Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #25

X-Statix #25

X-Statix #25

"The Good and the Famous - part 7: Thor vs. Doop"

Postacie
Cytat

Captain America: "On closer inspection... We've concluded that you're not quite the devil-may-care, irresponsible, fame-seeking, image-obsessed poseurs you make yourselves out to be"
Anarchist: "WE AIN'T?"

Streszczenie

Walhalla, miejsce spoczynku najwspanialszych wojowników. Zgromadzeni przez Odyna, czekają na nadejście ostatecznego starcia. Dla trzech kobiet właśnie nadszedł kres oczekiwania - Hilda, Mista i Snagrida, trzy Walkirie budzą się ze snu. Wspominają dawne, wspaniałe czasy, gdy przemierzały pola bitew i zabierały ze sobą umierających wojowników. Czas wielkich bitew przeminął, ale ich przebudzenie oznacza, że gdzieś rozgrywa się straszliwe starcie.


Asgard. Doop atakuje Thora, który nie może zrozumieć, w jaki sposób zielony stwór prześliznął się do siedziby nordyckich bogów. Na to pytanie odpowiada Venus Dee Milo, przypominając Thorowi o swych teleportacyjnych umiejętnościach. Tłumaczy, że przybyli w poszukiwaniu zaginionego mózgu Doopa, ale Władca Asgardu nie zamierza im go oddać. Ma przewagę, bo doskonale zna miasto i wierzy, że to on pierwszy odszuka ostatni kawałek mózgu. Poszukiwanie nie są jednak proste, bo ludność Asgardu absorbuje jego uwagę pytaniami o wewnętrzne sprawy miasta. Proszą go o startowanie w wyborach prezydenckich, bo mają dość rządów Lokiego, który ich rujnuje. Thor sugeruje kandydaturę Baldera, ale okazuje się, że agenci ze sztabu Lokiego odnaleźli kompromitujące go materiały. Mieszkańcy Asgardu odnajdują mózg Doopa i chętnie oddadzą go swemu władcy, pod warunkiem, że zostanie z nimi. Thor bierze mózg, ale tłumaczy, że ma ważne zobowiązanie wobec Avengersów. Niespodziewanie pojawia się Doop i walka rozpoczyna się na nowo.

Thor próbuje rozprawić się z przeciwnikiem rzucając w niego swym młotem, ale ciało Doopa pochłania Mjolnira. Władca Asgardu przywołuje swą broń z powrotem, ale Doop nie zamierza ułatwiać mu zadania i wypluwa kilkanaście młotów, które przypominają Mjolnira. Liczy, że da mu to czas na ucieczkę z ostatnim kawałkiem mózgu, ale Thor szybko rozpoznaje oryginalną broń i odbiera mózg Doopowi. Walkę przerywa pojawienie się Walkirii, które przybyły z Walhalli podążając za odgłosami walki.


Thor wzywa pozostałych Avengersów, bo wie, że Zabójcze Siostry stanowią śmiertelne zagrożenie. Walkirie ogłaszają, że znowu nadszedł ich czas - powróciła era męczenników, wojen religijnych i rzezi. Doop próbuje wykorzystać walkę Thora z Walkiriami i po cichu wymknąć się z mózgiem, ale na jego drodze stają Avengers. Oznajmiają mu, że zamierzają mu pomóc, czy tego chce czy nie i proszą o oddanie kawałków mózgu, które zdobyli X-Statix. Thor uważa, że nie jest to odpowiedni czas na rozmowy i najpierw powinni zająć się Walkiriami, które nie czują respektu przed szóstką superbohaterów. Niespodziewanie, na miejsce walki przybywają X-Statix, którzy oferują pomoc Avengersom. Nie wszyscy są zadowoleni z tej współpracy - Tike ma wyraźne pretensje do Kapitana Ameryki, a Vivisector do Hawkeye'a. Zabójcze Siostry nie chcą walczyć z tak duża grupą i postanawiają wycofać się do swej siedziby, ale zapowiadają, że jeszcze wrócą. Captain America dziękuje Orphanowi za rozsądną postawę i pomoc X-Statix. Guy liczy, że Avengers odwdzięczą się i oddadzą zdobyte kawałki mózgu Doopa, ale nic na to nie wskazuje. Ponownie rozbudza się konflikt Mylesa z Clintem i Anarchista z Captianem Americą, który po chwili prowadzi do rękoczynów. Walkę obu zespołów przerywa upadek Doopa, którego rezerwowy mózg wyczerpał energię. Konieczne jest natychmiastowe oddanie mu normalnego mózgu i Guy decyduje, że odda Doopa pod opiekę Avengersów. Ten gest robi wrażenie na Kapitanie Ameryce, który oznajmia, że podczas walki przekonał się, że X-Statix nie są tak nieodpowiedzialni, na jakich wyglądają i uznaje, że Doop może pozostać pod ich opieką.


Kwatera X-Statix. Członkowie grupy dalej są w szoku po słowach Kapitana i zastanawiają się, czy rzeczywiście tak bardzo się zmienili. Guy sugeruje, że może to najwyższy czas na zakończenie działalności i większość grupy akceptuje ten pomysł. Tike myśli o solowej karierze, Myles miałby więcej czasu na pisarstwo, Venus ma propozycje kariery muzycznej, a Dead Girl filmowej. Rozwiązanie grupy to poważna decyzja i X-Statix muszą to jeszcze przemyśleć.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.