Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #1

Wolverine #1

Wolverine #1

Part 1

Postacie
Cytat

Shingen Yashida: "Gaze upon him, Mariko. Witness his true nature, his true self. Here is the... thing to which you have given your heart. Answer me truthfully - is he worthy of such a prize."
Mariko: "No."

Streszczenie

Jestem Wolverine. Jestem najlepszy w tym, co robię. Lecz to, co robię najlepiej nie jest zbyt ładne.


Góry w Kanadzie. Wolverine podąża tropem rannego niedźwiedzia. Zwierzę jest rozwścieczone, zabija wszystko, co staje mu na drodze. Wiatr zmienia się w trakcie pościgu. Logan zdaje sobie sprawę, że teraz niedźwiedź może go wyczuć. Wreszcie dociera do jego jaskini i wchodzi do środka... Uśmiecham się. Teraz nie potrwa to już długo. I rzeczywiście. Jest duży i zły. Grizzly. Nie ma bardziej przerażającego - i zabójczego - stworzenia na Ziemi. Oprócz mnie. Jego pazury pobłyskują w półświetle. Moje też.


Zwierzę i człowiek rzucają się na siebie i wkrótce niedźwiedź pada martwy. Logan nie jest zachwycony tym co musiał zrobić, jednak wie, że nie było innego wyjścia. W plecach swojej ofiary znajduje zatrutą strzałkę - broń używaną przez kłusowników. To właśnie ta rana doprowadziła zwierzę do szału, jednak myśliwy zamiast je dobić postanowił poczekać aż jad zrobi swoje. To kosztowało życie siedmiu mężczyzn, trzech kobiet i pięciorga dzieci. Logan zapamiętuje zapach na strzale. Teraz rusza tropem kłusownika...


Po oddaniu przestępcy w ręce władz i złożeniu zeznań, Wolverine wraca do USA. W domu czeka na niego plik poczty. Są to jego własne listy do jego ukochanej, Mariko Yashidy. Zwrócone w zamkniętych kopertach. Logan telefonuje do ambasady japońskiej i dowiaduje się, że podczas jego nieobecności Mariko została wezwana do swego kraju. Próbuje dodzwonić się do jej domu, jednak tam nikt nie chce z nim rozmawiać. Postanawia więc osobiście sprawdzić, co się stało i zaraz następnego ranka leci do Japonii.


Na lotnisku w Tokio czeka na niego przyjaciel - Asano Kimura, agent japońskich służb specjalnych. Od niego Logan dowiaduje się, że Mariko, która należy do jednego z najbardziej szanowanych i najstarszych rodów w Japonii, została wydana za mąż. Jej ojciec, Shingen Yashida, do niedawna uważany za zmarłego, powrócił z "zaświatów". Kimura podejrzewa, że ręka Mariko była zapłatą za jakąś bardzo ważną przysługę wyświadczoną Shingenowi. Logan nie może zrozumieć, jak kobieta, która go kocha, mogła zgodzić się na coś takiego, na co jego przyjaciel opowiada mu o honorze i obowiązku. Na człowieku z Zachodu nie robi to większego wrażenia. Wychodzi z biura Asano z postanowieniem, że jeszcze tej nocy zobaczy się z Mariko.


Północ. Posiadłość klanu Yashida. Twierdzy strzegą dwa psy zabójcy. Wolverine wyłania się z ciemności i staje przed nimi. Pojedynek na spojrzenia kończy się zwycięstwem człowieka. Psy odsuwają się robiąc mu przejście. W zamku nikogo nie ma. Logan znajduje Mariko dopiero w ogrodzie pod posągiem Buddy. Kobieta nie chce z nim rozmawiać. Gdy w końcu unosi głowę, okazuje się, że jest okrutnie pobita. Zabiera Logana do zamku, do pokoju przodków. Pokazuje mu rodowe "miecze honoru", które są świadectwem świetności jej klanu. Mówi, że nie może zostawić męża, bo Shingen poświadczył jej rękę własną godnością. Jej zobowiązania są o wiele ważniejsze niż uczucia.


Rozmowę przerywa wkroczenie Noburu Hideki - męża Mariko. Japończyk już na progu wypomina żonie nieposłuszeństwo i zapowiada, że znowu będzie musiał ją "ukarać". Jego słowa doprowadzają Logana do szału. Chwyta przybysza brutalnie, obiecując mu rychłą śmierć. To Mariko go powstrzymuje i "w imię miłości" błaga by odszedł. Logan nie potrafi jej odmówić. Wychodzi z myślą o porannym locie do Nowego Jorku, jednak w korytarzu zostaje trafiony przez kilka zatrutych gwiazdek shuriken. Trucizna jest za silna nawet jak dla niego i momentalnie zwala go z nóg.


Gdy odzyskuje przytomność, nadal jest w zamku. W pomieszczeniu oprócz niego znajduje się Shingen Yashida, jego córka i zięć oraz dwóch strażników. Senior klanu mówi, że aspiracje gaijina do ręki Mariko są niewyobrażalną arogancją, jednak "łaskawie" pozwoli mu dowieść swojej wartości w pojedynku na bokeny. Na pytanie Wolverine'a, czemu nie będą walczyć prawdziwymi mieczami, Shingen odpowiada, że Logan prawdziwego miecza nie jest godzien.


Stają więc naprzeciw siebie człowiek, który jednak jest w świetnej formie i doskonale walczy mieczem, i mutant... wciąż pod silnym wpływem narkotyku. Jego zmysły są zamglone, a reakcje opóźnione. To wyrównuje szanse. Shingen oszukuje... Jego uderzenia trafiają w sploty nerwowe tak mocno, że dla normalnego człowieka byłyby zabójcze. Sam nie daje się trafić. W końcu Wolverine odrzuca miecz i wysuwa pazury. Widzi, jak Shingen się uśmiecha. Dociera do niego, że Mariko nie zdawała sobie sprawy, że jej ojciec walczył nieuczciwie. I, że w jej oczach to on popełnił dyshonor.


Pojedynek trwa dalej. Nawet pazury nie poprawiają sytuacji Logana. Jest za wolny. Shingen kończy walkę przyciskając go do maty, i pyta córkę czy "to zwierzę", "ta rzecz" warta jest jej miłości. Zanim Wolverine znowu traci przytomność, słyszy jeszcze odpowiedź ukochanej.


Budzę się w Tokyo, w Alei Ginza. Wciąż widzę jej twarz, smutek w jej oczach, słyszę jak mnie potępia. Nie wiedziałem, że można czuć taki wstyd, taki ciężar na sercu. Jestem stracony. Wszystko czym myślałem, że byłem, i jestem, i kiedykolwiek będę, zostało zniszczone, uleciało z wiatrem. W porównaniu z tym, śmierć wydaje się miłosierdziem.


Kilku młodych ludzi widząc leżącego na ziemi półprzytomnego cudzoziemca, zamierza się z nim "zabawić". Jednak ich zamiary natychmiast zostają udaremnione. Giną szybko i bezgłośnie. W pierwszej chwili Logan myśli, że to Asano przyszedł mu z pomocą, zamiast niego widzi kobietę. Nieznajoma pomaga mu wstać i szepce mu do ucha, że od tej pory należy do niej. Teraz i na zawsze.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.