Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #22

X-Statix #22

X-Statix #22

"The Good and the Famous" - part 2: "Captain America vs. The Anarchist"

Postacie
Cytat

Captain America: "You might not have any respect for me personally or the Avengers..."
Anarchist: "Keep going Cap'n. You're getting warm..."
Captain America: "... but you should respect what I represent."
Anarchist: "An' what's tha, pray tell? Good old-fashioned american values? Segregation and napalm?"

Streszczenie

Tajlandia. Venus przeniosła X-Statix na wysepkę, na którą spadł pierwszy kawałek mózgu Doopa. Jego odszukanie będzie zadaniem Anarchista. Reszta zespołu udaje się na poszukiwanie kolejnych kawałków, ale Tike nie będzie samotny, bo na wyspę przybył również Captain America. Obaj panowie nie przepadają za sobą i od razu dochodzi do walki. Pierwszy cios zadał Tike, mszcząc się Kapitanowi za walkę w Moskwie. Ten nie pozostaje dłużny i szybko kontratakuje. Dzięki swojej tarczy uzyskuje przewagę, bo blokuje żracy pot Anarchista. Oprócz walki wręcz trwa też pojedynek na słowa. Tike oskarża przeciwnika o rasizm. Z kolei Kapitan zarzuca X-Statix brak profesjonalizmu i twierdzi, że tak potężna istota, jak Doop, nie może znajdować się pod ich opieką. Wykorzystując chwilę nieuwagi Anarchista, Kapitan powala go na ziemię i odchodzi na poszukiwanie mózgu.


Tike z trudem odzyskuje świadomość, ale nie traci pewności siebie. Chce zachować się, jak Muhamad Ali, który pokonał Georga Foremana w słynnym pojedynku bokserskim, mimo że na początku miał problemy. Mózg Doopa wylądował na czubku posągu Buddy. Captain America jest zdziwiony tym, że lokalni mieszkańcy nie mają nic przeciwko temu, żeby wszedł na święty posąg. Co więcej, ich przedstawiciel proponuje mu w tym pomoc. Okazuje się, że zaradni mieszkańcy nie robią tego bezinteresownie i chcą żeby Kapitan odwdzięczył im się, ściągając na ich wyspę amerykańskie inwestycje. Lider Avengersów nie bardzo wie, jak powinien się zachować, ale odbiera z ich rąk kawałek zielonego mózgu i informuje Scarlet Witch, że wykonał zadanie. Nie zgadza się z nim Tike, który ponownie atakuje go kwasem. Substancja odbija się od tarczy Captaina i niszczy posąg Buddy. Anarchist wykorzystuje nieuwagę przeciwnika, który przeprasza mieszkańców za zniszczenia i powala go na ziemię. Używa specjalnego rodzaju potu, którym przykleja Kapitana do ziemi i zaczyna uciekać z mózgiem. Niestety, tubylcy nie zamierzają mu na to pozwolić i obezwładniają go, tłumacząc, że zależy im na amerykańskich dolarach. Tike krzyczy, że on również jest amerykaninem, ale lider mieszkańców wyspy wyjaśnie, że należy do złego rodzaju. Anarchist próbuje przekonać go, że czarni i żółci bracia powinni trzymać się razem, ale nikt go nie słucha i po chwili traci przytomność. Po ocknięciu informuje Venus o swym niepowodzeniu. Tłumaczy, że Kapitan Ameryka właśnie odlatuje z kawałkiem mózgu i że pokonał go podstępem, przy pomocy tubylców. na konie pyta, jak radzi sobie reszta grupy.


 

 


 

 

 

"The Good and the Famous" - part 3: "The Scarlet Witch vs. Dead Girl"


Atlantyk, pokład statku USS McKinley. Okręt należy do flotylli przewożącej radioaktywne odpady do utylizacji w Wielkiej Brytanii. marynarze tłumaczą Scarlet Witch, że jakiś czas temu na pokład spadła dziwny, zielony przedmiot. Potem pojawiła się dziwna kobieta, wyglądająca na martwą i udała się do ładowni. Na niższym pokładzie statku, Dead Girl znajduje pomieszczenie częściowo wypełnione radioaktywną mazią, w której pływają zwłoki marynarzy wysłanych do zbadania uszkodzeń spowodowanych przez mózg Doopa. Scarlet Witch dowiaduje się, jaki ładunek przewoził statek, ale i tak jest zaskoczona, gdy wchodzi do ładowni statku. Używa swej magii do rozświetlenia pomieszczenia i z przerażeniem oreintuje się, że całe jest pełne radioaktywnych substancji. Okazuje się, że nie jest sama, bo zbliża się do niej dziwna kobieta. Gdy podchodzi bliżej, Wanda rozpoznaje w niej swoją zmarłą matkę, Myrę Maximoff. Ze zdumienia przewraca się i wpada do radioaktywnej mazi. Podpływa do niej Dead Girl i z uśmiechem pyta, czy podobało się jej spotkanie z matką. Scarlet Witch ze złością mówi, żę takie sztuczki nie przeszdkodzą jej w odnalezieniu mózgu Doopa i atakuje Dead Girl. Jednak ta nie przejmuje się jej pogróżkami i zwraca uwagę, że sfera chroniąca Wandę przed trującymi kwasami zaczyna słabnąć. Mimo tego Scarlet Witch nie daje za wygraną i unieruchamia Dead Girl. Zbliża się do mózgu Doopa, z którego wystają dziwne macki. Dead Girl wyjaśnia, że chemikalia spowodowały, że mózg Doopa uzyskał świadomość i żywi się ciałem i duszami członków załogi. Na potwierdzenie tych słów do Wandy zbliżają się trupy członków załogi. przypominają jej zdarzenie z dzieciństwa - pożar, który wywołała, gdy jeszcze nie miała kontroli nad swymi mocami. Scarlet Witch próbuje się bronić, mówiąc, że nikt nie zginął w tym pożarze, ale trupy wmawiają jej coś innego. Dręczona wątpliwościami Wanda traci koncentrację i jej sfera zaczyna zanikać. Ostatkiem sił wydostaje się na pokład, gdzie marynarze obmywają ją z odapadów. W tym czasie Dead Girl próbuje wyciągnąć mózg Doopa, ale statek nie chce go oddać. Zbliżają się do niej macki, które uczyniły z marynarzy żywe trupy, ale ponieważ tym razem mają do czynienia z tak wyjątkową osobą, jak Dead Girl, mają problem. W końcu nie udaje im się przejąć jej duszy i wyrzucają ją daleko za burtę statku. Kontaktuje się z venus i informuje o swym sukcesie. Tymczasem Scarlet Witch ze łzami w oczach odlatuje samolotem Avengersów, tłumacząc reszcie grupy, że misja szła dobrze, ale później Dead Girl zaczęła grać nie fair.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.