Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #9

X-Statix #9

X-Statix #9

"X-Statix: The Movie"

Postacie
Cytat

Vivisector: "I've an idea! We need a seventh team member. We should head-hunt Wolverine!"

Streszczenie

X-Statix walczą z rebeliantami w małym afrykańskim państwie. Anarchist zauważa, że wszyscy przeciwnicy są czarni i mimo, że wynika to z położenia geograficznego, to nie podoba mu się to. On i Venus również są murzynami, ale ponieważ należą do X-Statix, ich kolor skóry nie ma znaczenia. Tike zdaje sobie sprawę, że gdyby przeciwnicy byli biali, zabiłby ich również, ale ma nadzieję, że w filmie, który ma zostać nakręcony o grupie, wrogowie będą bardziej zróżnicowani pod względem koloru skóry. Odkąd został liderem grupy, ma coraz większe problemy ze swoją psychiką. Myje ręce jeszcze częściej i dokładniej niż wcześniej, a dodatkowo zaczął mieć obsesję na punkcie Venus. Po powrocie do domu, Tike zakrada się do jej pokoju, żeby obejrzeć i dotknąć jej kostium. Gdy Venus i Orphan przyłapują go na tym, Anarchist wymyśla jakąś wymówkę i odchodzi ze wstydem.


W szpitalu, Solomon O'Sullivan mówi prawdę Sharon Ginsberg. Profesor Xavier uratował jej życie, ale musiał amputować jej skrzydła. Sharon jest wściekła i obwinia o wszystko X-Statix. O'Sullivan mówi, że to nieprawda i że nawet zawarł z nimi porozumienie, ale Ginsberg wścieka się jeszcze bardziej. Rozrywa pasy trzymające ją przy łóżku, rani O'Sullivana swymi szponami i ucieka z budynku.


Po raz pierwszy zespół ma możliwość obejrzenie urywków scen z filmu, który jest o nich kręcony. Nie wiedzieli jeszcze scenariusza i dziwią ich niezgodności z rzeczywistością. W filmie liderem grupy dalej jest Orphan, ale większa niespodzianka czeka grupę na planie filmowym. Reżyser tłumaczy aktorowi grającemu Orphana, że ma nienawidzić resztę grupy, a zwłaszcza Tike'a, który odebrał mu jego wielką miłość. Venus mówi, że to zupełnie nieprawdopodobne, żeby Anarchist się w niej zakochał, ale reżyser ma na myśli kogoś innego i przedstawia im aktorkę grającą U-Go Girl. Guy jest niesamowicie zaskoczony, widząc postać tak podobną do Edie i mówi, że przecież ta zmarła już rok temu i nie powinna być w filmie. Reżyser tłumaczy, że z przeprowadzonych badań wynika z publiczność woli zobaczyć U-Go Girl niż Venus. Tike pyta reżysera o skład zespołu w filmie. Okazuje się, że oprócz niego, Guya, Edie, Mylesa, Billy Boba i Dead Girl, która zwariuje z zazdrości o Tike'a, pojawi się również El Guapo. Wprawdzie taka postać nigdy nie była członkiem X-Statix, ale producent chciał trochę latynoskiego akcentu.


Orphan i Phat symulowali walkę między sobą, żeby wzbudzić zainteresowanie mediów. Venus nie podobał się ten pomysł, ale Spike Freeman tłumaczy, że tego oczekują fani. Vivisector sugeruje, że może powinni zmienić scenariusz, tak żeby Anarchist zakochał się w Venus, a nie w Edie, ale nikomu nie przypada do gustu ten pomysł. Orphan wymyka się ze spotkania zespołu i jedzie do aktorki grającej postać U-Go Girl. Nie wie, że razem z nim udaje się tam, szukająca zemsty Sharon Ginsberg. Guy chce pomóc aktorce idealnie odwzorować zachowanie Edie. Aktorka pragnie jednak czegoś więcej i chce go pocałować. Na zewnątrz, Sharon Ginsberg atakuje aktorów grających członków X-Statix, sądząc, że to prawdziwe postacie. Orphan rzuca się na nią, ale nie może jej powstrzymać. Ratuje go El Guapo, którzy przy pomocy swej specjalnej deskorolki, obezwładnia Ginsberg.


Po powrocie do domu, Orphan zgłasza kandydaturę El Guapo do zespołu. Popierają go Vivisector i Phat, którym wpadł w oko. Spike Freeman wolałby zatrudnić Wolverine'a, ale skoro jest to niemożliwe, zgadza się na Robbiego. Przypomina reszcie zespołu, że zaraz czeka ich konferencja prasowa, na której mają opowiedzieć o ostatniej misji w Afryce. Anarchist po raz pierwszy może ją prowadzić w charakterze lidera zespołu i radzi sobie z tym zadaniem dobrze. Pokazuje film, który Doop nakręcił podczas akcji, ale zmodyfikowany komputerowo. Zamiast murzynów, przeciwnikami są biali mormoni, którzy rzekomo chcieli wywołać powstanie.


Uwagi:

- El Guapo (po hiszpańsku "Przystojniak") posiada specjalną wieź ze swą deskorolką (może na niej latać).

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.