dać "normalne ciało", Program mógł jej to zapewnić. Sarah zgodziła się zmienić swą strukturę genetyczną by uzyskać urodę, której tak zawsze pragnęła. Oczywiście w zamian stanie się agentką Weapon X. Podczas procesu zmiany jej wyglądu, kości zaczynają wystrzeliwać z ciała Marrow. Kilku naukowców znajdujących się w pomieszczeniu ginie równie szybko co boleśnie. Eksperyment się powiódł i Marrow jest teraz piękną młodą kobietą. Właśnie tego pragnęła. Dziewczyna podziwia swoje nowe wcielenie i gdy Dyrektor odzywa się do niej ta prosi go, by od teraz mówił jej Sarah. Nowy przełożony mutantki od razu przechodzi do rzeczy, czyli sprawy lojalności. Marrow ma wykonać swoją pierwszą misję. Sarah prosi o czas na zastanowienie się, jednak Dyrektor mówi, że nie mają czasu. Celem jest D'Gard, były terrorysta z Gene Nation, który kiedyś uratował jej życie. Morlock został zwerbowany przez inną agencję, więc Dyrektor chce by jak najszybciej skreślono go z listy płac. Sarah ma wątpliwości, pyta się czy jej ciało może powrócić do swego dawnego, groteskowego, wyglądu. Dyrektor ręczy swoim słowem, że tak się nie stanie. Sarah zgadza się zgładzić D'Garda jednak prosi o trochę czasu. Dyrektor zgadza się, jednakże przestrzega Marrow, jeśli będzie musiał za nią wysłać Kane'a i Mesmero to straci ona nie tylko urodę.


Kilka godzin później, Epper East Side Nowy Jork. Seksownie ubrana Sarah stoi przed klubem nocnym. Tam wraz z członkami Gene Nation dokonała kiedyś masakry. Rozmyślania nad swoimi czynami przerywa jej mężczyzna, który pyta się jej czy już była w środku. W tej samej chwili Marrow zauważa bramkarz, bez opłaty wpuszcza do klubu tak piękną kobietę. W środku Sarah patrząc na ludzi widzi trupy tych osób, które zabiła z chęci "wpasowania się". Teraz kiedy "pasuje" do reszty, widzi wokół siebie tylko śmierć. Jednak teraz jest "w środku", w miejscu gdzie zawsze chciała się znaleźć, zaakceptowana, szczęśliwa. Wmawia sobie, że nie jest już tą osobą, która dokonała rzezi. Bliżej basenu wizje martwych ciał dalej ją prześladują, jednak Marrow stara się je ignorować. Do stojącej na trampolinie młodej kobiety podchodzi mężczyzna. Tą parę z balkonu dyskretnie obserwuje agent Kane. Mężczyzna podszedł do Marrow, ponieważ wyglądała ona na przestraszoną. Sarah nie ma czasu na odpowiedź gdyż przystojniak mówi, że ma na imię Junichi i proponuje by razem wskoczyli do basenu. Choć Marrow jest zdziwiona tym, że on zwrócił na nią uwagę, to przystaje na jego propozycję i wskakuje do wody. W basenie jednak zaczyna tonąć i Junichi jest zmuszony ją ratować. Marrow dziękuje swojemu wybawcy. Ten jest przekonany, że Sarah pewnie codziennie jest w centrum uwagi. Ona odpowiada, że jeszcze nigdy tak nie było.


Kilka godzin później, Sarah i Junichi leżą razem w łóżku. Marrow jest bardzo szczęśliwa i nie chce by ta noc się skończyła. Rozmowę dwójki kochanków przerywa brzęczenie interkomu. Portier mówi, że jest pewien duży osobnik, który nalega by wejść na górę. Sarah przeczuwając, że to ktoś z Weapon X idzie sama otworzyć drzwi. Junichi oferuje się, że pomoże jeśli to jej chłopak, ale Marrow zapewnia go, że sobie poradzi. Przeczucie ją nie zawiodło, w holu spotyka Kane'a. Sarah mówi, że prosiła o trochę czasu, on jednak odpowiada, że jej czas minął gdyż D'Gard wkrótce zostaje przeniesiony gdzie indziej. Terrorysta musi zostać zlikwidowany i to teraz. Sarah odpowiada, że ktoś inny może go zabić a ona wykona następną misję. Kane nie ma zamiaru negocjować i łapie Marrow za gardło swoją mechaniczną ręką. Sarah nie ma zamiaru się poddawać tak łatwo i po zamaszystym zamachu wyrzuca agenta przez okno. Może i inaczej wygląda, ale nadal może rozerwać swojego przeciwnika na strzępy. Po zeskoku na dół kobieta rozpoczyna walkę z Kanem. Jej lądowanie nie było idealne gdyż nie jest jeszcze przyzwyczajona do swego nowego ciała. Kane wykorzystuje tą chwilę, zakrada się on tyłu i zaczyna dusić Marrow stalową liną. Uderzenie metalową rurką pozwala się oswobodzić mutantce. Już wolna łapie rozerwany kabel i poraża prądem Kane'a. Nieprzytomny agent osuwa się na ziemię. Marrow jest wreszcie wolna, może uciec z Junichim gdzie tylko zechce.


Sarah wbiega do pokoju wołając imię swojej sympatii. Po znalezieniu go pod prysznicem mówi mu, że muszą uciekać. Junichi odpowiada, że mają tyle czasu ile tylko zechcą po czym zaprasza ją by dołączyła do niego. Już pod prysznicem mężczyzna mówi, że ją kocha, i że jest bardzo dzielna. Kane nie miał z nią szans. Sarah jest zdziwiona, bo niby skąd Junichi miałby znać imię agenta Weapon X. Wszelkie wątpliwości rozwiewają się gdy Marrow zdaje sobie sprawę z tego, że jej Junichi to naprawdę Mesmero. Miał ją jedynie obserwować jednak zauważył jaka była zagubiona i przestraszona, więc postanowił... zadziałać. Agent stara się ponownie zahipnotyzować Marrow, by ta nadal go kochała. Sarah w gniewie rzuca go na szklane drzwi kabiny prysznicowej. Dopada leżącego Mesmero i zatapia mu w gardle nóż, który wysunął się jej z dłoni. Przed nagłym przerwaniem strun głosowych agent mówi, że wiedział, że Marrow nie będzie w stanie dopełnić swoich obowiązków. Sarah wbijając dalej nóż mówi, że poradzi sobie ze wszystkim co Weapon X ma w zanadrzu.


Marrow infiltruje ściśle tajny ośrodek penitencjarny w Nowym Jorku. Po zabiciu kilku strażników staje przed celą D'Garda. Chowając kościane ostrze za plecami zbliża się do dawnego przyjaciela. Ten z początku jej nie poznaje jednak po chwili komplementuje jej urodę. Sarah łagodnie go ucisza i mówi mu, że jest jej przykro. D'Gard nie ma nawet czasu zapytać o co jej chodzi gdyż w jego klatce piersiowej nagle ląduje ostrze. Umierający Morlock szepcze, że przecież uratował jej życie na co mutantka odpowiada, że właśnie dlatego jego śmierć jest szybka.


Kilka godzin później, Most Brooklyński. Marrow siedzi na deszczu rozmyślając o ostatnich wydarzeniach. Ze łzami w oczach rzuca się w dół.


Dyrektor zapisuje, że zamach na D'Garda zakończył się sukcesem, agenci Mesmero i Kane z czasem dojdą do siebie. Jeśli chodzi o Marrow to chciał on zobaczyć jak nisko ona upadnie... i jak wyląduje. Ludzie z Programu uważali, że wpadnie ona w morderczy amok, albo załamie się pod ciężarem swojego nowego "ja". Malcom dodaje, że rzadko się zdarza, że ktoś spadając ląduje z gracją. Marrow ta sztuka się jednak udała. Powróciła do Weapon X, powróciła do niego wspaniała niczym bogini.


Wciąż ociekająca wodą Sarah wchodzi do gabinetu Dyrektora. Malcolm wita ją i pyta jak się czuje. Ona odcina swój kucyk kościanym ostrzem, rzuca go na biurko i odpowiada, że teraz nie czuje już nic. Już nie można jej zranić. Mówi także Dyrektorowi by nie zwracał się do niej Sarah lecz Marrow.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X: Draft #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.