Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #1

X-Treme X-Men #1

X-Treme X-Men #1

"Now it Begins"

Postacie
Cytat

Rogue: "Guys onna ground, guys in combat armor, guys in gunships, pistols, rifles, pulse cannoncs, missiles... Who the heck went an' called out the flamin' army!?!"

Streszczenie

Hiszpania. Człowiek o imieniu Vargas siedzi na tronie w otoczeniu pary swoich popleczników Thaisa i Thaiis. Obok niego, na podeście, leży otwarta księga. Mężczyzna wykrzykuje słowa "now it begins!" ("teraz się zacznie")


W hotelu w innej części miasta Beast i Storm przygotowują się właśnie do śniadania. Thunderbird i Psylocke rozkoszują się poranną przejażdżką tylko we dwoje. Bishop odpoczywa w małej kawiarence, a Rogue siedząc na dachu budynku obserwuje wschodzące słońce.


Nagle... cała szóstka zostaje zaatakowana przez oddziały lokalnej gwardii. Jedynie Rogue udaje się podjąć walkę z napastnikami, jednak kilkunastoosobowa grupa wspomagana przez śmigłowce nawet dla niej okazuje się być zbyt silna. Ostatecznie Rogue ląduje nieprzytomna w morzu.


Ostatnia z X-Men - Sage, przebywająca w hotelu, również staje się celem gwardii. Jako jedynej udaje jej się wyjść bez szwanku z walki i zbiec z miejsca wydarzeń. W przebraniu wydostaje się z budynku nie mogąc dojść, dlaczego cała drużyna została zaatakowana. Kobieta przypomina sobie całą podróż grupy do Hiszpanii.


Na Płw. Iberyjski X-Men dostali się prywatnym jachtem, który przez cały czas prowadziła Rogue, jakby chciała odpokutować za coś, co zrobiła w przeszłości. W trakcie podróży Sage streściła Thunderbirdowi historię Destiny i jej Dzienników, których odnalezienie jest celem misji grupy. Neal dowiedział się między innymi, że Rogue, nim jeszcze wstąpiła do X-Men, była wychowywana przez Mystique i Destiny. Tak ważne Dzienniki natomiast zostały spisane, gdy ich autorka, która była w stanie przewidywać przyszłość, miała kilkanaście lat. Kobieta pisała swoje dzieła przez trzynaście miesięcy, po jednym tomie na każdy z nich. W księgach zawarto różne możliwe linie czasu przedstawiające przyszłość świata, ludzkości i mutantów. Po ukończeniu prac Destiny straciła wzrok. Thunderbird nie do końca rozumie, dlaczego odwrócili się od reszty X-Men i Xaviera. Psylocke wyjaśnia mu, że tak potężny mutant jak Profesor byłby w stanie sam stać się panem świata, gdyby znał przyszłość. W takiej sytuacji nie mogą mu zaufać. Dowiadujemy sie również, że Tom 3 Dzienników jest już w posiadaniu nowopowstałej grupy.


Teraźniejszość, Valencia. Maria Cortes, hiszpański minister sprawiedliwości przyjeżdża do kwatery głównej gwardii. Kobieta żąda wyjaśnień od głównodowodzącego, Diego Sandovala, dotyczących ataku na X-Men. Dowódca pokazuje jej przebieg testów, które są aktualnie przeprowadzane na mutantach. Jeden z naukowców twierdzi, że wszyscy schwytani powinni zostać natychmiast zabici, w końcu są mutantami. Sandoval jednak zamierza postępować zgodnie z prawem i bez dowodów nie da zezwolenia na eksterminację grupy. Po zakończeniu badań X-Men czeka przejście przez labirynt, który pozwoli Hiszpanom jeszcze lepiej poznać ich moce i sposób działania, aby być w stanie się bronić przed innymi homo-superior.


Inne miejsce. Dwóch policjantów czeka na nabrzeżu na pojawienie się mutantki, która nie została pochwycona w trakcie niedawnej akcji (Rogue). Obaj zostają szybko zabici przez Vargasa, który rozpoczął właśnie polowanie na X-Men i nie zamierza pozwolić, aby ktoś się wtrącał w jego 'interesy'.


Storm, Bishop, Beast, Psylocke i Thunderbird budzą się w nienznanym im miejscu. Cała piątka znajduje się w tunelu, który został przygotowany jakby specjalnie dla nich. Jest zbyt wąski aby Ororo mogła użyć swoich zdolności. Promienie Thunderbirda również nie są w stanie nic zdziałać, ze względu na materiał, z jakiego tunel jest wykonany. Chwilę później X-Men zostają zaatakowani przez kolejny oddział. Tym razem jednak mutanci radzą sobie z napastnikami bardzo szybko. Po rozprawieniu się z zagrożeniem grupa ma parę chwil na odpoczynek. Mutanci zastanawiają się między innymi dlaczego w ogóle zostali porwani i co się dzieje z pozostałą dwójką - Rogue i Sage. Rozmowę przerywa nagłe zawalenie się podłogi. X-Men zaczynają spadać w ciemność...

Autor: viq

Galeria numeru

X-Treme X-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.