Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #26

X-Treme X-Men #26

X-Treme X-Men #26

"God Loves Man Kills II" - part 2

Postacie
Cytat

Lady Deathstrike o Kitty: "She's stubborn, Stryker"
Stryker: "She's a Cubs fan, Deathstrike"

Streszczenie

Góry Skaliste. Trwa walka grupy X-treme z oddziałem żołnierzy, który zaskoczył ich w pobliżu miejsca katastrofy samolotu, przewożącego Williama Strykera. Przeciwnicy X-Men doskonale wiedzą z kim mają do czynienia. Uznając Storm za najgroźniejszego przeciwnika kierują ku niej wszystkie ataki. Ororo, wzbijając się w powietrze i manewrując w locie, unika kilku wystrzelonych w jej kierunku pocisków, lecz w końcu kapituluje, trafiona jednym z nich. Czyściciele popełniają błąd, używając przeciw Bishopowi broni energetycznej. Lucas absrobuje pociski po czym atakuje przeciwników ich własną bronią. Żołnierze próbują innych metod w postaci siatki obezwładniającej i gumowych pocisków, lecz mutant radzi sobie z każdym z tych ataków. Podczas gdy cała uwaga Purifiers skupia się na Bishopie, Sage jest w stanie użyć wysuniętych pazurów Wolverine'a do oswobodzenia Cannonballa. Samuel błyskawicznie wzbija się w powietrze i łapie ogłuszoną Storm. Oboje zauważają, że żołnierze otoczyli Bishopa. Ororo jest przekonana, że bez swojego ekwipunku Czyściciele nie będą groźnymi przeciwnikami, więc postanawia go im 'odebrać' kierując w ich stronę wiązkę błyskawic, która szybko unieszkodliwia cały oddział.


Chicago. Shadowcat siedzi uwięziona w celi. Pamięta jak została ogłuszona i wtrącona do pomieszczenia, w którym się teraz znajduje. Uważając fazowanie przez ściany za zbyt ryzykowne, Kitty postanawia spokojnie czekać na rozwój wydarzeń. Jej plany jednak zostają pokrzyżowane. Nagle jej ciało zaczyna się rozpuszczać a z powstałych bąbelków tworzą się wizje jej przeszłości, wspomnień i marzeń z dzieciństwa i przyjaciół: Colossusa i jego siostry Illyany. Nagle w pomieszczeniu pojawia się rozświetlona postać. Jest nią William Stryker, który wyciąga do Kitty dłoń, oferując jej pomoc. Wizje Illyany i Piotra starają się przypomnieć Shadowcat, że Stryker chciał ją zabić i przyjęcie od niego jakiejkolwiek pomocy byłoby błędem. Wściekła Kitty atakuje Strykera, lecz jego postać rozpływa się w powietrzu. Dziewczyna pada na podłogę i traci przytomność. Całe zdarzenie obserwują na monitorach Stryker i Lady Deathstrike. Yuriko ma wątpliwości co do możliwości przeciągnięcia młodej mutantki na ich stronę. Kitty jest bowiem odporna na telepatyczne sondy a jej psychika zdaje się przebywać w róznych wymiarach. Stryker przekonuje kobietę, że właśnie dlatego Shadowcat jest doskonałym narzędziem do jego celów. W końcu tylko mutant jest w stanie zbliżyć się do innego mutanta. William wierzy w skuteczność jego działań względem Kitty. Mężczyzna nakazuje Deathstrike sprawdzenie stanu obserwacji w Mount Heaven. Palce Yuriko transformują się w swoiste wtyczki, dzięki czemu kobieta może 'podłączyć' swą świadomość do sieci internetowej. Przemieszczając się w ten sposób do wozu obserwacyjnego Deathstrike spostrzega, że jego załoga została zamordowana, lecz nie ma żadnych śladów ataku czy włamania do pojazdu. Zaskoczona odwraca się i spostrzega jakąś postać, która nadzwyczaj spokojnie wita się z Yuriko prostym 'cześć'.


Góry Skaliste. X-Men po wygranej walce starają się wydobyć informacje z żołnierzy. Ci nie boją się Logana krążącego wokół nich i bawiącego się swymi pazurami. Na ich deklaracje o braku obaw przed śmiercią Wolverine oświadcza, że to nie on zajmuje sie przesłuchaniami i że zostawi to specjaliście w tej dziedzinie jaką jest Sage.


Chwilę później zaskoczony Cannonball nie może zrozumieć w jaki sposób Tessa dowiedziała się wszystkiego, czego chciała nawet nie dotykając żadnego z Czyścicieli. Ta tłumaczy, że żołnierze zobaczyli w jej oczach swoją jedyną szansę na wyjście z tej sytuacji żywymi. Ponadto zrozumieli, że Sage wychwyciłaby każde ich kłamstwo. Tessa przedstawia drużynie fakty: organizacja Strykera przetrwała bez swego lidera a ostatnimi czasy kilka jej komórek zostało uaktywnionych. Jedno jest pewne: Stryker nie ryzykowałby przyszłości całej swej organizacji, gdyby nie miał ku temu jakiegoś ważnego powodu. Zadaniem X-Men jest teraz rozszyfrowanie co kieruje ich dawnym przeciwnikiem.


Chicago. Deathstrike po rozłączeniu się z siecią jest bardzo wystraszona. Jest przekonana, że musi ostrzec Strykera przed tym co zobaczyła, lecz ku jej zaskoczeniu jej ciało odmawia jej nagle posłuszeństwa. Szpony Yuriko błyskawicznie się wysuwają i Deathstrike zaczyna atakować niczego nie spodziewających się pracowników organizacji Strykera. William, widząc szaleństwo jakie ogarnęło jego podwładną, bez wahania kieruje się do miejsca przetrzymywania Shadowcat. Zakłada on sobie i Kitty obręcz, która po aktywacji okala ich ciała adamantową zbroją, po czym oboje dzięki mocy Shadowcat uciekają z budynku. Deathstrike przebija się przez ochronę za późno. Ucieczka jest jednak tylko odroczeniem wyroku. Pomimo, że umysł Yuriko jest świadom wszystkich wydarzeń, jej ciało ma tylko jedno polecenie: znaleźć i zabić Williama Strykera i każdego, kto okaże się zagrożeniem dla Mount Heaven!

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.