Avalon » Serie komiksowe » Ultimate War » Ultimate War #1

Ultimate War #1

Ultimate War #1

"Ultimates vs. Ultimate X-Men" - part 1

Postacie
Cytat

Dr Brankin: "My God. I thought The Brotherhood was supposed to have been neutralized, Jan."
Wasp: "I thought Magneto was supposed to be dead."

Streszczenie

Most Brooklynski, Nowy Jork. Prawą trójpasmówkę jezdni blokuje samochód ciężarowy, którego nieodpowiednio zabezpieczony ładunek wypadł prosto na ulicę. Tworzy się spory korek, wskutek czego tkwiący w nim kierowcy coraz bardziej się niecierpliwią. Moment później mostem wstrząsa seria eksplozji i setki samochodów lądują w rzece.


Tymczasem na potężnych telebimach na Times Square oraz na ekranach telewizorów w całym mieście pojawia się Magneto. Mutant informuje przekonanych o jego śmierci mieszkańców Nowego Jorku, iż nie zginął, ma się doskonale i powrócił, aby pomóc rasie homo superior zająć należne im miejsce w społeczeństwie. Magnus uważa rodzaj ludzki za podrzędny w stosunku do mutantów i stanowczo oświadcza, że homo sapiens mają pół roku na poddanie swojego świata w jego ręce. W tym czasie zostaną oni poselekcjonowani na niewolników i jednostki służące jako opał.


Waszyngton. V-ce prezydent Stanów Zjednoczonych, podobnie jak reszta ludzkości, nie może uwierzyć, że Mistrz Magnetyzmu nadal żyje. Pełniący funkcję Szefa Departamentu Obrony gen. Nick Fury wspomina o pięciu tysiącach naocznych świadków, którzy widzieli śmierć Magneto. Dodatkowo sam Charles Xavier zeznał pod przysięgą, iż Lehnsherr zginął. Fury stwierdza, że tym razem nie muszą już polegać na X-Men w walce przeciwko niemu, ponieważ mają własną grupę superbohaterów - The Ultimates - którzy zostali powołani do zwalczania tego typu zagrożeń. Zastępca głowy państwa ma jednak wątpliwości, czy ich supergrupa poradzi sobie z tak wielkim wyzwaniem, jakim jest stawienie czoła Mistrzowi Magnetyzmu.


Okolice Mostu Brooklynskiego. Thor i Iron Man pomagają strażakom w wyławianiu samochodów z rzeki. Niestety, jedyne co udaje im się wydostać na brzeg, to wraki pojazdów i martwe ciała ludzi.


Wiadomości na kanale CCN podają, że szacunkowa liczba ofiar wynosi około ośmiuset a za zamach odpowiedzialna jest najprawdopodobniej szóstka członków Bractwa Złych Mutantów, na których tropie są już jednak członkowie The Ultimates.


Owa szóstka ukrywa się natomiast w jednym z mieszkań na przedmieściach Nowego Jorku i właśnie ogląda relację na żywo z miejsca tragedii. Juggernaut wyraża niezadowolenie z faktu, iż zginęło "jedynie" osiemset osób, bowiem osobiście liczył na około półtora tysiąca ofiar. Tymczasem Rogue niepokoi wypowiedź dziennikarza telewizyjnego, jakoby grupa amerykańskich superbohaterów była na tropie Bractwa. Według Toada jest to nieprawda, którą telewizja podaje jedynie w celu uspokojenia społeczeństwa. Obawy Rogue znajdują jednak uzasadnienie, gdy chwilę później do ich mieszkania zostaje wrzucony granat rozpylający gaz łzawiący, a następnie pojawia się sam Captain America, który z łatwością rozprawia się z zaskoczonym Mastermindem, Hard-Drive i Juggernautem. Uciekającego Vanishera pozbawia przytomności Black Widow, natomiast Toadowi i Rogue udaje się wydostać z budynku. Oboje wyskakują przez okno, jednak przy upadku na ziemię Toad skręca kostkę. Na zewnątrz oczekuje już na nich Hawkeye wraz z oddziałem żołnierzy wspomagających The Ultimates. Toad zostaje obezwładniony bez większych problemów, natomiast Rogue, dotykając nieco wcześniej skóry swojego kolegi, przejmuje jego umiejętności i stara się dalekimi skokami uciec swoim prześladowcom. Hawkeye ma jednak w stosunku do niej inne zamiary i dziewczyna zostaje trafiona pociskiem paraliżującym.


Nieco później. Quicksilver i Scarlet Witch przybywają do kwatery głównej The Ultimates zwanej Triskelion. Pietro ma wątpliwości, czy dobrym pomysłem jest wkraczanie w sam środek amerykańskiej bazy wojskowej, skoro ich ojciec jest najbardziej poszukiwanym terrorystą na świecie. Wanda uspokaja brata, mówiąc, że nie może być mowy o żadnej pułapce, ponieważ powszechnie wiadomo, iż oboje są uważani przez Magneto i Bractwo za zdrajców. Co więcej, z tego właśnie powodu jest to dla nich obecnie najbezpieczniejsze miejsce. Quicksilver i Scarlet Witch wchodzą do pomieszczenia, w którym The Ultimates opracowują plan działania na najbliższe dni. Black Widow nie podoba się obecność tych dwojga w ich bazie, ponieważ dziewczyna sądzi, że nie są godni zaufania. Captain America jest jednak odmiennego zdania - uważa, że rodzeństwo wystarczająco dużo razy udowodniło już, po czyjej jest stronie. Głównym celem The Ultimates jest teraz schwytanie Magneto, ale równocześnie muszę zadbać o bezpieczeństwo cywilów, dlatego w każdym dużym mieście ma stacjonować jeden superbohater. Również każdy mutant podejrzany o możliwość współpracy z Magnusem ma zostać zatrzymany, co nie podoba się Thorowi, który nie ma zamiaru tolerować kolejnego bezmyślnego "polowania na czarownice", jak w przypadku Sentineli kilka miesięcy wcześniej. Koledzy uspokajają go, zapewniając, iż nic podobnego nie będzie miało miejsca. Rozmowa schodzi na temat X-Men, z którymi Captain America bezskutecznie próbuje się skontaktować od blisko dwunastu godzin. Do ich rezydencji wysłany został oddział amerykańskich żołnierzy pod wodzą Iron Mana. Tony Stark właśnie melduje swoim kolegom, iż Instytut Xaviera jest zupełnie opustoszały. Chwilę później Iron Man informuje ich, że wszystko wskazuje na to, iż Profesor X doszedł do porozumienia z Magneto a X-Men przeszli na stronę wroga...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate War #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.