Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #6

X-Statix #6

X-Statix #6

"Moons of Venus" - part 1: "Good Guy, Bad Guy"

Postacie
Cytat

Lacuna: "In short, do we think he's Good Guy or Bad Guy?"
Guy Smith: "Bad Guy. Definitely Bad Guy."

Streszczenie

Venus Dee Milo przebywa w laboratorium Xaviera. Przychodzi tu kilka razy do roku, żeby za pomocą specjalnej maszyny przeszukiwać wymiary, do których się teleportuje, bo to jedyny sposób na odszukanie swojej zaginionej rodziny. Profesor sugeruje żeby na dziś zakończyć próby, ale wiara w powodzenie poszukiwań jest jedyną rzeczą, która nadaje sens życiu Venus, więc jest gotowa zaryzykować jeszcze jedną próbę. Xavier ostrzega ją, żeby uważała, bo miejsce, do którego ma się udać może być pod wpływem mrocznych wymiarów. Venus przypomina mu, że jest dorosła i potrafi o siebie zadbać. Kiedyś myślała, że zabiła swą rodzinę, gdy pierwszy raz zamanifestowały się jej zdolności, ale Profesor Xavier dał jej nadzieję, mówiąc, że mogli zostać przeteleportowani do innego wymiaru. Tym razem poszukiwania nie przebiegają zwyczajnie - zaczynają ją otaczać dziwne cienie. Profesor Xavier każe jej natychmiast wracać i woła do swego asystenta, żeby wyłączył maszynę, bo pojawiły się zaburzenia rzeczywistości. Nagle maszyna wybucha i przerażony Profesor stwierdza, że stracili Venus. Z maszyny wydostały się dziwne organizmy, które spowodowały jej niestabilność. Xavier każe strażnikowi natychmiast je zabić, bo mogą stanowić wielkie zagrożenie dla ludzi. Doktor Swaine ma wątpliwości, czy najpierw nie powinni ich przebadać, ale Xavier mówi, że prawidłowa kolejność to zabicie tych organizmów, a potem badanie ich szczątków. Na szczęście Venus przeżyła, ale mimo tego, że niebezpieczeństwo minęło, dalej prosi stwory, żeby ją zostawiły. Xavier próbuje jej pomóc i pyta, co jej się przydarzyło, ale otrzymuje tylko odpowiedź, że było to straszne.


Te same słowa wypowiada Lacuna. W swoim show przyznaje się do zabójstwa Arniego [poprzedni numer] i tłumaczy, że została do tego zmuszona przez Orphana. Pyta widzów, czy uważają, że Guy miał rację, czy jego postępowanie było złe, a także, czy powinni chcieć jego powrotu do zespołu, czy może lepiej będzie, gdy nigdy już nie zobaczą. Pokazuje dwa zdjęcia Orphana - na jednym z nich ma pogodny wyraz twarzy, na drugim złowrogi. Zadaje wszystkim pytanie: czy Guy jest dobry, czy zły. Orphan, oglądający jej program w swoim domu, cynicznie odpowiada, że zdecydowanie zły. Telewidzom w podjęciu decyzji mają pomóc specjalni goście programu. Na "złego Guya" przekonywać będą Anarchist i Dead Girl, a bronić go będą Vivisector i Phat. Takim obrotem sprawy zachwycony jest Solomon O'Sullivan, który ogląda program leżąc w łóżku z Sharon Ginsberg. Cieszy go, że X-Statix sami sobie szkodzą, ale dla jego towarzyszki to za mało. Uważa, że można im pomóc w przyspieszeniu rozpadu zespołu, ale plan chce przedstawić później. Teraz chce wrócić do łóżka, ale Solomon nie wie czy starczy mu sił na kolejny raz. Sharon przypomina mu, że są mutantami i nic nie jest dla nich niemożliwe.


Venus zapewnia Xaviera, że już czuje się lepiej. Przeszła przez koszmar, ale już niewiele z niego pamięta. Profesor chce jej jednak dać coś, co pozwoli jej na odrobinę przyjemności. Prowadzi ją przez salę, w której znajdują się kostiumy stworzonego przez niego dla mutantów takich jak Venus, czy Orphan. Profesor pokazuje jej specjalny kostium, który dla niej zaprojektował. Został skonstruowany tak, żeby pozwolić jej odczuwać przyjemność podczas seksu. Venus ma wątpliwości, czy powinna go użyć, ale Profesor przypomina, że rozmawiali już o tym. Jest młodą kobietą i niedługo znajdzie sobie wybrańca, dla którego będzie chciała skorzystać z tego kostiumu.


Spike Freeman jest bardzo niezadowolony z ostatniego programu Lacuny. Zarzuca Anarchistowi i reszcie, że świadomie sabotują finansową i militarną działalność X-Statix. Tike bagatelizuje problem - według niego nie zrobili nic złego. Popiera go Dead Girl, która przypomina, że każdy rozgłos jest dobry. Spike mówi, że to mit, powtarzany przez tych, którzy nie znają się na tym temacie. Występ u Lacuny, spowodował znaczny spadek giełdowych cen akcji X-Statix i dochodów sklepów. Vivisector mów, że to tylko jeden z wielu niestotnych występów telewizyjnych, ale nie zgadza się z nim Venus, która właśnie powróciła. Spike chwali ją za rozsądne zachowanie, bo tylko ona nie pojawiła się w programie Lacuny. Dead Girl mówi, że to pewnie dlatego, że nie dostała zaproszenia, ale Venus twierdzi, że otrzymała je jak wszyscy. Wstyd jej za resztę zespołu. Przypomina, że Orphan był ich liderem, gotów był za nich oddać życie, a oni nie zwracając uwagi na jego wrażliwość, wzięli udział w telewizyjnym cyrku. Szczególne pretensje ma do Tike'a, który powinien zachować się jak przyjaciel. Jej słowa powodują u reszty X-Statix poczucie winy. Phat próbuje pojednawczo powiedzieć, że poradzą sobie z problemem Guya jak zwykle - wezmą udział w jakiejś prostej misji, pokonają przeciwnika i publiczność znowu zacznie ich kochać. Spike Freeman mówi, że jednak tym razem może być inaczej. Udziałowcom nie podoba się, że były lider zespołu odszedł sobie bez żadnych konsekwencji. Venus i Tike są pewni, że Guy wróci. Spike mówi, że lepiej żeby tak zrobił, bo z członkostwa w grupie, nie można tak po prostu zrezygnować. Ze spuszczoną głową mówi, że jeśli Guy nie wróci do X-Statix, to następną misją zespołu będzie jego wyeliminowanie.


Dwóch strażników patroluje laboratorium Xaviera. Rozmawiają o głosowaniu na temat charakteru Guya. Jeden przyznaje się, że głosował na "zły', a drugi dziwi się, że chciało mu się na to wydać pieniądze. Pierwszy tłumaczy, że to przejaw nowego typu demokracji i niedługo takim sposobem wybierać będzie się prezydenta. Gdy przechodzą przez salę, w której znajdują się kostiumy, które wcześniej oglądała Venus, jeden z nich zauważa jakiś ruch. Nagle jeden z uniformów, zielonego smoka, rzuca się na nich. W innej części budynku, Profesor Xavier i doktor Swaine badają organizm, który przybył wraz z Venus. Przerywa im dźwięk alarmu. Gdy Xavier dociera na miejsce, jeden ze strażników jest opatrywany, a drugi w drodze do szpitala. Zginęło kilka kostiumów, między innymi "Green Dragona" i "Icelopsa". Strażnik twierdzi, że sprawcą ataku musiał być mutant, na tyle czuły, że potrafił ominąć, lub wyłączyć urządzenia zabezpieczające. Z wyrazem zamyślenia na twarzy, Xavier zastanawia się, kto ma tak wyczulone zmysły.


Końcowe wyniki głosowania nie są pomyślne dla Orphana: 74% zagłosowało na "Bad Guy", 21% na "Good Guy", a 5% nie potrafiło zdecydować. Zaraz po tym ogłoszeniu, spiker podaje wiadomość z ostatniej chwili - w Los Angeles pojawił się nowy super-przestępca, który używa kostiumu skradzionego z laboratorium Profesora Xaviera. Najpierw zaatakował studio filmowe Paramounta, gdzie spowodował wielkie zniszczenia, a potem wdarł się do stacji telewizyjnej transmitującej program Lacuny. Próbował ją zaatakować, ale udało jej się zniknąć. Następnie zwrócił się w stronę kamer, żeby się przedstawić. Powiedział, że publiczność chciała go mieć i dostała go, a to co zrobił dziś to zaledwie początek. Mówi, żeby nazywać go Bad Guy.

Orphan ogląda telewizję w swym pokoju. W myślach potwierdza słowa, które słuchać z odbiornika - publiczność chciała Bad Guya i go dostała. Zastanawia się, jak zachowają się X-Statix.


Spike Freeman wraz z X-Statix przechadza się po zniszczonym studiu Paramounta. Mówi, że w takiej sytuacji będzie im łatwiej zająć się Guyem, który stracił nad sobą kontrolę. Nie powinni mieć teraz żadnych zahamowań, a dodatkowo Charles Xavier poprosił ich o pomoc w odzyskaniu kostiumów, które w niewłaściwych rękach mogą być niebezpieczne. Venus uważa, że Bad Guy to Orphan, bo on nigdy nie naraziłby życia niewinnych osób. Tike mówi, że stary Orphan by tego nie zrobił, ale presja, jaką odczuwał przewodząc grupie oraz śmierci Edie zmieniły go. Anarchist uważa, że Orphan chce zginąć, ale nie potrafi popełnić samobójstwa i chce, żeby to X-Statix go zabiło. Jego słowa przerywa tłum ludzi, który wykrzykuje w ich kierunku obelgi. Najwidoczniej uważają, że lider X-Statix spowodował te zniszczenia i obwiniają resztę zespołu, rzucając w nich jedzeniem. Na szczęście X-Statix mogą ruszać w drogę, bo Spike otrzymał właśnie telefon, że Bad Guy zaatakował w innej części miasta.

Venus teleportuje całą grupę i po chwili znajdują się na Rodeo Drive, ulicy demolowanej przez Bad Guya. Myles, który uważa, że jest niedoceniany przez opinię publiczną, chce się tym razem wykazać i kieruje resztę zespołu do ratowania ludzi, żeby wraz z Phatem zająć się przeciwnikiem. Rzucają się na niego we dwójkę, ale Bad Guy uaktywnia dodatkowe możliwości swego kostiumu - wysuwa macki, podobne do tych, które posiada dr Octopus. Bez problemu powala dwójkę przeciwników na ziemię, ale wtedy pojawia się Anarchist, który rzuca się na niego, strzelając kwasem w jego twarz. Przewraca Bad Guya i chce ściągnąć mu maskę, mówiąc, że nie chce go zabić i może jest jeszcze szansa, żeby wrócił do zespołu. Niestety, gdy sięga po maskę, z obroży na szyi Bad Guya wysuwają się kolce, które przebijają rękę Tike'a. Anarchist zwija się z bólu, a Bad Guy podnosi wielki kawał betonu, którym chce go przygnieść. Na szczęście dla Tike'a, za plecami Bad Guya pojawia się Venus. Tike prosi ją, żeby użyła pełni swych mocy i załatwiła Bad Guya. Venus waha się, bo nie chce zabić Orphana. Anarchist mówi jej, że to nie może być Guy i żeby się nie wahała. Venus dalej nie może podjąć decyzji.


Uwagi:

- Na okładce magazynu "Time" znajduje się zdjęcie Vivisectora.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.