Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #32

X-Treme X-Men #32

X-Treme X-Men #32

"Intifada" - part 2: "W.M.D. (Weapons Of Mass Destruction)"

Postacie
Cytat

Rogue: "What's your problem, girl? What'd we ever do to you?"
Marie: "You exist! If you're a mutie, or a mutie-lover it's what you deserve!"
Rogue: "No offence, but Ah got better things t' do with the rest o' mah life... assumin' Ah have one"

Streszczenie

Podczas gdy Storm i Gambit śledzą postanowienia szczytu światowych mocarstw w Teksasie, Bishop, Sage i Cannoball odnaleźli Rogue w miasteczku Valle Soleada. Chwile radości rozwiało pojawienie się w pobilskim klubie dziewczyny obłożonej ładunkami wybuchowymi. W wyniku szamotaniny Cannonball pochwytuje nieodszłą zamachowczynię i wzbija się wraz z nią i Rogue, która zdołała przechwycić detonator, w powietrze. Mutantka szybkim ruchem rozcina kurtkę dziewczyny pozostawiając Samuela z ładunkiem wybuchowym. Zamachowczyni korzystając z chwili nieuwagi Rogue odpala bombę, którą rozrywa kurtkę trzymaną przez Sama. Obie kobiety spadają z ogromną prędkością i na kilka metrów przed zderzeniem z ziemią Cannonball przybywa na ratunek. Z chwilą gdy cała trójka bezpiecznie ląduje przed klubem Lila Cheney pada w objęcia Guthriemu i teleportuje się wraz z nim z dala od całego zgiełku, powstałego po próbie zamachu. Bishop i Rogue dziwią się, że po zamieszaniu w klubie na miejscu nie pojawiła się policja. Przyczyną tego wydaje się być zamieszanie mutantów w całą sprawę i choć stosunki mutantów z ludźmi są w Valle Soleada w większości dobre nadal istnieją dawne uprzedzenia i lęki. Jeden z przyjaciół Anny (bo tak nazywana jest w miasteczku Rogue) rozpoznaje zamachowczynię jako Marie D'ancanto. Dziewczyna wściekła i roztrzęsiona uderza Rogue w twarz i krzyczy 'Dlaczego wszyscy nie jesteście martwi!?'


Teksas. W okolicach prezydenckiego rancza rozpętuje się potężna burza. Deszcz i błyskawice uniemożliwiają przeniesienie prezydenta w bezpieczne miejsce. Tuż przed zabudowaniami pojawia się nagle ogromne tornado. Porywając ze sobą wszystko co staje na jego drodze, wir powietrzny formuje się w kształt kobiecej twarzy po czym w mgnieniu oka zanika tak szybko jak się pojawił. Później, niedaleko rancza, Gambit wypomina Storm jej popisywanie się przy niedawnej burzy. Ororo zapewnia Remy'ego, że doszła już do pełni sił po długiej rekonwalescencji i jego obawy są bezpodstawne. Gambit nie wierzy jednak zapewnieniom mutantki, lecz jest przekonany, że w odzyskaniu formy może pomóc pocałunek. Tuż po nim Cajun zapewnia, że to Rogue jest jego sercu najdroższa na co Storm oznajmia, że poraz pierwszy zazdrości swej koleżance. Intymną rozmowę przerywa pojawienie się grupy delegatów, uczestniczących w szczycie mocarstw. Wśród nich jest Valerie Cooper oraz pułkownik Alexei Vazhin, do którego Storm zwraca się pierwsza. Zapewnia go, że wie co jest tematem rozmów przywódców największych państw świata i informuje wszystkich zebranych, że zamierza znaleźć rozwiązanie tej patowej sytuacji.


Valle Soleada. W swym meiszkaniu Rogue odbywa rozmowę z Marie. Dziewczyna nie jest skora do zwierzeń, lecz gdy mutantka opowiada o niewinnych osobach, które znalazły sie w klubie poprzedniej nocy i które mogły w nim zginąć, D'ancanto zalewając się łzami odkrywa przepaskę na oku, pokazująć ranę, której doznała w wyniku ataku mutantów. Marie zaczyna opowiadać o swojej rodzinie i wypadku, którego padli ofiarą. Po nim policja nie podjęła żadnych działań, tłumacząc się brakiem dowodów, lecz rodzina D'anacanto wiedziała, że strach przed mutantami był tym co zadecydowało o wstrzymaniu śledztwa. Wuj Marie nie chciał jednak zrezygnować. Powiadomił o całej sprawie prasę i telewizję. Po jego działaniach w domu pojawili się prawnicy reprezentujący X-Corp, organizację stworzoną do pomagania mutantom. Powiadomili oni wuja Marie, że oskarżenia przez niego złożone możnaby uznać zniesławienie i przestępstwo przeciw gatunkowi mutantów. W tym momencie Marie chciała by wszystko sie już skończyło, lecz sprawy uległy pogorszeniu. Po odbytej rehabilitacji w domu dziewczyny pojawił się człowiek, który złożył ofertę kupna ich mieszkania. Wcześniej zdołał już wykupić większość domów w okolicy i zapewnił rodzinę D'ancanto, że Valle Soleada się zmienia i nic tego nie zatrzyma. Dodał, że nie ma sensu pozostawać w miejscu gdzie nie będzie się milewidzianym. Po odmowie Marie i jej wuja zaczęły dręczyć koszmary. Ich uciążliwość spowodowała, że D'ancanto zgodził się na sprzedaż domu co zaowocowało zanikiem sennych wizji. Po przeprowadzce Marie dowiedziała się, że z wykupionych domów utworzono dzielnicę zamieszkała wyłącznie przez mutantów. Całe życie Marie zostało zniszczone przez mutantów i nie dość, że uszło im to na sucho to jeszcze było to całkowicie legalne. Po pewnym czasie dziewczyna znalazła w internecie stornę organizacji 'Purity', która skupiała osoby o podobnych problemach z mutantami. Dzięki zaczerpniętym z niej informacjom Marie sama skonstruowała potrzebną broń i dowiedziała się, że szef X-Corp, Roberto DaCosta, pojawi się w barze tamtej nocy. Kończąc swą opowieść Marie podkreśla, że nie żałuje niczego co zrobiła i jeśli będzie miała okazję spróbuje jeszcze raz.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.