Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #42

X-Treme X-Men #42

X-Treme X-Men #42

"Prisoner of Fire" - part 3: "Eyes Of Fire"

Postacie
Cytat

Evangeline Whedon: "This ain't where we're s'posed t'go, Sage."
Sage: "I'm changing the plan."
Rogue: "What a suprise..."

Streszczenie

Dom Rogue w Valle Soleada staje się bazą wypadową X-Men. Do grupy X-Treme dołączają Sunspot, Magma i Skids z X-Corp. Wszyscy, przebrani w stroje bojowe i gotowi do walki, zbierają się w pokoju gościnnym. Cannonball przedstawia wzszystkim sytuację. Ich przeciwnik porwał Bishopa i, zakładając najgorsze, całkowicie go teraz kontroluje. Dodając, że Lucas jest prawdopodobnie potraktowany narkotykiem Rave, może sie on okazać przeciwnikiem nie do pokonania. Kluczem do opanowania sytuacji będzie więc unieszkodliwienie telepaty, za pomocą którego Bogan kontroluje swych podwładnych. Część grupy zajmie Bishopa i resztę podwładnych Bogana, podczas gdy reszta będzie mogła wedrzeć się do podziemi siedziby X-Corp, gdziej, jak ustalono, znajduje się główna siedziba ich przeciwnika, więc zapewne i telepata. Evangeline Whedon oferuje swą pomoc w walce z Bishopem, lecz Cannonball jest przeciwny tej propozycji. Whedon, jako cywil, powinna się trzymać z dala od niebezpieczeństwa, które dotyczy X-Men. Nagle Gambit oznajmia Samowi, że pokona Bishopa. Cannonball przypomina Remy'emu, że ten nawet nie ma swych mocy. Gambit powtarza, że da Lucasowi radę, i że ten nawet nie będzie się spodziewał ataku z jego strony. Gdy wszyscy znają sweg rolę, zaczynają się ostatnie przygotowania do wyprawy. Sage, Rogue, Magma, Marie D'Ancanto i Evangeline Whedon tworzą grupę, która ma zająć się telepatą, podczas gdy Cannonball, Gambit, Sunspot i Skids ruszają naprzeciw Bishopowi.


Grupa udzerzeniowa dociera na miejsce. Do pierwszego starcia dochodzi między Skids a Bludgeonem i Cudgelem. Dziewczyna bez problemu radzi sobie z dwoma osiłkami. Bludgeon wpada w wyrwę w ziemi, utworzoną przez Skids. Formalności dopełnia Sunspot, który ogłusza potężnym ciosem Cudgela. Nagle na dwójkę mutantów spada grad pocisków energetycznych Rolling Thunder. Z pomocą przybywa Cannonball, który w swej neizniszczalnej formie stanowi świetną zasłonę przed trafieniem. Guthrie odbija jeden z pocisków wprost do Rolling Thunder, co skutecznie wyłącza ją z walki. X-Men radzą sobie bez problemu z kolejnymi przeciwnikami do czasu aż na placu boju pojawia się Bishop. Lucas wprawia Skids w ruch wirowy, z którego nie jest w stanie wyjść. Następny na drodze jest Sunspot. Roberto wespół z Cannonballem wymierzają Bishopowi potężny cios. Lucas przebija w locie jeden z kamiennych bloków, które tworzę ruinę zamku, na którym mutanci toczą swoją walkę. Znajdując chwilę wytchnienia, Sunspot zatrzymuje Skids, i odłącza urządzenie Bishopa, które wprawiło dziewczynę w ruch wirowy. Urządzenie to okazuje sie być pułapką, która w momencie odłączenia uwalnia ładunek elektryczny, który w jednej chwili obezwładnia Sunspota i Skids. Jednocześnie, wysysa ona siły z obojga mutantów i zasila 'akumulatory' Bishopa, który w mgnieniu oka pozbierał się po upadku i nabrał nowych sił. Lucas radzi sobie z Cannonballem za pomocą mikroskopijnych nanomitów, które powodują, że Sam traci kontrolę nad swym lotem. Bishop, zadowolony ze swego działania, nie zauważa ataku Gambita od tyłu. Między Remym i Lucasem dochodzi do wymiany ciosów i uników. Bishop daje się jednak podejść. Gambit kieruje go wprost na jego własna pułapkę. Gdy Bishop na nią wpada, zostaje z niego wyssana cała energia i traci on przytomność. Gambit stoi na jego ciałem i tylko się uśmiecha. Pojedynek skończył się dokładnie tak jak to przewidywał. Jednak coś nieoczekiwanego ma jednak miejsce. Nagle przez głowę Remy'ego przenika czarna ręka. Gambit pada bezwładnie na ziemię a zza jego pleców wyłania się ciemna postać telepaty, którego oczy jarzą się czerownym światłem.


Tymczasem reszta grupy, dzięki transportowi zapewnionemu przez Evangeline Whedon, która przybrała postać smoka, dociera na miejsce. Nie jest to jednak miejsce opisane w planie Cannonballa. Okazuje się, że Sage postanowiła zmienić ustalenia. Tessa tłumaczy, że Bogan wie o nich zbyt wiele. Zna ich możliwości i liczebność i z pewnością ma swoją taktykę działania. Przewagę w tej walce może dać X-Men tylko niespodziewana zagrywka. A kto jak nie mutantka, która przenika przez ściany i jest praktycznie nieuchwytna dla telepatii może być lepszym sojusznikem w tym starciu? Po chwili wszystko staje się jasne. Z pobliskiego magazynu wyłania się postać Kitty Pryde.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.