Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #7

X-Treme X-Men #7

X-Treme X-Men #7

"Getting even!"

Postacie
Streszczenie

Podczas, gdy zamaskowani bandyci atakują budynek położony w Surfers Paradise, Storm nakazuje swoim towarzyszom, aby się schronili. Ona sama, natomiast, próbuje ratować Davisa Camerona. Jego siostra, Heather nie zamierza podporządkować się rozkazom i wykorzystuje stół jako osłonę dla siebie i reszty X-Men. Kiedy ten jednak zostaje zniszczony, córka Milesa Warbecka po raz pierwszy jest zmuszona ujawnić swą mutacyjną moc i przemienia ciało w stal. Ororo także musi zamanifestować swą moc kontrolowania pogody, aby nie dopuścić do skrzywdzenia zgromadzonych w budynku ludzi. Napastnicy wydają się być świetnie przygotowani na walkę z bohaterami, bowiem są w stanie skontrować umiejętności każdego z nich. Jedyne, co im pozostaje to walka wręcz. Davis jest wyraźnie zdumiony tym, jak świetnie Storm sobie radzi. X-Man wpadła na pomysł, aby przy pomocy wywołanego przez siebie wiatru wywiać bandytów do oceanu, a następnie porazić ich piorunami. Thunderbird, w równie innowacyjny sposób, zwalcza atakujących: najpierw, dzięki swym mocom wytwarza w podłożu dziurę, w której ich umieszcza, by następnie zneutralizować ich wielką kulą plazmy. Davisowi także udaje się pokonać kilku z napastników przy pomocy deski surfingowej. Grupa mutantów ostatecznie eliminuje wrogi oddział bandytów, z czego cieszą się przyglądający się ludzie, zadowoleni z faktu, że mają swoją własną grupę superbohaterów. Kiedy wreszcie drużynie dane jest nieco ochłonąć, Heather, która od teraz nosić będzie pseudonim Lifeguard, oraz jej brat wreszcie dowiadują się, że są dziećmi byłego szefa mafii, Milesa Warbecka, w którą to wiadomość szczególnie ten drugi nie chce uwierzyć i wyraźnie nie jest zadowolony z sytuacji w jakiej się znaleźli będąc spadkobiercami ojcowskiego "tronu".

 

W międzyczasie Ororo kontaktuje się poprzez swe okulary z przebywającym w innej części Sydney Bishopem, który oznajmia jej, że doszło do kolejnej bitwy w wojnie gangów. Na miejscu zbrodni Lucas kłóci się z Inspektorem Menzies, prowadzącym śledztwo i poznaje inną policjantkę, Ms Baltimore, pracującą w wydziale przestępstw własnościowych. Miejscowa policja nie ma zamiaru korzystać z jej pomocy w tej sprawie, jednak X-Man z przyszłości postanawia nawiązać z nią współpracę informując ją o wszystkim, czego się do tej pory dowiedział i wysnuwając pewne przypuszczenia, co do kolejnego celu przestępców: miałoby to być spotkanie przywódców poszczególnych gangów, będące świetną okazją do wyeliminowania z gry całego szefostwa.


Manhattan, siedziba główna Hellfire Club. Sage, uprzednio znokautowana przez Sebastiana Shaw, ponownie zostaje poddana wpływowi Regan Wyngarde - iluzjonistki o pseudonimie Lady Mastermind, która sprawia, że Tessa przeżywa ponownie różne momenty ze swego życia. Kiedy przechodzi ona przez kolejne drzwi, z teraźniejszości przenosi się w czas pobytu w klubie, treningu przez Profesora X i czasów dziecinnych, kiedy Xavier po raz pierwszy ją odnalazł.


W międzyczasie w Surfer's Paradise, bliźnięta Cameron rozmawiają na temat przyłączenia się do nowo poznanej grupy mutantów. Zastanawiają się też, czy Davis, podobnie jak siostra, dysponuje jakimiś nadnaturalnymi zdolnościami. Do dyskusji włączają się Storm i Thunderbird, którzy postanawiają zabrać rodzeństwo do apartamentu Sage, gdzie ci będą bezpieczni.


W to samo miejsce udają się inni członkowie X-Men, Rogue i Gambit, którzy mają ze sobą Red Lotusa, lecz kiedy docierają do celu, zostają przywitani przez czekającego tam na nich Shawa. Dwójka bohaterów próbuje go obezwładnić, lecz ku ich zaskoczeniu do walki włącza się Sage, trzymając pistolet wymierzony prosto w nich i informując, że naprawdę była agentką Black Kinga. Na ich szczęście okazuje się, że Red Lotus tylko udawał nieprzytomnego i precyzyjnym uderzeniem wytrąca kobiecie broń z dłoni. Okazuje się, że była to jedynie podszywająca się Lady Mastermind, która poprzez cios traci swą koncentrację i przez to nie jest w stanie dłużej udawać członkini X-Men. Mutanci próbują uciec wyskakując przez okno, lecz Rogue i Remy nagle budzą się w łóżku, okryci prześcieradłami. Zaczynają się wzajemnie pieścić i całować, jednak ta pierwsza zauważa, że to nie może dziać się naprawdę, ponieważ jej moc spowodowałaby ponowne przejęcie osobowości Gambita. Przez drzwi wpada zakrwawiony, pokonany Thunderbird, a jego oprawcą okazuje się być... Vargas, który teraz ma zamiar spełnić daną wcześniej obietnicę zabicia wszystkich X-Men. Rogue bierze w ramiona swą zmarłą koleżankę, Psylocke. Okazuje się, że była to kolejna iluzja Regan Wyngarde, a ona sama udawała Gambita. Lady Mastermind chce tak wpłynąć na Rogue, aby każdą napotkaną osobę postrzegała jako wroga i w ten sposób wyeliminuje ona pozostałych szefów mafii, co pozwoli Shawowi przejąć imperium Viceroya.


Tymczasem Remy ląduje na pobliskim dachu wraz z Red Lotusem, którego przekonuje, aby do niego dołączył i pomógł w walce przeciwko członkom Hellfire Club - winnych śmierci pradziadka Lotusa...

Autor: Killah

Galeria numeru

X-Treme X-Men #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.