Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #6

X-Treme X-Men #6

X-Treme X-Men #6

"Paradise Lost!"

Postacie
Streszczenie

W szpitalu w Sydney ma właśnie miejsce sekcja zwłok niejakiego Milesa Warbecka zwanego Viceroyem, szefa mafii, za którego śmierć obarczany jest członek X-Men - Gambit. Przeprowadzającym ją lekarzem jest dr Peter Lambert, a towarzyszy mu inspektor australijskiej policji śledczej - Lucas Bishop. Ten pierwszy twierdzi, że gangster udusił się pomimo, iż przebywał w pomieszczeniu o swobodnym przepływie powietrza. Lekarz jest dobry w tym, co robi, jednak tego przypadku nie potrafi wytłumaczyć w żaden racjonalny sposób. Nie pomaga mu fakt braku jakichkolwiek śladów przemocy, zażycia narkotyków lub jakichkolwiek innych trucizn, ani to, że zmarły był świetnym pływakiem, który prawdopodobnie mógłby wstrzymać oddech przez dłuższy czas.

 

Podający się za inspektora X-Man przesyła te dane do swej koleżanki Sage przez specjalne okulary. Ta z kolei potwierdza diagnozę dr Lamberta i zauważa, że sposób zgonu wyklucza Remy'ego jako potencjalnego winowajcę, ponieważ moce, jakimi on dysponuje uniemożliwiają uduszenie kogokolwiek. Niestety, jego przestępcza przeszłość powoduje, że uznany jest za głównego podejrzanego w tej sprawie. Reszta zespołu uważa za priorytet odnalezienie swego towarzysza w celu uzyskania odpowiedzi. Rogue informuje przyjaciół, że wpadła na Gambita w Chinatown, w salonie prowadzonym przez Juliusa Gowa. Tessa zaleca jej ostrożność, jako że jego właściciel jest przywódcą gałęzi chińskiej Triady w Sydney. Sage zastanawia się nadal nad tajemniczym zgonem Warbecka. Skoro mafiozo był wyborowym strzelcem nierealne jest, aby strzelając do nieruchomego celu nie trafił go, więc być może został on poddany działaniu jakiejś iluzji... Potem zleca Storm i Thunderbirdowi sprowadzenie dzieci zamordowanego - Heather i Davisa Cameron - którzy przebywają w Surfer's Paradise i jako spadkobiercy tronu ojca, prawdopodobnie znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie.


W międzyczasie jeden z policjantów mówi Bishopowi o szerzącej się wojnie pomiędzy gangami, spowodowanej śmiercią bossa mafii.


Dotarłszy na miejsce, Thunderbird podchodzi do pewnej pięknej kobiety, będącej jedną z najlepszych tutejszych ratowniczek i jednocześnie córką Viceroya. Wdaje się z nią w rozmowę, podobnie jak Ororo czyni z jej bratem, któremu wydaje się, że przywódczyni X-Men jest nim zauroczona. Spokój plażowiczów zakłóca wielki rekin, który zaatakował pływających w wodzie ludzi. Ponieważ Davis uderzając głową w deskę zaczął krwawić, drapieżnik na pewno zaatakuje go pierwszego, o czym przekonana jest jego siostra. Tak też się dzieje, a Thunderbird próbując ich ratować, postanawia wykorzystać połączenie między nim a Storm przez okulary, używając swych mocy i oddając jeden celny strzał prosto w szarżującą bestię. Ponieważ Heather nie wyczuwa u swego brata bicia serca, Ororo musi zamanifestować swą umiejętność kontrolowania piorunów i aplikuje chłopakowi jedną, precyzyjnie wymierzoną wiązkę, która ratuje mu życie.


W tymczasowej bazie grupy mutantów czas mile upływa Sage, która nagle w jakiś dziwny, niewyjaśniony sposób przenosi się do swego byłego apartamentu w siedzibie Hellfire Club na Manhattanie.


W tajemniczym laboratorium nagle przytomność odzyskują uwięzieni wcześniej Rogue i Gambit. Wita ich osoba, która każe nazywać siebie egzaminatorem, a towarzyszy mu Red Lotus. Obaj panowie są w służbie Juliusa Gowa. Egzaminator postanawia wyjaśnić, czy rzeczywiście dwójka X-Men jest odpowiedzialna za śmierć ich szefa, przeprowadzając na nich testy. W odpowiedzi Rogue spluwa mu w twarz. Starzec posługuje się igłami, w jednej chwili poddając ich organizmy uczuciu ekstazy, a w drugiej agonii. Lotus jest zaszokowany jego metodami i zakazuje mu dalszego kontynuowania eksperymentów, jednak egzaminator nie ma zamiaru tego słuchać i usypia go. Gambit stara się odwrócić uwagę prześladowcy na tyle, aby Rogue mogła wyjąć jedną z igieł i otworzyć zamki w krępujących ją kajdanach. Czyn ten przywraca jej moce. Chwilę później X-Man postanawia odpłacić swemu oprawcy pięknym za nadobne. Mutanci decydują się uciec z laboratorium i przemówić do rozumu Red Lotusowi, który jednak nadal pragnie zemsty za śmierć pradziadka. Nie chcąc tracić więcej czasu, Rogue ogłusza go i zabiera ze sobą jako osobę, która mogłaby poświadczyć o ich niewinności.


Przebywająca w swym apartamencie Sage właśnie skończyła pracę zleconą przez Black Kinga z Hellfire Club, lecz nagle zostaje zaskoczona przez niewidzialną postać. Udaje jej się jednak skutecznie odparować atak, a w leżącej na ziemi kobiecie rozpoznaje córkę byłego członka klubu - Masterminda. Dziewczyna nazywa się Regan Wyngarde i posiada, podobnie jak jej ojciec, zdolności iluzjonistyczne. Umiejętności te mogą być bardzo niebezpieczne, ale Tessa potrafi się na tyle skoncentrować, aby im nie ulec. Sage postanawia opuścić pomieszczenie, lecz ku jej zdziwieniu drzwi prowadzące na zewnątrz są zamurowane. Próbuje skupić się na tyle, aby złudzenie zniknęło i powiadomić swych kolegów, jednak zostaje pozbawiona przytomności przez Sebastiana Shaw, który chce wiedzieć dlaczego Tessa go zdradziła.


Neal Shaara i Heather Cameron rozmawiają ze sobą w Surfers Paradise podczas, gdy Davis czeka na Ororo, spóźniającą się na ich spotkanie. Kiedy ta wreszcie się zjawia, chłpak, widząc jak świetnie wygląda jego nowa znajoma, postanawia poprosić ją do tańca. Dobrą zabawę mutantów obserwuje z zewnątrz grupa wojowników Ninja. Storm zaczyna zastanawiać się dlaczego Bishop, Rogue i Sage jeszcze się z nią nie skontaktowali. Nagle, pozostający do tej pory w ukryciu, bandyci "wpadają" przez dach i rozpoczynają atak...

Autor: Killah

Galeria numeru

X-Treme X-Men #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.