Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #12

X-Statix #12

X-Statix #12

"If You Think I'm sexy"

Postacie
Cytat

Dead Girl: "I never wanted to be a role model. Just a ... sex symbol."
Protestująca kobieta: "String her up! She's dead anyhow! Law can't touch us!"

Streszczenie

X-Statix oglądają pole walki na pograniczu indyjsko-pakistańskim. Nie widzą nikogo żywego, więc Orphan sugeruje, żeby Dead Girl odczytała myśli zmarłych. Anarchist mówi, ze to niemożliwe, bo miała ważniejsze zajęcie i nie ma jej z nimi. Dead Girl debiutuje przed kamerami w nowej roli - modelki. Niestety jej pierwszy pokaz zostaje zakłócony przez grupę protestujących kobiet. Nie chcą one, żeby wzorem dla ich córek była martwe ciało. Są agresywne i chcą nawet powiesić Dead Girl, więc Orphan prosi Venus, żeby przeniosła ich do niej. Venus nie ma ochoty pomagać Dead Girl. Spike Freeman mówi, że potrzebują jej pomocy przy misji w Indiach i że wiedzą gdzie ją znaleźć.


Tike jest zdziwiony, że X-Statix posiadają własną kostnicę. Brad Gutman, który opiekuje się ciałami zmarłych, tłumaczy że dzięki temu mogą ukrywać informacje o zgonach i manipulować mediami. Zaprasza Dead Girl do spędzenia nocy w kostnicy i zapewnia, że dobrze opiekuje się zmarłymi, zapewniając im najlepsze możliwe warunki. Po wyjściu na zewnątrz, Dead Girl mówi Anarchistowi, że nie ufa Bradowi. Tike zgadza się, że jest trochę dziwny, ale Dead Girl tłumaczy, że to coś więcej - Brad podrywał ją. Odebrała również wiadomość od jednej ze zmarłych: Brad źle je traktuje.


Po powrocie do domu Brad czule wita się z córką. Żona prosi go, żeby umył dokładnie ręce zanim ją dotknie. Atmosfera w domu nie jest najlepsza: Brad jest skonfliktowany z żoną, a córka kiepsko to znosi i żeby odreagować maluje się tak, żeby upodobnić się do trupa. Życie seksualne państwa Gutman też jest nieudane - Brad jest nekrofilem i żona nie pociąga go, mimo poświęceń z jej strony. To wszystko powoduje, że Britney chce umrzeć. Bierze z domu pistolet i następnego dnia zaczyna strzelać do przypadkowych uczniów collegu. Na miejscu pojawia się policja i X-Statix. Oficer dowodzący akcją chce szybko "zdjąć" Britney, ale Tike prosi go, żeby zostawił to im. Policjant nie chce się zgodzić, ale gdy widzi zbliżające się kamery zmienia zdanie i pozuje z Tikiem do zdjęć, mówiąc, że łączy ich wielka przyjaźń. Dead Girl udaje się w kierunku Britney. Mówi jej, że bycie martwym nie jest zbyt przyjemne, ale dziewczyna przypomina jej o wielkim kontrakcie i o udanym związku z Anarchistem. Dead Girl prosi ją, żeby się opanowała i przemyślała wszystko racjonalnie, ale Britney oddaje w jej kierunku strzał. Widząc to, policyjny snajper odpowiada ogniem. Umierająca Britney prosi Dead Girl, żeby przypilnowała ja po śmierci. Dead Girl obiecuje, że będzie nad nią czuwać i nic złego jej się nie stanie. Brad zabiera ciało córki do kostnicy i obiecuje, że się nią dobrze zajmie. Nagle, Dead Girl wyrywa mu serce, żeby nie potraktował swej córki tak, jak innych zmarłych.


Tłumaczy swe zachowanie reszcie grupy i udaje się z nimi na pobojowisko w Indiach. Guy prosi ją, żeby sprawdziła, czy któryś ze zmarłych nie pochodził z USA. Dead Girl stwierdza, że wszyscy pochodzili z tego regionu i tu chcą pozostać po śmierci. Dochodzi do wniosku, że musi jeszcze dokończyć sprawę z Bradem Gutmanem i prosi Venus o teleportację do kostnicy. Gdy już tam jest, pochyla się nad ciałem Brada i mówi, że jedną z jej zdolności jest możliwość krótkotrwałego, ograniczonego ożywienia martwej osoby. Mówi, że będzie mógł przez chwilę się poruszać, bo chce mu pokazać taniec duchów, który odbywa się na jego cześć. Mówi mu, że zrobiła to, żeby pokazać mu, że nawet martwi mają swoje prawa. Zostawia go w towarzystwie widmowych kobiet i mówi, żeby sprawiły mu ból. Venus pyta ją gdzie chciałaby się przenieść. Dead Girl waha się pomiędzy wspaniałymi miastami, aż w końcu wybiera dom - siedzibę X-Statix, przed którą czekają setki fanów.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.