Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #11

X-Statix #11

X-Statix #11

"3 in a Bed"

Postacie
Cytat

Wolverine (o El Guapo): "Good-looking kid"
Spike Freeman: "Yeah, we think his sex-appeal will cause quite a stir"
Wolverine: "Among his fans?"
Spike Freeman: "Among his teammates"

Streszczenie

El Guapo z zadowoleniem rozmyśla o ostatniej nocy, spędzonej ze swoją przyjaciółką, Consuelą. Czeka go dziś ważne spotkanie ze Spikiem Freemanem. Gdy Robbie wsiada do limuzyny, która po niego przyjechała, Spike i X-Statix ponownie oglądają jego walkę z Sharon Ginsberg. Opinie na jego temat są różne: Anarchist uważa, że powinni go przyjąć, Orphan ma wątpliwości, a Vivisector jest nim zafascynowany. Decyzję podejmuje Spike Freeman, który liczy, że angażując El Guapo, poprawi wizerunek zespołu. Anarchist prosi, żeby przed oficjalnym ogłoszeniem, przetestować go w walce. Właściciel zespołu mówi, że już o tym pomyślał.


X-Statix razem z El Guapo uczestniczą w przyjęciu w Hollywood. Robbie dobrze się bawi, chociaż wiele rzeczy jest dla niego nowych. Orphan prosi go w imieniu zespołu, żeby dołączył do nich. Zaskoczony El Guapo zgadza się z radością.

W tym momencie X-Statix odbierają wezwanie na misję i proponują Robbiemu, żeby udał się z nimi. El Guapo waha się, bo nigdy nie brał udziału w walce, a poza tym jest wieczorem umówiony z Consuelą, ale dochodzi do wniosku, że jeśli chce być członkiem grupy, to musi rezygnować z przyjemności.


Podczas walki El Guapo doznał jakiejś kontuzji nogi. Vivisector bez wahania rzuca się mu na pomoc. Tike jest z tego bardzo niezadowolony, bo Myles opuścił swą pozycję w szyku nie myśląc o bezpieczeństwie pozostałych kolegów. Robbie podziwia popisy reszty zespołu, która bez problemu radzi sobie z żołnierzami. Mimo strachu chce pokazać im swoją przydatność i rusza do akcji. Lecąc na swej deskorolce powala przeciwników, ale jest również zagrożeniem dla kolegów. Widać, że musi jeszcze popracować nad swymi umiejętnościami, bo kończy rozbijając się na drzewie.


Po powrocie do domu, El Guapo nie odzyskuje przytomności. Lekarze są bezradni i mimo, że nie odniósł poważniejszych obrażeń boją się, że może zapaść w śpiączkę. Słabym głosem, Robbie pyta gdzie jest jego deskorolka. Okazuje się, że zostawili ją na polu walki i gdy przynoszą ją El Guapo, jego stan od razu się poprawia. Tłumaczy później, że nie mówił o swojej więzi z deskorolką, bo bał się, że przez to nie przyjmą go do grupy. Guy proponuje mu, żeby pomyślał przez kilka dni, czy chce przyłączyć się do grupy, bo później nie będzie mógł się wycofać. Robbie chce wiedzieć, jak to możliwe, że na przyjęciu X-Statix nie żałowali sobie alkoholu, a po chwili byli w stanie walczyć, jakby byli zupełnie trzeźwi. Okazuje się, że to nie kwestia treningu, tylko specjalnych tabletek przywracających trzeźwość. El Guapo chce wiedzieć, czy są jakieś skutki uboczne ich zażywania, ale Myles mówi, że biorąc pod uwagę długość życia przeciętnego członka grupy, stan narządów wewnętrznych nie ma dla nich znaczenia.


Consuela namawia Robbiego, żeby zrezygnował z członkostwa w X-Statix. Boi się o jego życie, a także, że zapomni o niej, gdy stanie się sławny i bogaty. El Guapo zapewnia, że nic mu nie będzie i dalej będą kontynuować ich związek. Phat zauważa, że Vivisector podsłuchuje pod drzwiami El Guapo. Radzi mu, żeby się zastanowił nad swym zachowaniem. Widać wyraźnie, że jest zafascynowany Robbiem, ale powinien nad sobą panować.


Trening El Guapo jest różnorodny: od nauki języka Doopa, do symulacji jazdy na deskorolce. Poznaje też świat X-Statix pod innym kątem - wielkich imprez. Początkowo jest wierny swej ukochanej, ale po kilku tygodniach ląduje w łóżku z dwoma modelkami. Prosi je, żeby nikomu nie mówiły o tym spotkaniu, ale nie zauważa, że z ukrycia zdjęcia robi mu Doop. Następnego dnia gazety publikują te fotografie i zrozpaczona Consuela zrywa z nim. Robbie orientuje się, że za wszystkim musi stać Doop, który wszystko filmuje i fotografuje. Rzuca się na niego podczas przyjęcia i chce go zabić. Orphan uspokaja go i mówi, żeby się do tego przyzwyczaił. Wieczorem, w pokoju, na Robbiego czeka jeszcze jedna kara - jego deskorolka jest bardzo niezadowolona z rozstania z Consuelą i uderza go raz za razem. Mimo tych wszystkich problemów, następnego dnia El Guapo zostaje ogłoszony nowym członkiem X-Statix.


Uwagi:

- Modelki, z którymi sfotografowany został El Guapo, przyznały, że sypiały również z byłym liderem X-Force, Zeitgeistem (X-Force #116)

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.