Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #3

X-Treme X-Men #3

X-Treme X-Men #3

"Hell to Pay"

Postacie
Streszczenie

Storm, Rogue, Bishop, Beast oraz Thunderbird opłakują swoją przyjaciółkę, która nie przeżyła śmiertelnego ataku Vargasa [poprzedni numer]. Nie dane im jest jednak pozostawać w swej żałobie samymi, ponieważ do pomieszczenia wparowuje oddział specjalny znany jako Action Force, oraz ich dowódca - Diego Sandoval. Wyraźnie winią oni mutantów za to, co stało się w bazie (wielu ludzi ich oddziału zostało brutalnie zamordowanych). W ich obronie staje jednak hiszpańska minister sprawiedliwości - Maria Pilar Cortes. Sanitariusze pomagają X-Men w opatrzeniu ran i, niestety, potwierdzają to, co, co oni wiedzieli już wcześniej - Psylocke nie ma już pośród żywych. Najbardziej rozgoryczony tym tragicznym wydarzeniem jest narzeczony denatki, Thunderbird, który zaczyna kwestionować wybory, jakich dokonał w życiu wyjeżdżając z Indii i zostając członkiem szkoły Xaviera. Zastanawia się, czy sprawy potoczyłyby się inaczej, gdyby był przy ukochanej w czasie walki. Pocieszyć go stara się Bishop, który także stracił bliską osobę - siostrę Shard. Wyjaśnia mu, że pomimo żalu, jaki jest w jego sercu musi zdawać sobie sprawę, że z zajęciem, które wykonuje połączone jest nieustanne narażanie swego życia. Neal po raz ostatni żegna się z ukochaną.

 

Na podstawie dowodów zebranych na miejscu zbrodni Sage stwierdza, że Vargas jest istotą dotąd niespotykaną. Nie jest on ani mutantem, ni człowiekiem. Kobieta, która przez lata była szpiegiem pracującym dla Profesora X w tajnym kręgu Hellfire Club wspomina jak niegdyś, podczas gdy X-Men pojedynkowali się z członkami tego klubu, miała okazję zmierzyć się z pracującą wtedy dla Brytyjskiego wywiadu panną Braddock. Owego dnia była znacznie od niej potężniejsza.


Bohaterowie postanawiają nie zwlekać dłużej z odnalezieniem i wzięciem odwetu na osobie odpowiedzialnej za zbrodnię. Wyruszają na ulice Valencii i przesłuchują kilku miejscowych opryszków, którzy nie wykazują jednak zbytniej chęci do współpracy. Zniecierpliwiona zaistniałą sytuacją Rogue postanawia wykorzystać swoje własne metody perswazji, a używa do tego... pazurów Wolverine'a. Storm wydaje się mieć pewne zastrzeżenia, co do zachowania towarzyszki broni, ale ta nie chce nawet o tym słyszeć. Teraz z kolei wspomnienia zaczynają nawiedzać byłą członkinię Bractwa Złych Mutantów, kiedy wspólnie z Psylocke poddawały się treningowi w Sali Ćwiczeń. W sparingu bierze udział także Thunderbird, który jest zdumiony kunsztem, z jakim telepatka posługuje się sztukami walki.


W międzyczasie do umierającego, jak się wydaje, Beasta przychodzi ksiądz, jednak według Sage, to właśnie jej usługi są mu teraz niezbędne, a nie kapłana. Jako rezultat wykorzystania jej mocy na Henrym McCoy'u dochodzi do kolejnej transformacji tego drugiego do kociej postaci. Jego rany zostały uleczone, lecz Storm decyduje, że w tej sytuacji posunięciem niemądrym byłoby dalsze narażanie go podczas misji przeciwko Vargasowi. Uzdrowicielka Beasta wysnuwa także pewne podejrzenia, co do

pochodzenia złoczyńcy. Ponieważ wydaje się on być przygotowany na moce X-Men, kobieta podejrzewa, że jest wcieleniem tzw. Xavier Protocols - dokumentów, które zawierają akta podopiecznych Xaviera i ich słabości, a także sposób, w jaki każdego z nich można zabić. Być może Profesor X postanowił wysłać go za nimi by uniemożliwić mutantom odczytanie treści pamiętników...


Do Valencii przylatuje Brian Braddock - brat Betsy oraz jego żona, Meggan. Ororo wraz z resztą zespołu obserwuje, jak trumna z ciałem Psylocke niesiona jest przez grupę mężczyzn do samolotu.

Autor: Killah

Galeria numeru

X-Treme X-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.