Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #41

X-Treme X-Men #41

X-Treme X-Men #41

"Prisoner of Fire" - part 2: "Past Lies"

Postacie
Cytat

Rogue: "Look at the sand. First contact came here. Then he was driven down into the sufr. Tide's washed away the details, but Ah figure we can safely assume he fights his way back to dry land."
Gambit: "You can tell all dis... by readin' signs?"

Streszczenie

Gdy Bishop odzyskuje przytomność spostrzega, że jest unieruchomiony przez kolczaste łańcuchy Manacle'a. Wiszącego do góry nogami Lucasa, obserwuje sam Elias Bogan. Obiecuje on swemu więźniowi, że uczyni z niego w pełni oddanego niewolnika, po czym podaje mutantowi Rave. Narkotyk ten sprawia, że Bishop napina granice swych mutacyjnych zdolności do granic możlwości. Momentalnie zrywa krępujące go więzy, co powoduje, że poszczególne ogniwa kolczastego łańcucha rozpryskują się po całym pomieszczeniu. Manacle tylko cudem unika kilku pocisków, lecących wprost w jego kierunku. Chwilę po oswobodzeniu się Bishopa do pomieszczenia wpada Rolling Thunder. Mutantka strzela w kierunu swego przeciwnika. Lucas nawet nie próbuje się uchylić przed energetycznymi pociskami. Absorbuje te, które w niego trafiły, po czym kieruje je w stronę swych przeciwników. Rolling Thunder i Manacle unikają bezpośredniego trafienia, lecz grzęzną pod gruzami ściany, która zawala się po strzałach Bishopa. Chwilę potem staje on przed Bludgeonem i Cudgelem. Ich młoty nie zdają jednak egzaminu w walce z 'naładowanym' X-Manem. Niekontrolowana furia Bishopa kończy się gdy obiera on sobie za cel samego Bogana. Rzucając się wprost na niego, przelatuje przez jego ciało, jak gdyby w ogóle go tam nie było. Bogan wnika do umysłu Lucasa. Okazuje się on być pełen zabezpieczeń przeciwko telepatom, lecz Rave skutecznie odblokował je wszystkie. Dzięki temu Bogan może zmienić świadomość Bishopa wedle swych upodobań.


Tymczasem na plaży w Valle Soleada Rogue i Gambit, idąc śladami butów Bishopa, docierają na miejsce jego walki z podwładnymi Bogana. Obserwując małe urwisko, dwójka mutantów jest w stanie odwzorować szczególy pojedynku. Ślady, pozostawione na mokrym piasku wskazują, że Bishop celowo sprowokował walkę akurat tutaj by pozostawiła ona wyraźny trop. Rogue przypuszcza, że Lucas świadomie zrobił z siebie łatwy cel, by to on stał się obiektem ataku.


W tej samej chwili Sage, za pomocą cybernetycznych okularów, porozumiewa się ze Storm. Tessa oznajmia, że nadal nie jest w stanie połączyć się z nikim z Instytutu. Cokowiek dzieje się w Nowym Jorku, musi być na tyle poważne, że spowodowało odcięcie łączności w Instytucie. Mutantki zmieniają temat i przypominają sobie niektóre fakty, dotyczące działalności Bogana. Przy jego pierwszym pojawieniu się, uzyskał on kontrolę nad Cerebrą, co powinno być praktycznie niemożliwe. Musiał w tym celu uzyskać kontrolę nad kimś, kogo system by rozpoznał i kto miałby pełną wiedzę na temat tego urządzenia. Sage przyznaje, że ma podejrzenia odnośnie mutanta, który posłużył Boganowi za 'wtyczkę' do Cerebry.


Na tym ich rozmowa sie kończy, gdyż połączenie zostaje przerwane. Przyczyną zerwania łączności okazuje sie być przybycie Rogue, która zdejmuje Tessie okulary. Wściekła Anna rzuca Sage w twarz pytanie o 'podłozeniu się' Bishopa na plaży. Agresywne wejście Rogue powoduje instynktowną reakcję obronną u Tessy. Obie mutantki zaczynają ze soba walczyć. Do pojedynku dołącza po chwili Gambit. Kotłowanina zatrzymuje sie w momencie gdy Rogue przytyka Sage nóż do skroni.


Niedługo później do domu przybywają Cannonball i Magma. Gdy zauważają zdemolowany pokój gościnny, żadają wyjaśnień. Gambit oznajmia, że Bishop celowo wpadł w zasadzkę najemników Bogana, a Sage cały czas o tym wiedziała, lecz utrzymywała to w tajemnicy przed resztą. Cannonball po chwili przyznaje, że plan tej dwójki był słuszny. Bishop, jako najbardziej odporny na narkotyki takie jak Rave i mający swe sposoby na opieranie się telepatii, ma największe szanse na przetrwanie w niewoli. Jednocześnie daje to reszcie X-Men czas na działanie i możlwość zorbienia pierwszego kroku. Ryzyko tkwi w tym, że to właśnie Lucas jest najlepszy w walce i jeśli Bogan zdoła przejąć nad nim kontrolę, mogą być pewni, że wyśle go do walki przeciwko nim samym. Cannonball nie ma wątpliwości: jeśli X-Men chcą zaatakować , muszą się rozdzielić. Jedna grupa zajmie się walką z Bishopem, podczas gdy reszta zneutralizuje telepatę, który jest pod kontrolą Bogana. Gdy telepata zostanie unieszkodliwiony, ich przeciwnik straci swój największy atut i walka będzie praktycznie roztrzygnięta. Wywody Sama przerywa pojawienie się holograficznej postaci Storm. Ororo zdołała się ponownie połączyć z Sage. Storm zostaje powiadomiona o planie działania i decyduje, że grupa poradzi sobie bez niej. Cannonball zwraca uwagę na samodzielne działania Bishopa i Tessy. Zespół ma, wedłgu niego, prawo znać historię, jaka łączy Sage i Bogana.


Mutantka niechętnie podejmuje ten temat. Pamięcią cofa się do czasów swojego pobytu w Hellfire Club. Wówczas była ona osobistą asystentką Sebastiana Shawa, Black Kinga. Elias Bogan nie posiadał żadnego oficjalnego tytułu, lecz każdy z członków klubu musiał się z nim liczyć. Pewnego razu doszło do karcianej gry między Shawem i jednym z podwładnych Bogana, Oliverem Rylandem. Stawką była Emma Frost. Black King, z pomocą Sage, wygrał zakład. Bogan przyjął przegraną ze spokojem, lecz dobrze wiedział kto stał za jego porażką. Cierlpiwie czekał, by zemścić na Sage. W momencie gdy Bogan pojmał Tessę Shaw miał wybór: mógł odzyskać swą asystentkę, lecz w zamian musiał oddać wszystko co posiadał. Cena była zbyt wysoka. Wówczas, gdy nadzieja na ratunek była nikła, nadszedł on z niespodziewanej strony. Storm, na polecenie Xaviera, wyprowadziła Sage z klubu. Tessa nosi teraz brzemię Bogana i jest przekonana, że będzie ono na niej ciążyć do końca jej życia. Jest jednak zdeterminowana by do ostatnich sił się mu przeciwstawiać.


Jeszcze tego samego wieczora X-Men dopracowują plan działania. Pomimo przeanalizowania wszlkich danych o siedzibie X-Corp, Sage nie była w stanie odnaleźć jakichkolwiek planów podziemi tego budynku. Magma oświadcza reszcie, że jest w stanie wyczuć jakąkolwiek deformację w ziemi. To oznacza, że bez problemu namierzy podziemia posiadłości i będzie w stanie wypalić do nich drogę.


Tymczasem Bogan jest gotowy do ostatecznego starcia. Na czele jego podwładnych stoi teraz doskonała maszyna do zabijania. Jest nią Bishop.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.