Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #2

Supreme Power #2

Supreme Power #2

"Five Degrees of Contamination"

Postacie
Cytat

Titus Richmond: "You know what kind of bird that is? It's a nighthawk. See, most hawks hunt only during the day. But the prey they're chasing, well, they've got an advantage, because during the day, you can see the hawk's shadow. But a hawk that hunts at night, well, you can't see it, can you? Can't see his shadow. Can't stop it."

Streszczenie

Mark Milton uczestniczy w kolejnej prywatnej lekcji w swoim domu. W pewnym momencie używając promieni cieplnych ze swoich oczu pali książkę swojej nauczycielki. Wyjaśniając ojcu, dlaczego to zrobił, mówi, że zaczyna mu brakować kontaktu z rówieśnikami i chce wreszcie zacząć wychodzić ze strzeżonego domu. Twierdzi, że jest w stanie kontrolować swoje moce tak, aby nikomu nie zrobić krzywdy i uważa, że już czas, aby mógł chodzić do normalnej szkoły i uczyć się przebywać z innymi ludźmi.

 

Generał Casey i dr Steadman dyskutują o pomyśle zaaprobowanym przez prezydenta: aby utworzyć szkołę dla Marka, do której uczęszczaliby nastoletni członkowie rodzin żołnierzy, a która byłaby całkowicie pod kontrolą armii. Mark po raz pierwszy w życiu opuszcza dom i pod eskortą żołnierzy udaje się do specjalnie dla niego przygotowanej szkoły.

 

W szpitalu dla umysłowo chorych pacjent o imieniu Phil przypomina sobie zdarzenia sprzed czternastu lat. On i jego ciężarna żona Debbie widzą kapsułę, którą Mark przybył na Ziemię. Kilka tygodni później Debbie zaczyna rodzić, ale w drodze do szpitala psuje się ich samochód, więc Phil odbiera poród. Dziecko nie przypomina człowieka, więc Debbie bierze je i wchodzi do oceanu. Będąc wciąż w szoku, Phil nie jest w stanie jej powstrzymać. Debbie umiera w wodzie, ale dziecko wciąż żyje.

 

Gdzie indziej, czarnoskóra rodzina Richmondów: Titus, Rosalie i ich Kyle wraca do domu. Titus widzi nocnego jastrzębia i mówi, że to doskonały drapieżnik, ponieważ w ciemności ofiara nie widzi jego cienia i nie może przed nim uciec. Richmondowie zostają zaatakowani przez grupę białych mężczyzn, którzy zabijają Titusa i Rosalie.

 

Kapral Joe Ledger jest w trakcie wykonywania misji w Gwatemali, kiedy przybywają po niego dwaj żołnierze i rozkazują mu wracać z nimi. Ledger jest zwany „Doktorem”, ponieważ nikt tak jak on nie potrafi z precyzją właściwą chirurgowi wykonać powierzonego mu zadania. Dlatego generał Casey uważa, że tylko on ze swoją silną wolą i umiejętnością skupienia będzie mógł w stanie użyć kryształu znalezionego w kapsule Marka. Ledger bierze kryształ i potrafi użyć go jako broń emitującą promieni. Z każdym kolejnym strzałem odczuwa mniejszy ból i większą kontrolę nad przedmiotem z kosmosu. W pewnym momencie kryształ łączy się z dłonią Ledgera, a on sam traci przytomność.

 

Gdzie indziej, dwoje ludzi zanoszą miskę jedzenia do komnaty wykutej w skale i stawiają ją przed otworem w ścianie. Według wierzeń, w ten sposób składają ofiarę Księżniczce, która śpi od stuleci czuwając nad snami ludzi, ale kiedyś się przebudzi. Chłopiec słyszy głos mówiący, że „coś budzi się na świecie”. Po odejściu pary ludzi, koścista ręka wysuwa się ze ściany i sięga po jedzenie.

 

Mark przybywa do szkoły, ale czuje się obco, ponieważ wszyscy trzymają się od niego z daleka. Słyszy rozmowę grupy dziewczyn, które boją się go, i czują, że jest inny, pomimo tego, że nie różni się wyglądem od innych ludzi. Po powrocie do domu Mark mówi rodzicom, że nie powinien wracać do szkoły, ponieważ uważa, że tam nie pasuje. Mark pyta się ojca, czy rzeczywiście nie ma nikogo takiego jak on na świecie. Mason odpowiada, że z tego co wie, to nie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.