Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #27

X-Treme X-Men #27

X-Treme X-Men #27

"God Loves Man Kills II" - part 3: "600 Chariots"

Postacie
Cytat

Logan do Bishopa: "You can absorb energy. Make Storm a target she can't resist."
Bishop: "You owe me one pal!"
Logan: "Don't be such a wuss!"

Streszczenie

Chicago. Po tym jak William Stryker został zaatakowany przez własną podwładną, Lady Deathstrike, został on zmuszony do ucieczki z własnej siedziby. Do tego celu użył mutacyjnych mocy Kitty Pride. Oboje, chronieni przez adamantowe pancerze, przenikają przez kolejne przeszkody z predkoscią 9 km na minutę, zmierzając w nieznanym kierunku.


Tymczasem w Górach Skalistych X-Men zostają zaskoczeni nagłą utratą kontroli Storm nad jej zdolnościami. Ororo nieświadomie aktywuje potężną burzę śnieżną, która wytrąca z równowagi jej towarzyszy. Oszołomieni mutanci nie są w stanie zapanować nad szaleństwem przyjaciółki. Wolverine poleca Bishopowi by zwrócił na siebie uwagę kobiety i zaabsorbował jak najwięcej jej energii podczas gdy sam Logan zajdzie ją od tyłu. Lucas wykonuje polecenie i trafiony błyskawicami z trudem przyjmuje je na siebie. Loganowi udaje się pochwycić Ororo. Storm wycedza przez zaciśnięte zęby, że musi przywrócić równowagę natury. Słysząc to Wolverine nakazuje jej pozbycia się energii, która nią targa. Po chwili dochodzi do ogromnego wyładowania, które udaje się zaabsorbować Bishopowi. Po zażegnaniu niebezpieczeństwa mutanci zastanawiają się nad przyczyną nagłego ataku Storm. Sage jest przekonana, że powodem tym jest Shadowcat. Kitty, używając swoich mocy, zakłóca stabilność materii przez którą przenika, co dotyczy także systemów biologicznych, które stają sie obiektem jej fazowania. Storm spostrzega, że całe to doświadczenie spowodowało ogromne osłabienie jej orgaznizmu i sprawiło, że znowu ma problemy z poruszaniem sie o własnych siłach [Storm doznała poważnych obrażeń podczas inwazji armii Khana z innego wymiaru - patrz poprzednie numery]. Ororo poleca Sage zebranie jak największej ilości informacji o tej anomalii natury. Zapytana przez Bishopa o to co mają robić w sprawie Strykera Storm odpowiada, że tak poważne zakłócenie w strukturze Ziemi jest zbyt ważne by się nim nie zająć w pierwszej kolejności, tym bardziej jeśli w sprawę może być zamieszana Shadowcat.


Droga stanowa w pobliżu miasteczka Twisp w stanie Washington. Rodzina podróżująca swoim vanem napotyka na samym środku drogi stojącą dziewczynę. Kierowca nie jest w stanie w porę wyhamować. Zatrzymując się kilka metrów dalej, dochodzi do wniosku, że nie zrobił dziewczynie żadnej krzywdy, gdyż ta przeniknęła przez jego samochód. Cała rodzina podbiega do lężącej na jezdni osoby. Wśród pasażerów vana jest także dziwnie wyglądający chłopczyk. Dzieli się on spostrzeżeniem, że dziewczyna może być mutantem tak jak on i że wie jak jej pomóc.


Góry Skaliste. Storm po krótkiej demonstracji swych mocy dochodzi do wniosku, że osłabienie minęło. Wolverine atakuje Ororo z zaskoczenia, sprawdzając czy jej zapewnienia są słuszne. Kobieta szybko pada na ziemię, tracąc kontrolę nad nogami. Logan przekonuje mutantkę, że anomalia spowodowała trwalsze osłabienie i że jej ciało nie wytrzyma poważniejszych obciążeń. Pozostawiając sprawy swej kondycji Storm prosi Sage o szczegółowy raport. Tessa oznajmia towarzyszom, że Kitty zaginęła. Cannonball nadal nie jest w stanie zrozumieć w jaki sposób fazowanie Shadowcat mogło spowodować tak duże zakłócenia. Wiedząc, że Stryker ma kontakty z rodziną Oyama, która od lat zajmuje się adamantium, X-Men znają odpowiedź na to pytanie. Jeżeli Kitty transportowała ze sobą dużą ilość metalu takiego jak adamantium, jej przenikanie mogło spowodować dokładnie taką reakcję, jaka nastąpiła podczas ataku Storm. Rozwiązania mogą być tylko dwa: albo Kitty uciekała przed Strykerem, albo jest pod jego kontrolą. Mutanci zdają sobie sprawę, że jeśli chcą odnaleźć Strykera to poszukiwania Shadowcat doprowadzą ich do tego celu.


Następnego ranka X-Men docierają do miejsca, w którym znaki zakłócenia spowodowanego przez Kitty się urywają. Bishop dostrzega na drodze ślady opon, które wskazują na gwałtowne hamowanie. Wygląda na to, że po swej intensywnej podróży Shadowcat została przez kogoś dostrzeżona i ten ktoś postanowił ją ze sobą zabrać. Wolverine uchwycił zapach Pryde i zapewnia towarzyszy, że teraz znalezienie mutantki nie będzie już problemem.


Tymczasem w innym miejscu Shadowcat śni o swych przyjaciołach z X-Men. Jej wizje nagle się rozpływają a w ich miejsce zjawia się twarz Strykera. Kitty budzi się z krzykiem z koszmaru i ku swemu zdziwieniu jej oczom ukazuje się twarz nieznajomego mężczyzny. Przedstawia się on jako Paul - lokalny pastor - i oferuje mutantce małą wycieczkę po miejscu, w którym się znalazła. Po chwili oboje wychodzą na zewnątrz a duchowny z dumą przedstawia jej Mount Haven. Zaskoczona Kitty stwierdza, że społeczność tej osady stanowią w ogromnej większości mutanci. Paul wyjaśnia dziewczynie, że Mount Haven jest czymś w rodzaju Ziemi Obiecanej dla homo superior. Shadowcat przechadzając się po ulicach miasta zauważa na rogu kogoś przypominającego jej Strykera, lecz dochodzi do wniosku, że to tylko przewidzenia. Po chwili spacerująca dwójka natrafia na rodzinę, która przywiozła Kitty do Mount Haven. Wszyscy postanawiają pójść do kawiarni i tam spokojnie porozmawiać. Kitty bliżej poznaje Dave'a - najmłodszego w rodzinie, który także jest mutantem. Dziewczyna znów dostrzega postać przypominającą Strykera. Tym razem postanawia go ścigać. Przenikając przez kolejne ściany mutantka przeszukuje cały budynek kawiarni, lecz nie jest w stanie odnaleźć uciekiniera. Zastanawia się czy jest on tylko przewidzeniem czy naprawdę ją śledzi i jest gdzieś w pobliżu. Shadowcat zapewnia swych towarzyszy, że jej dziwne zachowanie jest spowodowane problemami z aklimatyzacją, lecz w rzeczywistości nie chce nikomu wyjawić prawdy o swoich przewidzeniach. Mutantka stara się opanować podenerwowanie, lecz nagle przeszywa ją pulsujący ból w głowie. Kitty pada nieprzytomna na ziemię. Paul chwytając dziewczynę w ramiona zapewnia wszystkich w koło, żeby się nie obawiali i że cokolwiek dzieje się z Shadowcat znajdzie sposób by ją uleczyć.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.