Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #7

X-Statix #7

X-Statix #7

"Moons of Venus" - part 2: "It's Official"

Postacie
Cytat

Spikerka TV: "We interrupt this special Famine Relief Bulletin to bring you a breaking story. Yes, it's official: Venus Dee Milo is a VIRGIN!"

Streszczenie

Nad leżącym Anarchistem stoi Bad Guy, trzymający wielki kawał betonu. Tej scenie przygląda się bezradna Venus Dee Milo, która nie jest w stanie zaatakować Bad Guya. Boi się, że pod przebraniem kryje się Guy Smith, którego nie chce zranić. Dead Girl odpycha ją ze złością i biegnie na pomoc Tike'owi. Odwraca od niego uwagę Bad Guya, który kieruje swą złość przeciwko niej, przebijając jej ciało swymi mackami. To jednak nie robi na niej większego wrażenia i atakuje go różnymi, oderwanymi od siebie częściami ciała. Najbardziej bolesne dla Bad Guya okazują się jej paznokcie, którymi rani mu twarz i szyję. Słysząc krzyk bólu uciekającego Bad Guya, Venus zastanawia się, czy to może być Orphan. Tike podchodzi do niej i pyta czemu mu nie pomogła. Ma pretensje do niej, że mógł zginąć tylko dlatego, że ona bała się użyć swych mocy przeciwko swemu "chłopakowi". Dead Girl mówi, że Venus i Guy nie są chyba parą i pyta ją, czy już "to" robili. Vivisector broni Venus, mówiąc, że miała ciężki wybór, ale Tike chce wiedzieć co czuje do Guya, bo te uczucia mogą spowodować utratę życia członków grupy. Venus jest tak zdenerwowana tymi pytaniami, że jej energia robi się niestabilna i po chwili wybucha. Przyznaje się, że nie uprawiała seksu z Guyem i co więcej mówi, że nigdy nie robiła tego z nikim innym i nawet gdyby chciała, to nie mogłaby. Stacje telewizyjne natychmiast przerywają swe programy, żeby podać widzom tą sensacyjną wiadomość.


Relację w telewizji ogląda Chrales Xavier. Jest mu bardzo przykro, bo wie, jakie to ciężkie dla Venus. Do pokoju wchodzi Guy Smith, wyraźnie nie czujący się najlepiej. Tłumaczy się, że kiepsko się czuje po odejściu z X-Statix, a do profesora przyszedł po nowy kostium. Xavier mówi, że ma chyba wystarczająco dużo kombinezonów, ale Guy chce takiego, który powstrzyma ból, jaki odczuwa - chce stać się Misterem Insensitivem. Profesor Xavier włącza alarm i pyta Orphana, jak zranił się w szyję. Guy odpowiada, że zaciął się podczas golenia, ale ta odpowiedź nie satysfakcjonuje Xaviera, który uważa, że Guy potrzebuje pomocy w wyjściu z kryzysu, w który wpadł. Tłumaczy, że zmiana w Bad Guya nigdzie go nie zaprowadzi, ale Orphan pyta, gdzie doprowadziło go bycie dobrym. Opuszcza pokój, a Xavier każe strażnikom usunąć się z drogi, bo uważa, że Guy jest problemem X-Statix.


Venus budzi się z krzykiem. Znowu dręczą ją koszmary. Tym razem śniło się jej, że szuka rodziny w innym wymiarze, ale otoczyła ją ciemność. Wydaje się jej, że coś jeszcze tam było, ale mimo wysiłku nie może sobie przypomnieć. Wychodzi z pokoju na spacer, żeby trochę się zrelaksować. Z jednego z pomieszczeń dobiega odgłos rozmowy. Spike Freeman oferuje Anarchistowi rolę lidera grupy i chce następnego dnia oficjalnie ogłosić tę decyzję. Venus bardzo nie podoba się ten pomysł i ma pretensje do Tike'a, że jeszcze przed śmiercią Guya, przejmuje jego funkcję. Anarchist mówi, że nie chce w ten sposób przejąć przywództwa i nie chce ogłoszenia decyzji przed rozwiązaniem problemu z Guyem. Venus dziękuje mu za to, ale Tike tłumaczy, że robi to tylko dlatego, że Guy był jego przyjacielem i wiele razem przeszli. Nie znaczy to jednak, że zawaha się, przed wyeliminowaniem go.


Solomon O'Sullivan jest zaniepokojony kształtem swych tatuaży. Przybrały dziwną formę, jakiegoś kodu, którego nie może rozszyfrować. Sharon Ginsberg nie przejmuje się tym i tłumaczy mu swój plan. Chce skontaktować się z Guyem Smithem, który według niej jest Bad Guyem i połączyć siły w walce z X-Statix.


Xavier rozmawia z Venus w swoim laboratorium. Mówią o stworze, który przybył z innego wymiaru razem z Venus. Xavier umieścił go w specjalnym pojemniku pod obserwacją, ale ciągle budzi jego niepokój. Venus woli nawet nie patrzeć na ten organizm i nie chce rozmawiać o przeżyciach w innym wymiarze. Profesor mówi, że widział jej oświadczenie w telewizji. Venus próbuje je zbagatelizować i mówi, że oferowano jej ogromne pieniądze, za nagranie coveru piosenki "Like a Virgin". Xavier mówi, że jej nowy kostium jest już prawie gotowy, ale Venus przyszła tu po coś innego - chce porozmawiać o Guyu. Profesor opowiada jej o ich spotkaniu i mówi, że wszystko wskazuje na to, że stres spowodował zmianę Orphana w Bad Guya. Mówi jednak, że może jest jeszcze dla niego szansa. Powinna spotkać się z nim na osobności, przekonać do oddania strojów Xavierowi i pomóc mu w powrocie do normalności.


Sharon Ginsberg zmierza na spotkanie z Bad Guyem. Mówi mu, że razem mogą sobie pomóc i proponuje układ.


W tym samym czasie, inny układ proponuje Lacuna. Pomoże X-Statix zidentyfikować Bad Guya, pod warunkiem, że stanie się to podczas jej programu. Anarchistowi nie bardzo podoba się ten pomysł, ale zgadza się, bo to najrozsądniejsze wyjście. Po chwili rozlega się alarm i Venus przenosi grupę i Lacunę do domu handlowego, w którym pojawił się Bad Guy. Tike pyta Lacunę, kiedy zamierza skorzystać ze swoich zdolności i zdjąć maskę Bad Guyowi. Przestraszona Lacuna odpowiada, że już próbowała, ale jego kostium ma specjalne zabezpieczenia, które jej to uniemożliwiły. Venus rzuca się na Bad Guy i teleportuje się z nim w ustronne miejsce.


O'Sullivan próbuje rozszyfrować napisy na swym ciele. Stały się jego obsesją i próbuje wszystkie możliwe kody, od najdziwniejszych języków do kodu ASCII. Nic jednak nie pomaga, więc próbuje ostatniej metody - chce się upić. Kształty liter na jego ciele zaczynają się zmieniać i po chwili widać, że składają się na napis: "Guy Smith is not a Bad Guy". Orphan jedzie z dużo prędkością samochodem. W tym samym czasie, Venus i Bad Guy stoją przed domkiem, w którym po raz pierwszy ujawniły się jej moce, a Profesor Xavier odkrywa właśnie, że to co wcześniej uważali za żywy organizm z innego wymiaru, to tylko stara skóra, a prawdziwy przybysz jest na wolności i posiada skradzione kostiumy. Z przerażeniem uświadamia sobie, że wysłał Venus w pułapkę. Tą hipotezę na pewno potwierdziłaby Sharon Ginsberg, która leży w kałuży własnej krwi, z oderwanymi skrzydłami. Nieświadoma niczego Venus, otwiera się przed Bad Guyem i próbuje przekonać go do zmiany postępowania i oddania skradzionych kostiumów.


Uwagi:

- Solomon O'Sullivan korzysta z różnych słowników w celu odszyfrowania kodu swego ciała - od języka Skrull po asgardzki.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.