Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #40

X-Treme X-Men #40

X-Treme X-Men #40

"Prisoner of Fire" - part 1: "Ambush"

Postacie
Cytat

Cannonball: "Have you seen that uniofrm she wears? Ah mean, what's Xavier thinkin', lettin' my sister dress like that?"
Lila Cheney: "Like Paige gave Charley a choice?"

Streszczenie

Valle Soleada. Rogue i Gambit spacerują po plaży, korzystając z chwili spokoju i samotności. Namiętny pocałunek przerywa dwójce zakochanych pojawienie się Bishopa, który obrał sobie za miejsce wieczornego biegania ten sam fragment plaży. Rogue jest widocznie poirytowana zachowaniem Lucasa, lecz Gambit szybko uspokaja swą partnerkę. Remy proponuje by wieczorem urządzić na plaży małe przyjęcie. Oboje są zgodni, że to świetny pomysł.


Tymczasem dom Rogue aż trzęsie się od krzyków wściekłej Evangeline Whedon. Kobieta jest już zmęczona szukaniem jakiejś nieprawidłowości w działaniu Jaroda Malloya. Prawnik stworzył jednak finansowy labirynt bez wyjścia. Każdy trop, którym podąża Evangeline, kończy się ślepą uliczką. Słuchająca wywodów prawniczki, Marie D'Ancanto zadaje Whedon nieoczekiwane pytanie. Dziewczyna zastanawia się dlaczego Evangeline zatrudniła nieodszłą terrorystkę do pomocy, podczas gdy sama jest mutantką, czyli obiektem jej zamachu. Prawniczka tłumaczy, że potrzebowała jakiejś asystentki. Marie jest na zwolnieniu warunkowym i potrzebuje teraz spokojnego życia i dobrej pracy. Zdaniem Evangeline ciekawszym pytaniem jest, dlaczego Marie zgodziła się przyjąć posadę. D'Ancanto tłumaczy, że nie była pewna swej decyzji. Poprostu zdawało jej się, że to właściwa droga. Whedon, opowiadając swe dzieje po tym jak dowiedziała się, że jest mutantem, uświadamia Marie, że ich losy są bardzo podobne. Evangeline także straciła w życiu wszystko, co uważała za ważne, ale pomimo to zdołała się odbudować. Teraz chce tego samego dla młodej D'Ancanto. Prawniczka postanawia rosprostować skrzydła, poddając się swej transformacji w czerwonego potwora, przypominającego smoka. Przy pustej okolicy ten manewr wydaje się bezpieczny, więc Evangeline nie ma żadnych oporów. Tymczasem Marie udaje sie do pokoju obok, gdzie przebywa Sage. Dość szybko rozmowa schodzi na temat niedawnego zamachu. Tessa przekonuje Marie, że kolejne przeprosiny są zbędne. Dziewczyna spróbowała. Nie powiodło się jej. Zrozumiała swój błąd i już go nie powtórzy. Dla Sage sprawa jest zakończona i najwyższy czas przejść nad nią do porządku dziennego. Ważniejsze są problemy, związane z Jarodem Malloyem.


Śledztwo utknęło w martwym punkcie i zarówno Tessa jak i Evangeline nie mogą ustalićnic konkretnego. Dlaczego mutanci mieszkają właśnie w Valle Soleada? Co tworzy z tej osady wyjątkowe miejsce? Dlaczego ich dobre stosunki z ludźmi nagle się załamały i kto czerpie z tego korzyści? Te pytania pozostają nadal bez odpowiedzi. Najbardziej niepokojące są powiązania Revenant i Manacle'a z siedzibą X-Corp. Choć to miejsce wydaje sie być ich kryjówką, X-Men nie mogli odnaleźć żadnych konkretnych śladów na to wskazujących, poza tym, że Rogue wyśledziła ich ucieczkę właśnie do tamtej lokacji. Jednak chwilę potem okazało się, że mutanci zniknęli a skanowanie posiadłości nie wskazywało na teleportację. Sage nie odnalazła żadnych planów siedziby. Choć podobno została ona wybudowana w latach sześćdziesiątych, niektóre zdjęcia tej lokacji pochodzą nawet z roku 1921. Po swych zaskakujących odkryciach, Sage postanawia skontaktować się z kimś z Instytutu Xaviera. Cały ośrodek jest jednak wyłączony z sieci. Kolejne próby połączenia się z Xavierem, Cyclopsem, Jean i Emmą kończą się fiaskiem. Tessa postanawia porozumieć się ze Storm. Gdy połączenie dochodzi do skutku, Sage oznajmia Ororo, że sytuacja uległa zmianie. Bogan nie jest już jedynym problemem, z którym muszą się uporać.


Późnym wieczorem tego samego dnia, Cannonball, Lila Cheney, Rogue i Gambit relaksują się przy ognisku. Radosnym chwilom towarzyszą rozmowy o związkach wśród X-Men. Sam zwierza się reszcie ze swego niepokoju odnośnie związku Page z Angelem. Grupa zwraca mu uwagę, że jego siostra jest już dorosła i powinna decydować za siebie. Po chwili grono imprezowiczów znacznie się powiększa. Na miejsce przybywają Sunspot i Magma. Ich środkiem transportu jest Evangline Whedon, która po lądowaniu przybiera z powrotem ludzką postać. Amara dziwi się, że w ich gronie nia ma Sage ani Bishopa. Evangeline tłumaczy, że próbowała nakłonić Tessę do przybycia, lecz ta nie chciała odrywać sie od pracy. Nieobecność Bishopa tłumaczy natomias Cannonball. Sam oznajmia, że Lucas kazał im rozpocząć zabawę bez niego, ale obiecał, że później do nich dołączy.


Okazuje się, że Lucas nadal biega po okolicy. Jego przebieżkę przerywa nieoczekiwany atak. Bishop nie daje się jednak zaskoczyć, powalając pierwszego napastnika, którym okazuje się być Manacle. Atak zostaje jednak szybko ponowiony. Lucas uchyla się przed pociskami młodej Wietnamki o imieniu Rolling Thunder, nie jest jednak w stanie uniknąć uderzeń Cudgela i Bludgeona. Manacle pochwyca oszołomionego mutanta w swe sidła. Gdy Revenant przystępuje do ataku mentalnego, Bishop nieoczekiwanie oswobadza się z więzów. Kilka chwil wystarczy by, za pomocą energii zaabsorbowanej w walce Lucas pokonał wszystkich napastników. Gdy pewny wygranej, wyjmuje cybernetyczne okulary, w celu skontaktowania się z resztą grupy, zostaje obezwładniony przez Eliasa Bogana. 'Łowca mutantów' przenika swą dłonią przez głowę Bishopa, co powoduje u niego momentalną utratę przytomności. Bogan, stojąc nad bezwładnym ciałem mutanta, podnosi jego okulary. Nikt nie dowie się co się stało z Bishopem do czasu gdy będzie za późno. Za późno dla X-Men... a w szczególności dla Sage.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.